ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod e1 2. 6. 2009 01:07

Obrázek

Malo by to byť 20/4. Máte niekto podobnú skúsenosť so Štartom a 2x uploadom? Lokalita: BA2, Podunajské Biskupice.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 2. 6. 2009 07:28

e1 píše:Obrázek

Malo by to byť 20/4. Máte niekto podobnú skúsenosť so Štartom a 2x uploadom? Lokalita: BA2, Podunajské Biskupice.

Ping 6ms - tak o tom mozme v niektorych lokalitach len snivat .. :-]
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 2. 6. 2009 07:54

...presne to ma napadlo, kludne by som moje 2mbit za tie pingy dal :lol:
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod e1 3. 6. 2009 09:45

To je 6ms na Prahu, na http://www.six.sk to mám 1-2ms, ale je mi to ***** platné, lebo Orange mal pred chvíľou asi 3/4 hodinový výpadok. Samozrejme po pokuse reštartovať GPON a router som nedostal IP adresu od DHCP servra. Po 15-20 minútach som sa dovolal, zapísali ma, vraj majú v mojej lokalite výpadok, budú ma informovať ak to bude fungovať. Aktuálne to už ide, ale informáciu som ešte nedostal. IP adresu som dostal pôvodnú, ktorú už mám mesiac (neplatím si pevnú).
e1
Junior

Odeslat příspěvekod prosoul 3. 6. 2009 10:37

Caute, nema niekto skusenost s vymenou STB za novy kvoli zlemu tieneniu?
Ja som si kupil novy LCD Samsung, rusi to tak, ze skoro nereaguje na dialkovy ovladac. Tak som to reklamoval, povedali mi, ze mi vymenia STB za novsi tieneny, ale ze budem musiet podpisat nejaky dodatok k zmluve. O aky dodatok ide? Predlzenie zavazku? Lebo taky nepodpisem, nakolko ked vidim akym tempom postupuje spojazdnenie nahravania v BA a celkovu kvalitu danej sluzby, tak to zrusim hned ako mi vyprsi platnost. To uz radsej "vytrpim" s tym starym STB este 1 rok. Podla mna pokial je to reklamacia, tak to treba vymenit bez podpisania akehokolvek noveho dodatku. Co si o tom myslite?
prosoul
Junior

Odeslat příspěvekod globalist 3. 6. 2009 11:34

prosoul píše:Caute, nema niekto skusenost s vymenou STB za novy kvoli zlemu tieneniu?
Ja som si kupil novy LCD Samsung, rusi to tak, ze skoro nereaguje na dialkovy ovladac. Tak som to reklamoval, povedali mi, ze mi vymenia STB za novsi tieneny, ale ze budem musiet podpisat nejaky dodatok k zmluve. O aky dodatok ide? Predlzenie zavazku? Lebo taky nepodpisem, nakolko ked vidim akym tempom postupuje spojazdnenie nahravania v BA a celkovu kvalitu danej sluzby, tak to zrusim hned ako mi vyprsi platnost. To uz radsej "vytrpim" s tym starym STB este 1 rok. Podla mna pokial je to reklamacia, tak to treba vymenit bez podpisania akehokolvek noveho dodatku. Co si o tom myslite?

Nechapem preco sem vypisujes taketo otazky a nespytas sa radsej ich o aky dodatok ide.
globalist
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 3. 6. 2009 11:39

globalist: no tak sa chcel spytat, vela ludi sa tu pyta omnoho vacsie nezmysly, resp.veci, ktore su tu poriesene...

prosoul: neviem, o co ide, ale podla mna by ti nemali predlzovat nic, ked, tak to ries cez reklamaciu a nemozu ti nanutit nejaky dodatok.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tony2008 3. 6. 2009 11:49

Ja ti odpoviem.

Tiez som presiel na plazmu a STB nesiel ovladat dialkovym ovladacom. Po case ma to ***** zavolal som im rano a popisal problem. za 2 hodky sa ozval technik, za dalsie 2 hodky uz bol u mna, odskusal povodny, bez diskusii dal novy (ten novsi cierny typ) a vypisal papiere. Pozorne som ich cital, ale jedna sa iba o dodatok k zmluve, kde sa hovori o type zariadenia, nejedna sa o predlzenie viazanosti alebo nico ine. Takze to je moj pripad. Snad ti to pomoze. Ja som bol milo prekvapeny aj rychlostou aj priebehom.
Nemam prave FiberTV v laske, ale v tomto Orange ukazal profesionalny pristup, urcite lepsi nez mam skusenosti z UPC.
Co ma este prekvapilo, ze mi dali dokonca zlavu za vypadot FiberNetu bez nejakej oficialnej staznosti.

Takze asi tak, este aby aspon to Skur...vene nahravanie u nas pustili a viem si predstavit, ze sa s tym da fungovat.
tony2008
Junior

Odeslat příspěvekod e1 3. 6. 2009 21:28

e1 píše:Obrázek

Pod dnešnom výpadku to už ide dobre. Ako pri každom výpadku bude rýchlosť uploadu o 1Mbps väčšia, tak by som tie ich vydržal aj každý deň. Za 4 mesiace by som už mal docela slušné pripojenie. :D
Obrázek
e1
Junior

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 4. 6. 2009 02:16

Neviem prečo, ale ked meriam rýchlosť pripojenia tak mám na každom merači inú rýchlosť.
Ked si dám napríklad speedtest.net mám toto (klasik 40/4):

V opere mám na speedtest.net úplne nezmyselne vysoký download, ale to je asi vinou prehliadača.
Takto je to v IE.
Obrázek

Merač na dsl.sk mi píše download 1142.2 Kbps :roll:

Obrázek

A pritom ťahám a posielam plnou rýchlosťou.
Teraz ktorému meraču veriť. :tleskani
ogg vorbis
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 4. 6. 2009 06:15

No ja neviem, ale pri tychto rychlostiach je to uz asi jedno, nie? Ono to nikdy nebude 100%. Cize najlepsie si bude spravit priemer a vies asi ako to ide.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 4. 6. 2009 08:17

Najlepšie je veriť reálnemu sťahovaniu súborov. Keď Ti tie ťahá plnou rýchlosťou, tak nejaké merače by som neriešil.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod revenant76 4. 6. 2009 09:43

speedmetre nestihaju
stiahni si nejaky vacsi subor (napr. instalacku ubuntu 700MB) cez downloader ktory podporuje segmentova stahovanie - nastav 10 segmentov.
revenant76
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 4. 6. 2009 20:02

Niektore stihaju, niektore nie. Kazdopadne realnu rychlost zmerias najlepsie ako pise revenant76 - ja pouzivam Orbit downloader - velmi pohodlny s mnozstvom nastaveni a rozsiahlou integraciou do systemu. Ma aj vyborny add a to Grab++, ktory zvlada YouTube a ine videoportaly s presmerovanim videa, ktore sa za normalnych okolnosti nedaju stiahnut :) je to v podstate na vsetky bezne A/V media. Nechyba samozrejme ani segmentove stahovanie (do 10 connections).
Co ma vsak na nom stve, je casta a otravna aktualizacia.
http://www.orbitdownloader.com/

S tymto programom (+Rapget)bez problemov vyzmykam s FN Klasik DL takmer 50 Mbit/s ;)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod Ladislav2 4. 6. 2009 20:32

rhett: A ty si zase uveril zblastu download softverov. Kludne ti tu na kolene zbuchan download soft co ti bude ukazovat na tom tvojom klasiku 300mbit/s :D Ani RapGet nikdy neukazoval realnu rychlost, skor si zrataj cas a podel to...
Ladislav2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka