ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inetMark 1. 2. 2008 16:17

to Pato16: S plienkami to nema absolutne nic spolocne. Zariadenia potrebne na prevadzkovanie digitalnej televizia a obzvlast s moznostou prijmania HD signalu su jednoducho drahsie nez obycajny analog. Dnes je to proste tak, ze si bud das jeden tv na digitalny signal a na ostatne si nehas UPC (my to spravime podobne a moj krsny takisto), alebo si digi TV nedas a nechas si len UPC alebo inu alternativu.

to pedr0: Potrebujes do toho STB kartu od Orange a ja neviem ci ti ju daju alebo nedaju ak si nekupis STB u nich.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pato16 1. 2. 2008 16:18

kaslem na celu DIGI-tv.. neham si Kablovku co mam 8)
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 1. 2. 2008 17:02

Pato16 píše:
tomcop píše:Tak tak, neda sa...

tak to maju pekne nedokoncene. a ty ludia co maju doma viac TV ako jeden. tak ich mozu vyhodit?.. ta Digi TV je vydno ze je v plienkach :!:

V plienkach? Musím Ti oponovať. Keby si vedel čo to o tom, ako sa šíri digitálny signál a ako analógový, možno by si hovoril inak. A nie je pravda, že by mali vyhadzovať druhý TV, zapoja si aj tri TV kľudne, ten konvertor je stavaný na tri TV, ale potrebujú ku každému kúpiť set-top box. A ešte taký dotaz, dieťaťu v plienkach by sa dal odpustiť niečo, čo si napísal Ty... a to konkrétne narážam na to, že vYdno... To len tak na okraj... Ale všimol som si u Teba, že Ti robí problém aj spodobovanie na konci slov, teda konkrétne u a v ako sa má písať...
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 1. 2. 2008 18:06

Pato16 píše:kaslem na celu DIGI-tv.. neham si Kablovku co mam 8)


Nikto ti to nebere. Podla tvojho vyjadrovania do toho v rodine kde zijes nemas ani slovo, kedze jeto vylucne na tvojich rodicoch.
Mozno by ti raz stacilo pozriet si nieco v HD kvalite (keby aj len 720p) na nejakom HD LCD televizori a mozno by si aj zbadal rozdiel v kvalite.

Mimochodom mali sme doma deleny analogovy signal do 4 TV, ale ten signal.... to je katastrofalna kvalita.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prophet 1. 2. 2008 18:18

Naozaj nevidim dovod, pokial mam kvalitny analogovy signal TV (ak nie, treba reklamovat u poskytovatela a pochopitelne pri deleni na styri TV treba uz aj nejaky ten zosilnovac signalu), aby som prechadzal na digital - HD obsah mi je ukradnuty (specialne na nasich programoch, ktore su aj tak o nicom a o HD ani nechyruju), ale nie je mi jedno, aby som kupoval nejaky priblbly settopbox mizernej kvality s minimom funkcii a nemoznostou nahravania (nie v nejakom settopboxe, ale do PC s moznostou archivacie) pre kazdu TV zvlast!
Treba uznat, ze PR Orange tu vsetci zeru aj s navijakom..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 1. 2. 2008 20:52

Kazdy nie. Ja som si tiez digi tv nedaval koli STB, ktory nie je podla mojich predstav.

A zosilovac-nezosilovac, tak kvalita pri deleni je fakt nic moc. Viem ze SR televizie este na tom nie su tymto smerom najlepsie, kazdopadne analog bude aj na sr coskoro minulost.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 1. 2. 2008 23:14

Ja takisto nemám digi TV od Orangeu, presne kvôli STB, ešte si počkám kým dajú niečo normálne do obehu. Neplatí teda, že tie PR im každý žerie.... Ale na druhej strane zatracovať digitálnu TV kvôli takým veciam, ako tu uvádzal Pato16 tak to je ozaj trochu smiešne...
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 1. 2. 2008 23:18

Ja takisto nemám digi TV od Orangeu, presne kvôli STB, ešte si počkám kým dajú niečo normálne do obehu. Neplatí teda, že tie PR im každý žerie.... Ale na druhej strane zatracovať digitálnu TV kvôli takým veciam, ako tu uvádzal Pato16 tak to je ozaj trochu smiešne...
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OReX 2. 2. 2008 05:26

Ja DigiTV nemam takisto ale z ineho dovodu - nepozeram TV :) a myslim ze aj tak fullHD v ich baliku ide iba Pro7 a Sat1 takze naco naco. A samozrejme aj keby vsetky SVK TV isli v uberkvalite obrazu dojem pokazi ten obsah vysielania :)))))
OReX
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 2. 2. 2008 08:23

Preco? Ja by som si rad pozrel take 'Na telo' alebo 'V politike' v HD kvalite :). Takisto v HD mas aj pozicovnu a v buducnosti je tam mozne ocakavat viac titulov.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voughne 2. 2. 2008 11:20

tak aj ja uz mam pripojeny fibernet. Musim povedat ,ze som z toho nadseny. Stihol som si nainstalovat joj media player a pustil si ich televizne noviny a odisiel som na wc , ze si aspon skratim cas kym to natiahne a co som sa o minutu vratil televizne noviny boli nacitane na 100% a podla netlimiteru stihlo stiahnut nieco cez 250mb. Rychlosti mam vcelku dobre az nato ze som postrehol ,ze upload mam 0.75 mbit aj na slovensko aj do celeho sveta. neviem kde je chyba, ani ma to az tak netrapi (nakolko taham z irc a tam je mi upload nanic) len ma to zarazilo ,ze je to troska rozdiel od 2 mbit. Inac maximalna spokojnost, teraz sa stym vysantim spravim taky trafik do 100giga a potom ma to naisto prejde. Odporucam... najblizsie roky aj tak nic rychlejsie nebude a co citam na skatuli od konvertora tak ten zvlada max 2.5 gbit cize v buducnosti nam asi len vymenia routre :)
voughne
Junior

Odeslat příspěvekod OReX 2. 2. 2008 16:21

heh tak gratulacie, ja som si uz na ten net tak zvykol, ze uz si neviem predstavit mat mensiu rychlost. S tym streamovanym videom (hlavne velmi kvalitnym) a podobne mas pravdu, je to maximalne pohodlne kukat to okamzite ako otvoris odkaz. Mne po zapojeni to neslo full speed az po par hodinach. Ja mam zas taky problem ze tu cez dsl.sk mi ukazuje rychlost iba 16Mbit ale ked dam nieco tahat tak to ide aj 50Mbit takze nestazujem sa. S uploadom nemam problem.
co sa tyka routera ja som ho pouzil asi 2x ked som potreboval zmenit par krat IP po sebe inak je v krabici zabaleny :)))
OReX
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 3. 2. 2008 09:17

To voughne: No je pravda, že tedn konvertor to zvláda, ale ethernet konektory má len 100Mbps takže tam by som potom problém videl ;)
To OReX: Tak dsl.sk Ti viac ani neukáže, mne tiež len tak ukazuje. [/list]
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 3. 2. 2008 10:41

Vymenit TP kable nie je problem a takisto vymenit router nie je problem. Ja sa chystam menit v byte vsetky kable za cat6 a kto vie, o 3 roky sa to mozno zide.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SiS31 3. 2. 2008 11:43

By som sa chcel opýtať, že aká je výhoda tých cat6 káblov. Ďakujem.
SiS31
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků