ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod globalist 6. 8. 2009 21:32

Tak potom:

ipconfig /flushdns

a pripadne skontroluj este vo windows\drivers\etc\hotst ci ju tam nemas nejako nadefinovanu
globalist
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 7. 8. 2009 22:43

globalist píše:Tak potom:

ipconfig /flushdns

a pripadne skontroluj este vo windows\drivers\etc\hotst ci ju tam nemas nejako nadefinovanu

Skusil som a nic.
V danom zozname dana stranka nie je.
Neviem, co s tym. Asi budem musiet reinstalovat system... :(
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod ghibli 9. 8. 2009 23:36

vedel by niekto poradit?
ked pripojim setopbox cez hdmi do receivera a nasledne do TV, nejde mi nastavit audio. V menu - configuracia HDMI je moznost nastavit audio ako TV alebo Home cinema. Mne to vsak medzi tym nejde prepnut - stale to mam na moznosti "TV"

neviete niekto ako na to?
dik
ghibli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhett 10. 8. 2009 14:30

Skusal si v tomto menu spustit aj nastavenie HD instalacie STB? Ci sa potom nespristupni aj Home cinema.
Pripadne skus zapojit HDMI priamo do TV, vymazat cookies, spustit konfiguracne menu, nastavit Home Cinema a potom spustit HD instalaciu STB.
Ak to tam stale nebudes mat, tak potom asi radsej zavolaj na 939. Ja tam tu polozku standardne mam, aj ked taketo prepojenie nevyuzivam.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 12. 8. 2009 14:22

TV Doma od 31.8. aj v Orange (FiberTV). V programe samá telenovela, pre mňa ďalší úplne zbytočný kanál... :-S
Toto vedia zaradiť okamžite, ale Nova Sport HD alebo Eurosport HD, to ich netrápi. Sport 2, Sport 5 a Eurosport Bundesliga v CZ, o tom ani nehovorím. >:-(
Skylink chystá na jeseň ďalšie 2-3 HD programy, už nech mi skončí viazanosť v Orange... 8-S
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 12. 8. 2009 17:42

Mam okrem FiberTV i Fibernet 10mega...
Mam problem s rychlostou.Neuveritelne kolise.Vie niekto poradit,ako to odstranit?Pred tym som bol u T-comu a najivne som si myslel,ze s tymto problem nikdy nebude.Ved je to OPTIKA pre boha!!!
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 12. 8. 2009 19:00

Nenapísal si, odkiaľ si. V Nitre problém z rýchlosťou ani s kolísaním nie je, teda aspoň u mňa.

Obrázek
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 12. 8. 2009 21:22

Pardon....Lokalita Zilina
Nejdem tu zatial davat konkretne merania.Ale pohybuju sa v rozmedzi od 4mega po 10 a nieco...
Orange optiku mam tak dva tyzdne...No to kolisanie je neunosne.A rychlost lieta velmi casto a hlavne velmi vela!!!
Pozeravam hlavne hudobne stanice vysielajuce cez internet ktore maju vysoke rozlisenie.A stream okolo 6-7 mega.
Takze preto to zaznamenavam.
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod vmm 12. 8. 2009 22:21

mitoo píše:Pardon....Lokalita Zilina
Nejdem tu zatial davat konkretne merania.Ale pohybuju sa v rozmedzi od 4mega po 10 a nieco...
Orange optiku mam tak dva tyzdne...No to kolisanie je neunosne.A rychlost lieta velmi casto a hlavne velmi vela!!!
Pozeravam hlavne hudobne stanice vysielajuce cez internet ktore maju vysoke rozlisenie.A stream okolo 6-7 mega.
Takze preto to zaznamenavam.

Sice nemam orange - ale moj skromny nazor : skus zapojit priamo napriamo do konvertora - bez routera. Ci sa to nezlepsi . ^^ :-] :oops:
vmm
Junior

Odeslat příspěvekod rvbb144 12. 8. 2009 22:31

Ako už bolo spomínané, napojiť priamo cez konvertor mimo router. alebo vyskúšať reboototvať (reštartovať) router, prípadne vymeniť ten ich dodávaný za iný. Taktiež to môže byť odfláknutou inštaláciou optiky, napr. veľké prudké ohyby opt. kábla - ale to by si mal problém aj s telkou (mrznutie, sekanie a pod.). Ja mám Orange už rok a pri inštalácii sa ma spýtali, kde konkrétne budem mať konvertor (keďže za skriňou), tak mi dali rezervu a upozorňovali ma, že keď si to budem dávať napevno, aby som bol ohľaduplný k opt. káblu, žiadne prudké ohyby a všetko šlape na 100%, pokiaľ samozrejme namajú nejakú halušku v Orangei (celoplošný výpadok).....
rvbb144
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 13. 8. 2009 12:31

Caute. Stale mam problem s pripojenim na niektore stranky. Dostanem sa tam len ked pouzijem nejake proxy. Zmena prehliadacov nefunguje(ani IE v ziadnej verzii!! ani FF. Defaultne pouzivam Operu). Skusil som uz vsetky rady, co tu popisali, presiel som par for ale nikde som nenasiel riesenie mojho problemu.

Preto sa pytam: "Moze mi(len mne) Orange blokovat pripojenie na tieto stranky?" Pride mi to divne, pretoze sa tam neda dostat so ziadnym pocitacom co mam doma, ani so ziadnym prehliadacom. Vacsinou mi hodi prazdnu stranku. Ked idem napriamo cez konvertor, tak mi rovno hodilo chybu pripojenia(na niektorych). Fakt neviem, co ten pomaranc zase vyraba ale stve ma to, pretoze uz mesiac sa nemozem dostat na svoje oblubene fora.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 13. 8. 2009 13:50

V tom pripade ak treba vymenit router tak mam otazku.Aku ma zavadu D-link,ked ho doporucujete vymenit?Optiku mam natiahnutu bez prutkych zahybov a dokonca som prizeral ked sa vsetko instalovalo.Kedze som v tejto oblasti trosku zdatnejsi,tak som co to debatoval i s manikom,ktory mi tatavoval optokable.Cez merak mi ukazoval,kedy je minimalny,ci ak chcete ziadny utlm na vedeni.Kedze aj optokable mozu mat utlm v signale podobne ako metalika!Takze v tomto ja problem nevidim.Telka mi ide velmi dobre ale ten net,to je hroza.Nestale mi kolise rychlost.Nerozumiem tomu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A takto mozem pokracovat dalej...Co mi doporucujete?

PS-Prve dni po instalaci bezalo vsetko uplne v poriadku.
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod rvbb144 13. 8. 2009 16:50

Zavolaj na 939 a dohodni sa s operátorom na prešetrení na diaľku cez ich technické oddelenie.
rvbb144
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 13. 8. 2009 18:47

mitoo:Tie merania mas cez D-Link alebo napriamo??Lebo podla toho co pises,zrejme cez D-Link..skus napevno pripojit PC cez kabel,takze smelo vyber z D-Linku z portu WAN kabel a pichni ho rovno do PC a napis ake si dosiahol hodnoty...ak to pojde v pohode,tak jednoznacne D-Link je vadny a ked nepomoze ani hard reset D-Linku,zavolaj na 939 a nech Ti ho dojdu vymenit,alebo odporucam na vlastne naklady si zohnat kvalitnejsi router...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 13. 8. 2009 18:48

Včera som si všimol, že nejde Eurosport a Eurosport 2, dnes žiadna zmena. Že by niečo chystali, alebo im to vypadlo a ani si to nevšimli? :kuk:
Ide to niekomu?
scareface
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka