ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jano.j 24. 8. 2009 21:03

Ahojte,
tak tu je mojich par postrehov z instalacie fibernetu:
- lokalita Prievidza, Nabrezie Sv. Cyrila,
- technici z Ruzomberka, firma Emtel alebo tak nejak,
- krabicku, v ktorej sa konci (a pokracuje) opticky kabel zo stupacky v byte nazyvali Box 3. Box 2 je v pivnici a Box 1 na zaciatku ulice,
- do bytu najskor natlacia chranicku, az do tej potom nasuvaju opticky kabel,
- takisto v stupacke maju chranicky, v ktorych su este mensie farebne chranicky - do jednej z nich sa vrezu, natlacia kabel a zvaria to v Boxe 2,
- niekto v tomto vlakne tvrdil, ze optiku ma v byte bez vacsich zahybov - nech sa mrkne do Boxu 3. Tam to technik zvari a pekne namota - priemer toho zahybu moze byt tak 5-6cm max. Samotny proces zvarania je celkom zaujimavy - technik ma vecicku, ktora mi vzdialene
pripominala kancelarsky dierkovac ;-) , nepotrebuje to ziadne napajenie. Odizoluje si
kabel v Boxe 3, kabel zo stupacky. K optickemu patch kablu, ktory pokracuje z Boxu 3 pripoji
merak. Potom v tej zvaracke tie odizolovane kabliky k sebe priklada a nejako sa to tam
snazi rucne dostelovat, a ked mu merak zasvieti na zeleno, zvari to. To zvaranie vyzera
dost chaoticky, ale nakoniec sa im to asi vzdy podari. Z Boxu 3 pokracuje opticky patch kabel do konvertora,
- chranicku, v ktorej je opticky kabel, silikonuje k stene. Ked ten silikon zatvrdne,
je to pevne ako skala,
- potom uz klasika, z konvertora metalika do routra atd...
- chlapci su dost rychli, ja som mal dopredu urobenu pripravu, vrtali len 2 diery na hmozdiny pre Box 3, za 50 min boli vybaveni aj s podpismi.

Vypadok som mal zatial jeden. Asi na 1 sek pocas dazda vypadla elektrina, zariadenia sa
restartovali, do 5 min to nenabehlo, tak som od toho odisiel. Za 2 hod som sa vratil,
uz to bezalo. Za aky cas to skutocne nabehlo neviem.

Ked na tom d-linku naforwardujem port 21, zablokuje mi to kompletne FTP komunikaciu
(je jedno ci server u mna bezi alebo nie). Mam len jedno PCko, neskusal som z inych, ale aj tak by sa to nemalo diat. V obchodnych podmienkach je prevadzka FTP servera zakazana, tak som
na 939 radsej nevolal ;-) Ked forward vypnem, vsetko bezi ako hodinky. Inac sa FTP server
da rozbehnut na hociakom inom porte.

No zatial spokojnost, speedtest meria stabilne 10.7/1.4 Mb, torrent je zeleny a slusne rychly, dc tiez, web a ostatne blbiny rovnako ok. Ak by to chcel niekto vypovedat v tej 2 mesacnej skusobnej lehote, orange berie len konvertor a router, Box 3 nechava, nech si s nim ludia robia co chcu.

Tak tot vsio, asi tu bola vacsina veci uz pospominana, ale maly refresh nikdy nezaskodi ;-)
jano.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod getosh 26. 8. 2009 22:52

zdravim, cital som ze magio optik nie je cez opticky kabel ako orange net. je to pravda? preco by tu sluzbu nazvali optik potom? :hm
getosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revenant76 26. 8. 2009 23:26

getosh píše:zdravim, cital som ze magio optik nie je cez opticky kabel ako orange net. je to pravda? preco by tu sluzbu nazvali optik potom? :hm

magio a veci s nim spojene nie su predmetom tejto diskusie.
revenant76
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 27. 8. 2009 06:13

getosh píše:zdravim, cital som ze magio optik nie je cez opticky kabel ako orange net. je to pravda? preco by tu sluzbu nazvali optik potom? :hm

Sice OT, preto, lebo podla mojich info optika ide po barak, v ramci baraku ide metalicke vedenie. Ale sam som to nevidel, len cital.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 27. 8. 2009 08:57

susedka ma optiku od t-comu a v izbe sa jej na zemi vala asi 2 metre dlhy opticky kabel (ktory jej tam natiahli a nehali), takze optika ide az priamo do bytu do settopboxu... nechapem ako jej to tam mohli len tak nechat, po par mesiacoch jej uz nesiel internet, pretoze nejak jej nedoslo ze ten zlty kablik je nejak iny od tej hromady inych kablov co ma v byte a ze po tomto nemoze slapat ani ho zohybat :D
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod Dedomil 27. 8. 2009 15:19

T-Com ma optiku az do bytu ako Orange. Panelak nam pekne prešpikovali HDP rurkami. Prasata!
Dedomil
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 28. 8. 2009 13:30

Mam otazocku.V ponuke Fiber tv mi chyba stv3..Nikde ju nemozem najst ani v mozajke.A neviem ani kde je TV DOMA.teda ak uz je aj v ponuke.Da sa nejakum sposobom vyresetovat box do vyrobnych nastaveni aby bolo poradie tv take ako ponuka ORANGE od vyroby?Dik za odpoved.MImochodom v MAGIU sa to dalo,tak dufam,ze aj tu....
A este ma napada jedna otazka.Nepochopil som balickovanie tv....Skusi mi to niekto polopatisticky vysvetlit?Prip.kolko stoji jedna tv a ci sa to oplati...dik
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 28. 8. 2009 18:20

Pokiaľ nemáš HD ready televízor, STV3 ti nepôjde, vysielajú ho len "akože" v HD, takže máš smolu. Prečo nevysielajú STV3 aj v SD by zaujímalo aj mňa.
TV Doma zaradia určite zasa na poslednú chvíľu ako je v Orange zvykom, ale v ponuke určite bude.
Poradie kanálov sa nedá meniť.
Balíčkovanie TV - netuším o čom točíš...
8-)
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod zorro_astro 28. 8. 2009 19:00

STV3 určite ide aj na klasických TV. Ja mám starý CRT televízor zapojené to mám cez SCART a ide to - predvolba 106.
zorro_astro
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 28. 8. 2009 19:27

To je zaujímavá informácia, mne to na druhom TV nejde. Akú máš krabicu? Ja tú starú šedivú SD, samozrejme, že mi ju nechceli vymeniť, vraj až keď skončí viazanosť, keď som argumentoval tým, že mi na nej nejde STV3, odpovede som sa nedočkal.
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod mino23tn 28. 8. 2009 19:53

Eurosport2 konecne Bundesliga v čestine :tleskani
mino23tn
Junior

Odeslat příspěvekod tymian 28. 8. 2009 21:59

mne ide tiez stv3 a tiez mam sedu krabicu a televizor stary normalne cez scart, a aj ostatne "HD kanaly" mi idu aj ked mi je to na nic pri tej telke
tymian
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 29. 8. 2009 09:03

Scarface, nemas nahodou este pilotny Orange Homebox? STV3 je normalne na Orange Doma dostupna tak, ako to pisu ini - kanal 106, normalne mi ide aj na starej katode :)

mitoo: STV3 vysiela ibav HD a HD programy sa v mozaike nenachadzaju - datovy tok navyse co by urcite spomalovalo mozaiku. V mozaike preto nenajdes kanaly 24, 60 a nad 100. Co sa tyka balickovania, tak podla zakladneho balika (start, klasik, premium) mas, alebo nemas balicky vv cene. Napriklad klasik ma 2 lubovolne. Ja mam na Klasiku balik Komplet za 4.90 a mam vsetkych 6 balikov (jeden stoji okolo 3€) :)
Co sa tyka stanice Doma, tak ta tam ani skor ako 31.08. nemoze byt, kedze az vtedy startuju vysielanie. Mala by byt SD aj upscalenuta na HD, takze sa bude posuvat cele cislovanie.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 29. 8. 2009 09:28

rhett píše:Scarface, nemas nahodou este pilotny Orange Homebox? STV3 je normalne na Orange Doma dostupna tak, ako to pisu ini - kanal 106, normalne mi ide aj na starej katode :)

mitoo: STV3 vysiela ibav HD a HD programy sa v mozaike nenachadzaju - datovy tok navyse co by urcite spomalovalo mozaiku. V mozaike preto nenajdes kanaly 24, 60 a nad 100. Co sa tyka balickovania, tak podla zakladneho balika (start, klasik, premium) mas, alebo nemas balicky vv cene. Napriklad klasik ma 2 lubovolne. Ja mam na Klasiku balik Komplet za 4.90 a mam vsetkych 6 balikov (jeden stoji okolo 3€) :)
Co sa tyka stanice Doma, tak ta tam ani skor ako 31.08. nemoze byt, kedze az vtedy startuju vysielanie. Mala by byt SD aj upscalenuta na HD, takze sa bude posuvat cele cislovanie.

Ale TV DOMA tam moze byt skor v UPC a Magiu je uz davno..chodia tam proma na nove programy a odpocitavanie startu..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod zorro_astro 29. 8. 2009 10:09

scareface píše:To je zaujímavá informácia, mne to na druhom TV nejde. Akú máš krabicu? Ja tú starú šedivú SD, samozrejme, že mi ju nechceli vymeniť, vraj až keď skončí viazanosť, keď som argumentoval tým, že mi na nej nejde STV3, odpovede som sa nedočkal.

Mám starú šedú ale HD krabicu (alebo črepinu ako ju ja nazývam)
zorro_astro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka