ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kraft1 22. 11. 2009 20:22

Nemate nikto nejaky problem z netom? Ja tu v BB uz tak 2-3tyzdne badam nizsiu rychlost.Mam 10Mb a donedavna mi tych 10 aj isiel ,ale v poslednej dobe tak 5 - 7Mb viac nejde.Skusal som restart ,vypnut, zapnut aj iny router
no stale to iste.Som v tom len sam,alebo je to uz vseobecny problem ???
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 23. 11. 2009 09:31

Mne to ide tak ako má, dokonca rýchlejšie. Lokalita BB. Sem tam má pomalšie odozvy, ale to je tým ich DNS serverom, rýchlosť sťahovania dát je OK.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomcop 29. 11. 2009 21:22

Cely vikend mam problem hlavne s HD programami...Stvorcekovanie kazdych 10s, nie HD programy zostavaju ako keby "smuhy" sem tam...Lokalita PD. Este niekto?
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod e1 29. 11. 2009 22:04

Mňa serie Orange teraz tým že ak chcem k FiberNetu doaktivovať FiberTV tak, sa mi viazanosť internetu prispôsobý k viazanosti TV, tj. budem mať viazaný internet viac ako 32 mesiacov.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 30. 11. 2009 15:52

tomcop píše:Cely vikend mam problem hlavne s HD programami...Stvorcekovanie kazdych 10s, nie HD programy zostavaju ako keby "smuhy" sem tam...Lokalita PD. Este niekto?

Nemam sice TV, ale net sa zlepsil. Minuly tyzden som uz zase mohol tahat z RS, MU a MF normalnou rychlostou. Podla mna nieco stale testuju (obmedzienia? Skvalitnenie sluzieb? Upgrade serverov..?)
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 30. 11. 2009 16:06

Xyw13 píše:Nemam sice TV, ale net sa zlepsil. Minuly tyzden som uz zase mohol tahat z RS, MU a MF normalnou rychlostou. Podla mna nieco stale testuju (obmedzienia? Skvalitnenie sluzieb? Upgrade serverov..?)

No to neviem, net ide tak, ako isiel. Aspon ja som nezbadal ziadny rozdiel. Ale ta TV ma stve, nakolko sem tam to stvorcekovalo, ale teraz fakt kazdych 10s. Neviem ako dnes, uvidim.
EDIT: No tak blbne to stale, uz ma to dost stve.Este chvilu pockam...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod 1812PD 1. 12. 2009 19:35

1.Kúpil som si televízor SAMSUNG UE-40B6000 LED TV UE40B6000 zapojil ho cez HDMI kábel k STB. Slovenské HD kanály stv, stv2, stv3, markíza, joj, ta3 mi ídú bez zvuku. Na obyčajnom tv mi idú aj so zvukom.
2.Kánaly, ktoré vysielajú vo formáte 4:3 sa mi nedajú roztiahnut na celú obrazovku
Poradte mi prosím niekto. Dakujem
1812PD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 1. 12. 2009 20:00

Takze pokial mas HD STB,tak skus na dialkovom si zvolit Menu-zelene-modre tlacidla v naslednosti za sebou..potom vyber audio vystup TV a nasledne spusti instalaciu HD STB a pojde Ti to..a druha vec je potom samozrejme to roztiahnutie obrazu pokial mas cierne dialkove tak tlacidlo Text viackrat stlacaj a sa Ti bude roztahovat obraz...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod e1 1. 12. 2009 20:01

1. Obyčajné TV pripájaš tiež cez HDMI?
2. A to je načo dobré že budeš pozerať metrové roztiahnuté ksichty?

Doporučujem preštudovať manuál k TV.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod kraft1 1. 12. 2009 20:20

Ak sa ich pokusas roztiahnut dialkovym od tv tak to nejde / apon mne pri hdmi zapojeni, nesiel menit pomer stran tv na ziadnom lcd/.
Pouzi ovladac od stb - tlacitkom text .
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 2. 12. 2009 13:03

tak vyradili hudobnú stanicu MCM pop (ktorá bola asi najpozeratelnejšia z výberu troch (+Óčko, Viva) a nahradili slovenskou Musiq1. To už bol fakt že problém nechať tých francúzov a pridať ďalšiu stanicu ?

RE HDMI; pochybujem že obyčajná CRT TV má prípojku HDMI . Rozťahovať "stvorcový" formát 4:3 na širokouhlý je trochu kontraproduktívne, načo pozerať čapatý obraz? Zvuk na kvázi HD staniciach je o niečo tichší, naozaj ti nejde vôbec? Niekedy pomôže skúšať rôzne káble HDMI,ale toto je zvlášte že niekde ti zvuk z rovnakého zdroja (STB) ide a inde nie.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod 1812PD 2. 12. 2009 13:33

Dakujem za rady, všetko už funguje ako má.
1812PD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod acdc 2. 12. 2009 22:49

prihlaseny píše:RE HDMI; pochybujem že obyčajná CRT TV má prípojku HDMI .
a veru niektore maju ;)
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod manifesto67 4. 12. 2009 12:10

hello, tak po dva a pol mesiaci pouzivania Fiber tv+net je vysledok takyto:
- tv ma super obraz aj zvuk, ani raz sa nestalo, ze by mi vypadla, co je velmi prijemne prekvapenie, cakal som katastrofu
- jedine problemy s tv su - box obcas zamrza, hlavne pri listovani programov a moj najvacsi problem - vzdy ked zapnem stb a tv, tak musim restartovat stb, pretoze on vyzera, ze nabehol, ale tv nema ziadny signal. Viete poradit?
- net - to som prave prekvapeny, netu som veril, vo vseobecnosti je super(40/4), ale stava sa, ze ide rychlostou dial-upu spred 10 rokov, trva to tak den, dva, a potom zase ok, neviem, cim to je, miestami som pripojeny, ale nemozem ist na ziadnu stranku, lebo sa tvari offline???
Takze sumar - tv super az na nutnry restart stb pri kazdom zapnuti a net ok, ale s vypadkami.

pls poradte s tym zapinanim stb a tv, vdaka
manifesto67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 4. 12. 2009 12:27

No tak to je divne, lebo mne sa to ani raz nestalo to s TV a STB. Nepises,aku mas znacku TV, ja mam Samsung a v tomto ohlade ziadny problem a zapinam to kadejako, nemam na to poradie. Cize mozno si nejako nerozumie STB s tvojim TV.
Net aj u mna nejako napr.vcera blbol, neviem, co bolo...A to som dal aj ine DNS ako Orange.
tomcop
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka