ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod e1 7. 11. 2009 23:18

Kúp si konto a nerieš to! :P Podstatné je že torrenty idú dobre. :-)
e1
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 11. 2009 11:11

Ja to vobec neriesim, ja netaham nejako, cize mne je to jedno. Len tu v kuse krutia o tom rapide, tak uz to chcem raz ukoncit. Proste free ide naprd, kupene ok.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 8. 11. 2009 22:56

Tomcop, problem je podla mna u Orange. Pouzivam doma viac pocitacov a na vsetkych to ide takto nahovno. Rapid ma vobec nesere, pretoze z neho stahujem raz za uhorsky rok. Co ma stve je MU a MF a podobne FTP servery. Pri zmienovanych dvoch mi pri nacitani samotnej stranky akoby "zmrzne" nacitanie okolo 75-85% na par sekund. Potom sa stranka donacita normalne. Stahovanie zacinam pri povodnej(cca 2 tyzdne dozadu) normalnej rychlosti, ktora ale klesne velmi rychlo(3 sekundy? 5 sekund?) na nenormalnu. Pride mi to akoby tu bol nejaky filter. Rozmyslam, ci to hlasit ako zavadu alebo nie.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 13. 11. 2009 19:26

tomcop píše:Ja uz som to davno pisal, ze ja uz uplne kaslem na tu ich linku. Platit za to,ze ti nic neporadia, to radsej poskusam vsetko sam, ponadavam na nich, ale nevolam. Volal som asi 3 alebo 4 x a neporadili mi nikdy. Ani nikdy nic nevyriesili. Takze v tomto ti poradim snad len to, ze kasli na nich a usetri si aspon eura, ked uz nesetria oni nervy svojimi sluzbami. ;)

Ale čo keď naozaj budeme potrebovať od nich individuálnu technickú pomoc (vyčistenie optického komína v našom vchode,...) to budeme aj my kašlať aj oni kašlať...a technika bude nepoužitelná ... to nemá úroveň, tieto hotline služby (-a nie sú jediní, zažil som kedysi T-com., nedávno UPC...ale tí ma teraz netankujú). Mne to vtedy prestalo blbnúť, ale určite nie preto, žeby sa mi osobitne venovali, asi to bola rozsiahlejšia závada istej oblasti. Inak z fiber telu nefunguje číslo 939 ale iba 0908 939 939 - a nie je to číslo pre tri služby "Doma", ako deklarujú, ale všeobecní orinžáci.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 13. 11. 2009 19:39

Ta nasa skvela optika ma zazina nesmierne serkat...
Stava sa mi,ze ked som prezeral stranky,akekolvek stranky.....vyhodilo mi,ze je server nedostupny...toto sa mi stavalo z 10 stranik povedzme u 2-3!!!Dvakrat som si preinstaloval pc a problem pretrvava....Moze mi niekto povedat,co tam maju ORANGUTANI za bordel?Ved nie je normalne ak vypnem od firewalu po antivirak vsetko....A predsa mi to robi...A to nie len cez wifi ale aj cez lan.Lokalita Zilina
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 13. 11. 2009 20:05

mitoo: Orange ma uz dlhsiu dobu problem z DNS servermi...skus si ich zmenit a pouzi OpenDNS..
http://www.opendns.com/ s tymito by to malo ist v poriadku...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 13. 11. 2009 20:21

Tak ale ten problem by si mali odstranit...Ved nie je normalne,aby to v takej velkej spolocnosti jednoducho neslo.Ja teraz koli nim stravim tyzden nastavovanim pc,nie?Ved to nie je normalne.Tak ako som ORANGE chvalil,tak ho teraz preklinam.T-com bol aky bol....ale toto jednoducho vzdy slapalo!!!
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 14. 11. 2009 01:28

Pomohlo Ti to??
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 14. 11. 2009 08:56

Nuz je to lepsie....Dik za pomoc....
Zatial som zaznamenal len jednu jedinu chybu....
Ale aj tak by ma zaujimalo,kde pak udelali soudruzi z pomarance chybu?
Bo tieto problemy trvaju uz od ich slavneho zavedienia black listu na stranky...Uz si nespomeniem aky to ma nazov.
Inak,vedel by mi niekto poradit dobry firewal do pc?
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 14. 11. 2009 10:57

Na to openDNS sa treba aj nejak registrovať-prihlasovať? Chcel som si ho vyskúšať, nastavil som podla ich návodu https://store.opendns.com/setup/operati ... windows-xp , na konci stránky odklikol "NEXT: Test your new settings →" a vypísalo "Oops. You're not using OpenDNS yet.".

mitoo: skús Comodo
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 14. 11. 2009 12:15

Ahoj...
No ja som dns skusil na radu kamosa...Resp. mi poradil,co a ako.Este dnes ma prist nieco doladit.Ale ako hovorim,pre orange je to zla reklama.Zaujimalo by ma,ci este niekomu inemu robi,to co mne.Ze stranky vyhadzuju error a pritom viem,ze su funkcne...
Inak to COMODO , no neviem.Mam s nim skor zle ako dobre skusenosti.
Teraz po dvoch preistalaciach som si dal ako antivir AVAST,co je skor na skusku a firewal mam KERIO.Ale mam pocit,ze prave to kerio mi brzdi DN.Ked som meral rychlost tak aj ked mam linku 10mega,tak teraz mi ukazuje 1,3mega....Divne....
Up je rovnaky,tj. 1,3mega....
Tak preto potrebujem poradit konfiguraciu softu,pripadne co pouzivate vy....
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 14. 11. 2009 20:28

V PD nejako blbne Orange TV, HD programy sa prepinaju pomaly a Nova Sport akosi nejde...
Po restarte STB nejdu vobec HD programy, ani ta Nova sport, ani programovy sprievodca. Orange zase vali....
EDIT 23.00 : No uz to zase ide ako ma...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Boberts 16. 11. 2009 17:35

taká jedna otázočka,
pri prepínaní programov je počuť dosť silný praskajúci zvuk.
nerobí to stále, ale dosť často. má s tým niekto skúsenosti? robí (robilo) to aj niekomu inému? ako ste to vyriešili? (reštart setoboxu nepomáha, ani liveboxu)
ďakujem za odpovede...
Boberts
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 16. 11. 2009 18:37

...u mna ziadne praskanie,ani raz. Pripojenie HDMI, LCD TV Samsung.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 21. 11. 2009 20:00

tak som si listoval v Magiu dialkovým ovládačom; síce som vedel že je určite lepšie pokial sa týka neobrazových prínosov digitálnej televízie, ale aj tak; ovládanie Magia je asi o tri triedy lepšie. Jedine nabieha dlhšie ako Orange TV, ale všade inde je už rýchlejšie - prepínanie, a hlavne všade kde som si zalistoval, bolo vybavené informáciami k programu.
To na Orange nájdeme tak v 50-70% programov a ovela strohejšie, navyše v katastrofálnom grafickom dizajne, mrhanie priestorom - niektorým reláciám nikde nevidno celý názov programu (hlavné info ukáže len 13 trapných písmen, pričom na obrazovke ostáva nevyužitý priestor aspon 3-4x taký), ani v detaile -
a prázdneho miesta je pritom stále plno, text s dejom a hercami tiež osekaný...
Ja do toho menu EPG v orange ani nechodím, lebo mi to skoro vždy zamrzlo. Ale inak za +200 Sk mesačne by mi ten ovládací a info- komfort magia nestál; to však neznamená že Orange to smie tak flákať...
Na obraz inak nenadávam, pre mňa je to pri TV hlavné, no nič okrem neho OR pre mňa ako zákazníka nemá: nahrávanie, druhý obraz v hlavnom obraze, videopožičovňa má zrejme otrasnú nekvalitu (posúdené podla ukážok; listovanie v nich je tiež tak na dva dni aj s dovolenkou), funkčné ovládanie, informácie, výber tituliek, iných jazykov... .
Takže moja spokojnosť s Orange TV tak 70% (hlavný dôraz mám na obraz), ovládanie a dodatočné výhody/služby mínus tri body; Magio 4 kladné body z 5.
prihlaseny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka