ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martinerik 15. 3. 2010 12:35

Mas pravdu, ja som myslel ze ich dobehli v moznosti nahravania.. Inak nechem sa hadat ale aj FiberTv ma prednosti... ;-)
martinerik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perfecto 15. 3. 2010 14:06

Caves chalani, neviete, ake DNS ma orange? Potrebujem si ich nastavit v siet. pripojeniach. Automaticke nastavenia su o nicom... Skusal som aj OPEN DNS aj GOOGLE DNS. FiberNet je fajn, rychlost OK, len tie stranky nejako pomaly otvara. Ked si porovnam nejake stranky s DSL-kom od T-COMu, tak mi ich na 2mbps linke cita rychlejsie, ako na 40/8mbps od ORANGE.
Dalsi dotaz, ktory mam je ten, ci niekto z vas nezaznamenal nejake poklesy rychlosti? Za posledne dni mi pada upload na 0 kB pri torrentoch. Po chvili sa opat rychlost zdvihne a potom po 10-15 minutach opat padne na 0 kB. Na infolinke vraveli, ze nic neshapuju, ale kto vie. Ako to ide vam? :-l
Naposledy upravil perfecto dne 15. 3. 2010 14:13, celkově upraveno 1
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod martinerik 15. 3. 2010 14:10

perfecto píše:Caves chalani, neviete, ake DNS ma orange? Potrebujem si ich nastavit v siet. pripojeniach. Automaticke nastavenie su o nicom... Skusal som aj OPEN DNS a GOOGLE DNS. FiberNet je fajn, rychlost OK, len tie stranky nejako pomaly otvara.
Dalsi dotaz, ktory mam je ten, ci niekto z vas nezaznamenal nejake poklesy rychlosti? Za posledne dni mi pada upload na 0 kB pri torrentoch. Po chvili sa opat rychlost zdvihne a potom po 10-15 minutach opat padne na 0 kB. Na infolinke vraveli, ze nic neshapuju, ale kto vie. Ako to ide vam? :-l



Aj ja mam rovnaky problem ze rychlost je fajn ALE POMALY NACITAVA STRANKY. Poradte nam niekto ;-) . Inak to s torrentmi robi preto, lebo mas od nich lacny wifi router d-link... on je tomu na vine...
martinerik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perfecto 15. 3. 2010 14:26

[/quote]Aj ja mam rovnaky problem ze rychlost je fajn ALE POMALY NACITAVA STRANKY. Poradte nam niekto ;-) . Inak to s torrentmi robi preto, lebo mas od nich lacny wifi router d-link... on je tomu na vine...[/quote]


Ejha, asi ho skusim odpojit, ak sa to bude opakovat. Zajtra maju ku mne prist technici, som zvedavy, ci na nieco pridu... Predtym, ked som mal Fibernet na skusku na dva mesiace to vobec nerobilo - fachcalo to.
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 16. 3. 2010 08:38

To perfecto: To si už kvôli tomu zavolal aj technikov? LOL Ti môžem rovno povedať, že Ti zistia, že chyba nie je na ich zariadeniach a že možno máš niečo v PC, že by si to mohol všetko preinštalovať, možno aj Windows a ešte im zato aj zacvakáš. A pritom ozaj, ten cárach D-Link to nezvláda, keď je veľa spojení, sám som si to otestoval, odkedy som ho vymenil tak to ide krásne.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petertn1 16. 3. 2010 08:41

Zdravim. Vie mi niekto povedat co mam urobit preto aby mi fungovala funkcia "Zastavenie a pretocenie obrazu"? Skusal som zapajat vsetky mozne USB kluce ale bez uspechu. Citat zo stranky pomaranca: " Keď vysielanie zastavíte, začne sa nahrávať záznam, ktorý môžete opakovane prehrávať a pretáčať dopredu a dozadu. Stačí, ak do vášho Set-Top-Boxu zapojíte na to určený USB kľúč." Aky je to ten "na to urceny USB kluc"? Dakujem za odpoved.

Inac od vcera nahravanie funguje konecne aj v Trencine.
petertn1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanoV 16. 3. 2010 09:13

Zastavenie a pretočenie obrazu - môžem potvrdiť, že funguje, aj keď má pár drobných "múch". Predovšetkým - strčíš tam USB kľúč. Stačí s kapacitou 2GB (na väčšiu kapacitu sa aj tak nevie naformátovať). Po strčení USB kľúča sa automaticky objaví obrazovka s výzvou na formátovanie. Podľa mojich skúseností sa v tomto okamihu ale formátovať nedá (neviem prečo). Treba sa vrátiť z tejto obrazovky (tlačítko Return). Potom stlačíš tlačítko List, znova sa objaví obrazovka na formátovanie. Zadáš kapacitu - koľko percent z disku sa má použiť na nahrávanie (nesmie byť viac ako 2GB) a koľko má zostať voľných. Potom sa posunieš šípkou dolu na formátovanie. Vypýta si to od Teba potvrdenie formátovania (tuším 1,2,3,4) a chvíľu sa formátuje. Po naformátovaní opäť tlačítkom return sa vrátiš do vysielania a odvtedy by mal timeshift fungovať.
Odporúčam použiť rýchly USB disk. Ja momentálne používam čítačku mikroSD kariet, ktorá funguje ako USB disk a mám v nej mikroSD kartu Kingston, class 6. A funguje.
Mám od nich aj "oficiálnu" príručku pre zastavenie - skús niekde pohľadať dokument prirucka_zastavenie.pdf - prípadne uveď do fóra svoju e-mail adresu a pošlem Ti ju.
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod petertn1 16. 3. 2010 09:55

Dakujem za vysvetlenie JanoV. Podla toho co hovoris sa mi to podarilo sprevadzkovat :-) Posli mi prosim tu prirucku (mail som zverejnil). Teraz ma zaujima ina vec. Daju sa nejako pouzit subory nahrate na tom USB? Skusal som ich prehrat v pocitaci ale asi to maju nejako kodovane alebo co. Obraz aj zvuk su sekane a rozstrasene. Dakujem za odpoved.
petertn1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanoV 16. 3. 2010 09:58

Príručku som Ti poslal. Mne sa nepodarilo z toho USB kľúča vytiahnuť niečo použiteľné aj do počítača ... Ale však od včera funguje archív a nahrávanie :-)
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod kraft1 16. 3. 2010 16:52

Prosim vas ako sa dostanem do archivu ? Vcera mi nabehlo okno ,ze si mozem aktivovat archiv a nahravanie tak som to potvrdil a teraz ked vojdem do nahravania tak je tam len - pridat nahravku,moje nahravky,atd - ,ale kde najdem ten archiv? Hladim do toho jak puk.
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod scxdigital 16. 3. 2010 17:01

kraft1 píše:Prosim vas ako sa dostanem do archivu ? Vcera mi nabehlo okno ,ze si mozem aktivovat archiv a nahravanie tak som to potvrdil a teraz ked vojdem do nahravania tak je tam len - pridat nahravku,moje nahravky,atd - ,ale kde najdem ten archiv? Hladim do toho jak puk.

Ak to uz mas aktivovane tak do archivu vojdes cez EPG. EPG je vlastne ten archiv.Tyzden dozadu kliknutim na program ho spustis ;-)
scxdigital
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raroska 16. 3. 2010 17:08

scxdigital píše:
kraft1 píše:Prosim vas ako sa dostanem do archivu ? Vcera mi nabehlo okno ,ze si mozem aktivovat archiv a nahravanie tak som to potvrdil a teraz ked vojdem do nahravania tak je tam len - pridat nahravku,moje nahravky,atd - ,ale kde najdem ten archiv? Hladim do toho jak puk.

Ak to uz mas aktivovane tak do archivu vojdes cez EPG. EPG je vlastne ten archiv.Tyzden dozadu kliknutim na program ho spustis ;-)


Najprv je potrebne, aby si si aktivoval sluzbu. Mozes tak urobit v menu/Nahravanie/uz.nastavenia a aktivovat TV archiv.
Potom mozes vyuzivat TV archiv.
raroska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kraft1 16. 3. 2010 17:09

Vdaka za info . No ale to nie je moc dobre vymyslene ,kedze EPG mam hrozne pomale , pohybovat sa v nom je doslova utrpenie.
Ale este raz dik.
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 16. 3. 2010 17:40

[quote="Liu"]To perfecto: To si už kvôli tomu zavolal aj technikov? LOL Ti môžem rovno povedať, že Ti zistia, že chyba nie je na ich zariadeniach a že možno máš niečo v PC, že by si to mohol všetko preinštalovať, možno aj Windows a ešte im zato aj zacvakáš. A pritom ozaj, ten cárach D-Link to nezvláda, keď je veľa spojení, sám som si to otestoval, odkedy som ho vymenil tak to ide krásne.[/quote]

ROFL - neviem, odkial mas, ze koli tomuto som volal technika??? Dnes boli u mna preverovat ONT a aj mi ho vymenili. ONT sa akosi prehrievalo a pod... Za nic som im nezacvakal a prosim ta nepis na temu o ktorej nemas prehlad. Dobre?

ps: riesili sme aj DNS a priznali, ze tie maju trochu pomale....
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 16. 3. 2010 18:40

dnes som si všimol zmenu designu EPG - je krajšie aj obsažnejšie ako doteraz, dokonca mi ani nezamrzlo (staré bolo výsmech podávania informácií - na obrovskej ploche pol nedokončeného názvu filmu, žiadni herci/réžia, obsah neukončený...).
V starej verzii mi zmrzlo asi v 60% prípadov hneď po jeho vyvolaní (musel som osobne vypnúť/zapnúť zo siete). Zmenilo sa to každému teraz, alebo len tým z nás, ktorí doteraz nemali v ponuke nahrávanie? V tej akcii "2 mesiace zadarmo TV archív pre nových zákazníkov" je kde chyták - treba aj tak niečo platiť 2 mesiace a potom viazanosť?
Inak HD obraz v poslednej dobe nechutne blbne - štvorčekové zátrhy a rozmazaniny niekedy aj v intervaloch 5-10x za 5 minút. A nahrávanie iba v SD je tiež už dosť spiatočnícke (Stanice Film+ a Filmbox kvôli hnusnému obrazu ani nepozerám). Smutné je, že "nikdy nie je chyba u nich", takže nemajú tam čo zlepšovať.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků