ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod charlie111 16. 9. 2009 20:25

bratislava ružinov, net aj tv ide po cely den v poriadku
charlie111
Junior

Odeslat příspěvekod Saalo 16. 9. 2009 20:33

Hide mam ten isty problem ako ty. Optical na cerveno. Miesto: petrzalka -furdekova.
ktovie ci tu majstri nezavadali o daky kabel pri instalovani semaforov :-D

na dlhacoch to vraj tiez ide v pohode
Saalo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hideioshi 16. 9. 2009 20:38

Takze, prave som dovolal s operatorom, uz mi totiz zvedavost nedala. Vypadok sa tyka len BA-Petrzalka a technici ho riesia od 11tej doobeda. Takze moja nadej v rychle vyriesenie sa prave rozplynula. Mam broadband net odkedy je v SK k dispozicii, preskusal som sa ADSL, UPC aj optikou od Orange a musim povedat, ze pocet vypadkov a ich trvanie ma u Orange prekvapuje. U ziadneho ineho operatora som nemal taketo caste a opakujuce sa problemy. Maju jedine stastie, ze som viazany.....
I used to care, but now I take a pill for that.
hideioshi
Junior

Odeslat příspěvekod hideioshi 16. 9. 2009 22:04

Takze 22:00 sa to rozbehlo (mozno chvilu skorej, nevenoval som sa tomu az tak podrobne)
hideioshi
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 16. 9. 2009 22:45

možno im ten kábel rozkopali UPC-čkári, tí mali práve tento týždeň niekolko dní problém v Petržalke, Ružinove,... ktorý im nešiel odstrániť - v rámci konkurenčného boja, aby neboli pred ľuďmi jediní neschopní v meste :D .
Keď to vypadáva tak vypadne aj Orange linka (telefón) a treba tak volať z iného telefónu než z tohoto zadarmo, alebo vypadne len net, prípadne len TV..?
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 16. 9. 2009 22:57

Esteze nebyvam v Petrzalke :)
Prihlaseny - ak vyrazi optike "poistky" (optical red alert), tak zial nefunguje nic. Totalny vypadok sluzieb je vsak skor vynimkou, ako pravidlom. Vacsinou su to jednotlive sluzby. Net v BA malokedy (okrem toho megavypadku), telka sem tam (aj ked u mna - klop klop - nie), VoIP nepouzivam, tak neviem posudit.

Ak si z PD, tak o vypadkoch by Ti kolega tomcop vedel co to popisat. Tomcop, uz sa to tam u vas zlepsilo, alebo jedna burka a vybalujete Monopoly? ;)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 17. 9. 2009 00:17

rhett píše:Ak si z PD, tak o vypadkoch by Ti kolega tomcop vedel co to popisat. Tomcop, uz sa to tam u vas zlepsilo, alebo jedna burka a vybalujete Monopoly? ;)

Nie som sice tomcop, ale odpovedat ti mozem aj ja. V podnelok a v utorok bez zjavnej priciny vypadol prud v lokalite Zapotôčky na cca 2 minuty. V oboch prípadoch nesiel net hodinu. Oproti predchadzajucim casom(cca 2-4hodiny) je to dost velky pokrok ale aj tak... :hm
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 17. 9. 2009 09:14

rhett: ako pise xyv13, 2 vypadky po sebe, uz som sa zase chystal komunikovat s elektrikarmi, ale vcera to nevypadlo. :)
co sa tyka znovunabehnutie u mna trvalo uctyhodnych 10 min, co je velke plus oproti tym 4-5 hodinam. Aj ked stale je to divne, ze pri vypadku < 2min to prerusi aj ludi s UPS, ktori su vlastne stale pripojeni...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 17. 9. 2009 15:46

tomcop píše:co sa tyka znovunabehnutie u mna trvalo uctyhodnych 10 min, co je velke plus oproti tym 4-5 hodinam.

To gratulujem. Tu to bolo v oboch pripadoch cca hodinu (+-10 minut).
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod hideioshi 17. 9. 2009 20:45

Nestaci aby ludia mali UPS a konvertor na UPS aj Orange musi mat domove rozvody napajane zo zalohovaneho zdroja a dost pochybujem, ze maju. Nemyslim, ze ich domove rozvody su napajane na dialku alebo nemaju spotrebu elektriny, takze nejake napajanie tam musi byt. Ale mozem sa mylit.
hideioshi
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 17. 9. 2009 21:25

To ano, pravdu povediac, velmi ma netrapi, ako to tam maju. Mne pride smiesne, ze <2min to proste nevydrzi drzat samo... Aj lokalny provider nevypadne 20s po vypadku el.energie ale ma to nejako zabezpecene. Ako by sa ludia tvarili,keby im po 20s vypadku vypadnu mobily? To dokazu napajat? A toto nie?
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 18. 9. 2009 09:54

rhett píše:Esteze nebyvam v Petrzalke :)
Prihlaseny - ak vyrazi optike "poistky" (optical red alert), tak zial nefunguje nic. Totalny vypadok sluzieb je vsak skor vynimkou, ako pravidlom. Vacsinou su to jednotlive sluzby. Net v BA malokedy (okrem toho megavypadku), telka sem tam (aj ked u mna - klop klop - nie), VoIP nepouzivam, tak neviem posudit.
Ak si z PD, tak o vypadkoch by Ti kolega tomcop vedel co to popisat. ...

Tá ich pevná linka ale asi nie je VoIP, ako písal halef je pripojitelná práve na normálne stolové telefóny (aj predvoľby má ako bežné pevné linky).
Z PD nie som, ale z kontinentálnej BA :-))
Keď sa tu spomína že treba zavolať technika na výmenu Stb, prípadne na iné závady optiky, nebojíte sa položky uvedenej v cenníku "Výjazd technika: € 39,50 / 1130 Sk" ?
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod metallus 21. 9. 2009 13:47

Zdravim, mam uz fibernet cca rok a zatial som bol spokojny. Nepouzival som totiz ten router Dlink co mi k tomu dali a pripajal som sa sietovym kablom priamo na konvertor. Teraz nam vsak v domacnosti pribudol aj notebook a bolo potrebne zapojit ten router. Ked som to zapojil a ponastavoval, bol som zhrozeny ako velmi sa spomalilo prehliadanie internetu. Na PC, ktory je k routeru pripojeny kablom, sa velmi vyrazne spomalila akoby odozva prehliadaca - stranky, ktore sa nacitavali prakticky okamzite sa teraz zobrazuju aj 10 sekund, pripadne viac. Dost dlho trva, kym vobec prehliadac zareaguje na poziadavku a zacne stranku nacitavat. Pritom rychlosti prenosu su nadalej rovnako vysoke, akurat ked da clovek nieco preberat z internetu, tak ta odozva, kym preberanie zacne je opat omnoho dlhsia, ako tomu bolo predtym. Preto som sa chcel spytat, ci aj vy ostatni mate taketo skusenosti. Pomoze kupa ineho routra, napr. Netgear WGR614? Velmi pekne dakujem za odpovede, mozte pisat priamo do osobnej posty.
metallus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 21. 9. 2009 14:05

No to mozno vyzera na problem s DNS. Ako mas nastavene DNS na tych PC? Pozri sa tym smerom aj na routeri...Na routeri by malo byt Orangacke DNS na PC by malo fungovat DNS IP adresa routera, popripade na tych PC nastav nejake "svoje". Na skusku mozes aj tieto OpenDNS 208.67.222.222, 208.67.220.220.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod metallus 21. 9. 2009 22:21

Mal si pravdu, bol problem s nastavenim DNS. Dakujem pekne za radu.
metallus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka