ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zorro_astro 4. 11. 2009 18:37

Nie, ved som pisal, že všetko ťahám cez premium, ale zrejme FF nevie využiť naplno kapacitu linky ako napr. Flashget alebo iný download manager.
zorro_astro
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 4. 11. 2009 21:48

No ja taham ako som pisal cez freerapid.A robi mi to iba ked taham z rapidu.Uz som s kamosom skusal kde co.Rapid bol najlepsi ale kukam,ze uz je onicom.Len je divne ze to zacalo robit az teraz.Lebo ani pred tym som nemal premium ucet a islo to v pohode.Ked som bol u t-comu,tak som s tym nemal vobec problemy.Stahovalo to v kuse!Teraz cakam na 230 megovy subor dve hodiny...Dokonca mi vyhlasi chubu!Pritom dualne som ten osty subor tahal zo storage ....Tak neviem...Kde do kelu moze byt problem.Pc mi stiha v pohode.I HDD...Uz som z toho vedla ako ta jedla..Ma este niekdo iny napad?Mimochodom,skuste si nieco stiahnut bez prihlasenia na rapid.To znamena free stahovanie.Ci vam to robi.Cez FF i cez freerapi alebo podobny soft.
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 5. 11. 2009 08:59

Čo bolo, bolo, terazky som major...
Pokiaľ viem, rapid zmenil už dávno podmienky pre free userov, keď chceš ťahať bleskovo, zaplať pár eur za premium a neplač tu. Práve preto sťahuješ tak dlho, aby ťa "motivovali" zaplatiť si premium. Myslím, že na to žiadna finta neexistuje. Zaplať, alebo čakaj. 8-D
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 11. 2009 10:10

Takto a poporiadku:
1. Ked taham bez uctu na rapide, cize free ide to stylom - 2s 0kB/s, 2s 200kB/s a takto dookola. Ked to iste robim ale napr.na DSL, taha to v kuse 150kB/s - cize to je to obmedzenie rapidu. Ale na nasej optike to lieta hore dole. Mne je to jedno, len viem, ze to tak je.
2. Ked mam kupeny rapid - kamos ma a ma aj FiberNet, tak to ide normalne, cize stale naplno.
To je to, co sa tu snazim povedat. Ak si free, rychlost lieta hore, dole a ide to v konecnom dosledku pomalsie ako na DSL, ked mas kupeny rapid, ide to ok, cize ak si chce niekto kupit, nemusi sa bat, pojde mu to dobre. Kapisto? :lol:
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 6. 11. 2009 16:37

PROBLÉM NETU
ahojte, stále mi vypadáva internet od včera neskorého večera (ráno pomerne išiel); IP mám napojenú-pridelenú, ale nefunguje spojenie/ priepustnosť, či ako to mám nazvať. Nestiahne/neodošle sa pošta (nepripojí sa na poštové servery), net stránky nenájdu adresu, prestane download ak bol náhodou vo svetlej chvílu spustený. Stav sieťové + lokálne pripojenie ukazuje "pripojené". Konvertor: LAN bliká, Power a Optical svietia - všetko zelené. Orange TV aj FiberTel ide.
Skúšal som reštartovať PC, overiť ne/prítomnosť vírusov+hávede, reštartovať od siete konvertor... router zapojený nemám.
Volal som na linku Doma (začal sa chlap vypytovať či mám ich mobilné pripojenie, alebo iné varianty ich netov... - zjavne to nie je uvádzaná linka vyhradená pre Doma / Fiber 0908 939 939), a dozvedel som sa "ak ide TV a telefón, internet musí ísť" - toto som odmietol ako riešenie, a údajne sa mi znova ozvú, dotyčný posunie môj oznam technikom.
Toto ale poznám z ich Orange kioskov, kedy mi mali zavolať naspäť (ako funguje aktivácia FiberTel prenosné minúty z cenníka - boli z toho vedla, vraj sa to asi nedá, asi ide i ich tlačovú chybu...) za tri týždne sa im to ešte nepodarilo - ani dnes sa cca 2 hodiny nik neozýva. Pri mojom ďalšom telefonáte by som asi dopadol podobne.
Ak ste niekto mávali takéto výpadky internetu, ako nato ? keďže vôľa niečo spraviť pre zákazníka s nefunkčným netom je zjavne vlažná ako včera ohriate mlieko...

P.S. PC mám teraz stále zapnutý, nabieha mi to tak na 0,5 - 1,5 minúty, možno po polhodine (aj postnutie tohoto príspevku bolo umenie).... skúsil som speedtest, videl som akurát ping 32ms a ani nestihol dokončiť test na tabuľku s linkom, zas sa spojenie prerušilo..
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 11. 2009 18:27

prihlaseny, este by stalo za to skusit ine pc...predsa pokial nevylucis nejaku hw chybu, tak to nemusi byt na strane orange.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod e1 6. 11. 2009 18:41

Kamarátka sa dnes tiež sťažovala a mala podobnú diagnózu, hovoril som jej že asi bude problém u nej lebo mne internet ide dobre. Ktorej si ty z lokality prihlaseny? Ona z Lamača.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 6. 11. 2009 19:02

Dnes bol problem z DNS na strane OR,ale zevraj po 14:30 by to uz malo ist...takze skuste si pre istotu resetnut ONT...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 7. 11. 2009 07:23

včera mi to cca od 17tej -18tej prestalo, cez IP už aj išiel prenos.. ca do 20.00 (lokalita BA II), potom už som nebol na internete; horšie je vyskúšať si ako funguje "hotlink" - podpora zo strany orange je bieda,
a ich duchaplná formulka po tom ako nič neporadia a nevyriešia "Zavoláme vám naspäť, dáte nám číslo?" je len nepovolený útek do kúta a priestor pre nich strčiť hlavu do piesku a hlavne sa už neozývať.... :shock: To som chcel vedieť, ako na ísť na takýchto úskočných nekompetentov, v prípade že potrebujeme tú radu, či info :?:
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 11. 2009 09:11

Ja uz som to davno pisal, ze ja uz uplne kaslem na tu ich linku. Platit za to,ze ti nic neporadia, to radsej poskusam vsetko sam, ponadavam na nich, ale nevolam. Volal som asi 3 alebo 4 x a neporadili mi nikdy. Ani nikdy nic nevyriesili. Takze v tomto ti poradim snad len to, ze kasli na nich a usetri si aspon eura, ked uz nesetria oni nervy svojimi sluzbami. ;)
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod halef 7. 11. 2009 12:09

k tomu netu: skus si pozriet tvoju net prevadzku-odchadzajuce a prichadzajuce spojenia, ci ti tam nieco nesarapati..., ja som tak vysiesil problem, ale idem cez router, cau
halef
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 7. 11. 2009 13:21

Caute. Mam v poslednej dobe problem s netom.
Stahovanie zo serverov typu Rapid, Megaupload a pod. mi skoro vobec nejde. Rychlost cca pred 2 tyzdnami od 200kB/s - 1< MB/s. Teraz cca 40-70kB/s.
Veci typu: "je to na strane RS," neberiem do uvahy kedze je to blbost.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 11. 2009 14:51

Tak potom je to na strane tvojej alebo Orange ;)
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod pesa138 7. 11. 2009 20:15

RS by mal ist normáln OR určite neblokuje
Obrázek
Spustím NortonCommander, vidím vlevo disk C, vpravo disk C.
Naco mít dva disky C? Tak jsem jeden zformátoval....
pesa138
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 11. 2009 21:09

ale niekde nieco bude,lebo ako som pisal vyssie, pokial tu v PD nemas kupene konto na RS, tak to taha zle. A cez DSL dobre...
tomcop
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka