ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 3. 9. 2007 09:20

Slamka píše:Ti to spustia a ešte vieš koľko chýb to bude mať?? Nepoznáme to? Spúšťanie nových produktov??

Mne to maximálne vyhovuje že som do februára zaviazaný u Chella.. To mi proste vyšlo...

S Chellom som spokojný čo sa stabilnosti týka na 100001%. Stabilná rýchlosť, žiadne výpadky, všetko funguje bezchybne. Veci čo som s nimi musel riešiť kvôli mailovke boli vybavené okamžite, aj keď zo zákona na to majú 30 dní.

Takže ja som si zložil ružové okuliare čo sa Orange FTTH týka a počkám si tých pár mesiacov na prvé skúsenosti... A potom sa rozhodnem čo ďalej. Cena Orange ešte nie je jasná, a tie rýchlosti - download Ti taký veľký netreba a upload nepustili bohvieako... Konkurencieschopný bude Orange až vtedy keď dokáže stabilnosť siete a prevádzky a dá rozumnú cenu a rozumné akcie......
paulo78
Junior

Odeslat příspěvekod cache 3. 9. 2007 09:27

Slamka píše:Ti to spustia a ešte vieš koľko chýb to bude mať?? Nepoznáme to? Spúšťanie nových produktov??

Mne to maximálne vyhovuje že som do februára zaviazaný u Chella.. To mi proste vyšlo...

S Chellom som spokojný čo sa stabilnosti týka na 100001%. Stabilná rýchlosť, žiadne výpadky, všetko funguje bezchybne. Veci čo som s nimi musel riešiť kvôli mailovke boli vybavené okamžite, aj keď zo zákona na to majú 30 dní.

Takže ja som si zložil ružové okuliare čo sa Orange FTTH týka a počkám si tých pár mesiacov na prvé skúsenosti... A potom sa rozhodnem čo ďalej. Cena Orange ešte nie je jasná, a tie rýchlosti - download Ti taký veľký netreba a upload nepustili bohvieako... Konkurencieschopný bude Orange až vtedy keď dokáže stabilnosť siete a prevádzky a dá rozumnú cenu a rozumné akcie......
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 3. 9. 2007 10:26

Nezabudni že muchy odchýtavali pol roka na malej vzorke užívateľov, ktorí dokonca mali FUP. Nik nevie čo sa stane až dnes či zajtra začnú húfne napájať nedočkavcov čo budú tú sieť patrične vyťažovať (P2P, video streaming, TV, atď atď) a potiahnu tých 100GB za jeden deň, nie mesiac.....

Každý máme svoje skúsenosti, ja mám s Chellom len tie najlepšie. Od februára som mal 1x výpadok na dve hodiny, inak bezproblémový chod a stále plná rýchlosť. Upísal som sa v rozumnej akcii, prvého pol roka som to mal za 600,-Sk.. Som zvedavý na ceny Orange a potom uvidíme... Ako som už písal, nerozhoduje len cena ale aj stabilita a prevádzkyschopnosť.....
Nevravím že až mi skončí viazanosť že zostanem verný Chello, proste uvidím, len nehodnotím vopred. Hodnotím len to s čím mám skúsenosti a s Chellom tie skúsenosti mám....
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod cache 3. 9. 2007 10:49

Hmm, kebyze sa rozhodujes len na zaklade skusenosti, tak by si sa z dialupu nepohol.. Mal si snad skusenosti s Chellom, ked si do neho siel?
Prve ceny uz su na zive, ale podla mojich info bude aj samostatny net bez TV a telefonu, takze treba pockat na cenniky u orange..
Prva uvedena cena je 960sk za 12/1 net, 100min telefon a 13 kanalova kablovka..
A upc odpoveda 10/1 za 666 pre prvych zakaznikov co sa upisu - chellu sa uz ale neupisem po mojich skusenostiach (oznacili ma asi za "stahovaca" a blokuju mi este aj vpn do prace, i ked to popieraju).

edit: tak uz je aj cennik vonku:

http://img.orange.sk/orange_sk/binary/cennikDoma.pdf

12/1 za 600sk, 30/2 za 720sk, 60/4 za 1190sk, dvojnasobny upload za 120sk, pevna ip za 240sk (+950 aktivacia).

este pohladat cenu zariadeni a viazanosti..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 3. 9. 2007 11:44

cache píše:
este pohladat cenu zariadeni a viazanosti..
to rozhodne! nikde to ale nevidno!
paulo78
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 3. 9. 2007 12:00

cache píše:Hmm, kebyze sa rozhodujes len na zaklade skusenosti, tak by si sa z dialupu nepohol.. Mal si snad skusenosti s Chellom, ked si do neho siel?

Nie, nemal, ale prečítal som pár fór a známi boli tiež spokojní.. Ja si počkám, nemusím mať všetko prvý.
Ceny vyzerajú byť fajn, uvidíme ako to bude so spoľahlivosťou a prevádzkyschopnosťou...
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 3. 9. 2007 13:33

Mňa tá ponuka zaujala, trocha ma mrzí, že upload znížíli, ja by som radšej al to FUP a ten rýchly upload. Ale rozhodne sa mi to oplatí, za 720 mesačne mať 30/2 a možno aj na tú digitálnu TV by som sa dal nahovoriť. Telefón mi netreba.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liu 3. 9. 2007 16:03

Ešte ma tak napadlo, ako je to keď si dám od Orange aj digitálnu TV, mám set top box, ale mám doma dvd rekordér,kde si chcem nahrať na HDD film. Dá sa to? Pravdepodobne keď pozerám daký program na set top boxe,tak sa dá nahrať,ale keby som chcel využívať to,že si nastavím,kedy my má čo nahrať napríklad keď nie som doma,alebo v noci,tak by to asi nešlo,či sa mýlim?
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod forlorn 4. 9. 2007 12:48

Dnes ma potesila sprava na hotline, ze mozno poziadat v Orange o benefit, ktorym za obdobie vypovednej lehoty u povodneho providera nemusite platit mesacny poplatok za Fibernet, ale mozte ho uz aktivne pouzivat.
Takze dovidenia chello...
forlorn
Junior

Odeslat příspěvekod basty 4. 9. 2007 14:49

co to je za UPload? to mi pripomina dsl.
basty
Junior

Odeslat příspěvekod Pato16 4. 9. 2007 14:56

je uz niekto na Homeboxe napojeny doma? ..ak ano.nech sa ozve .dik 8)
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 4. 9. 2007 15:39

forlorn píše:Dnes ma potesila sprava na hotline, ze mozno poziadat v Orange o benefit, ktorym za obdobie vypovednej lehoty u povodneho providera nemusite platit mesacny poplatok za Fibernet, ale mozte ho uz aktivne pouzivat.
Takze dovidenia chello...

Tiez by som aj mal tu moznost a mohol povedat: "do nevidenia T-COM" a dat si ORANGE
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 4. 9. 2007 17:04

Liu píše:Ešte ma tak napadlo, ako je to keď si dám od Orange aj digitálnu TV, mám set top box, ale mám doma dvd rekordér,kde si chcem nahrať na HDD film. Dá sa to?
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 4. 9. 2007 23:31

"V prípade, že rozsah využívania Čiastkovej služby účastníkom je taký, že ohrozuje Sieť a iné zariadenia potrebné na poskytovanie
služieb Orange Doma alebo niektorej časti týchto služieb alebo v jeho dôsledku môžu poklesnúť kvantitatívne alebo kvalitatívne parametre
ich poskytovania ostatným účastníkom, je takýto rozsah užívania považovaný za zneužívanie služby a spoločnosť Orange
Slovensko, a.s., je oprávnená vykonať opatrenia na dočasné obmedzenie alebo prerušenie poskytovania Čiastkovej služby účastníkovi."

Je to pomerne znepokojiva hlaska. Zeby sa snazil Orange FUP takto skryt? Co znamena ohrozovanie siete? 100 GB mesacne?
Som zvedavy na realne postrehy uzivatelov.
http://img.orange.sk/orange_sk/binary/cennikDoma.pdf
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod jano2 5. 9. 2007 08:42

ja uz mam orange homebox pol roka, vtedy to stalo 699 sk net + 200sk tv (ceny bez dph) stym ze na pol roka bola tv zadarmo, rychlost internetu vacsinou neobmedzovali takze niekedy islo stahovanie aj tych 11 -12 MBajtov/s , horsie je to s tv - settop ktory som si kupil vobec nepodporuje HDTV - teraz ho zevraj budu menit, no cena zariadeni s instalaciou bola vtedy vyse 10tisicSK dufam ze mi teda ten set top vymenia za novy, kvalita TV je dost dobra, vsetko zavisi aky kvalitny signal dodavaju jednotlive tv, omeskanie oproti analogovej je asi 2-3 sekundy
jano2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka