ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prihlaseny 5. 10. 2009 17:26

každá rada dobrá, ja však vypínam od siete všetky prístroje ktoré práve nepotrebujem, každý deň zástrčkovým vypínačom, teda aj slávne Sažémy. Ktovie pri čom ešte mrznú ostatným okrem vnorenia do EPG.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 10. 2009 19:38

Cely vecer mam problemy s internetom aj TV. Internet vypadol asi 2x, TV kazdych 5 min. Musim prepnut na iny program a spat. Ma este niekto takyto problem?
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 5. 10. 2009 19:49

mne asi nevypadáva - nič som si nevšimol (zapnuté TV aj inet), ak nerátam zamrznutie TV boxu/obrazu už aj pri prepínaní a oživenie len pri vypnutí z prúdu (to je novinka, doteraz stačilo len vyp na krabici) :grr:
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 5. 10. 2009 20:18

tomcop píše:Cely vecer mam problemy s internetom aj TV. ...

Ja som len pred chvilou zapol pc, zatial som vypadok nezaznamenal, ak bude, dam vediet.
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 10. 2009 21:03

Momentalne to vyzera OK. Tak dufam....
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Mathieu 5. 10. 2009 21:05

Vyzera to tak ze Orange chce konecne pohnut s nahravanim. Dnes som si precital od nich spravu, ze od novembra bude tv archiv vyzerat takto:
-rozsiruje sa na 17 stanic
-namiesto 3 dni bude na 7 dni
-limit na 50 hodin nahravok zadarmo sa rusi, namiesto neho bude neobmedzeny pocet hodin ale len na max 60 dni
Zeby to planovali konecne spustit naostro?
Mathieu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prihlaseny 5. 10. 2009 22:41

to je pekné, že takto zdokonaľujú ten TV archív, ktorý je prístupný v 500 domácnostiach :-! :-l
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 6. 10. 2009 00:47

Skoda ze OR isiel zasa svojou cestou a ne osvedcenou klasikou ako su STB s HDD....TV archiv maju v testovani asi 1,5 roka a nespeje to k nicomu,lebo sa to vobec nerozsiruje...bud nemaju kapacity na taketo nieco,alebo nesuri im to...alebo je to ich vlastna sluzba,ktoru plataju na kolene a boja sa dosledkov...no raz darmo FiberTV je len doplnkova sluzba k internetu a tak to aj vyzera...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 10. 2009 05:56

To je sice pravda, len keby aj cena bola ako doplnkova. Lebo podobne (lepsie) sluzby stoja podobne....
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 6. 10. 2009 08:25

mali by si spraviť nejaký blog alebo fórum len na svoje služby Doma Fiber-TV/Tel/Net aby sa odtial inšpirovali od užívateľov, čo sa dá zlepšiť a zároveň je v ich kapacitách v blízkom čase to napraviť. Mne pripadá celkom ironické, že najhorší obraz majú filmové kanály (Film plus, Filmbox), či zlý zvuk má hudobná stanica (Óčko; ...nie žeby som ho chcel pozerať) v porovnaní inak s celkom slušným priemerom ostatných staníc.
PS Tie ich Stb bez HDD majú aspoň výhodu v tom, že nevydávajú žiaden zvuk; možno keby technicky dotiahli svoj systém a sprístupnili ho všetkým platiacim zákazníkom tejto TV, tak by sme boli spokojní. A tá cena; tuším začiatkom roka mali za fiber TV Klasik cenu 360 sk aj po skončení zvýhodnenia či viazanosti, teda tí čo si ju dali vtedy, to vystihli. Inak myslím že každá služba súčasných káblových digitálnych TV má svoje muchy, ťažko povedať čo je jednoznačne lepšie.
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 10. 2009 08:38

Mas pravdu. Len jedna vec - dokedy som si nedal FiberTV, tak prijem televizneho signalu bola pre mna vec, ktora slapala 24h denne bez problemov, vypadkov. Proste ked nesiel net, isla aspon TV :). V juli, ked boli tie vypadky u nas take caste, kazdy vecer som sa triasol, ci si pozriem vec, ktoru chcem vidiet...
Takisto vcera, kazdych 5min som musel prepinat kanaly, aby som mohol pozerat co chcem. Proste FiberTV nezvlada ani zakladnu funkciu - prenos TV signalu. Doplnkove ako nahravanie, timeshift, to ani neriesim...
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod 3dno 6. 10. 2009 08:56

nahravanie tento rok urcite nebude. plan je cca marec 2010 :-l
3dno
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 6. 10. 2009 09:35

tomcop> žial častokrát sú služby mačkami vo vreciach; bez zavedenia o nich nevieme nič - kvalita, spolahlivosť, stabilita, riešenie nedostatkov- ; prípadne si zisťujeme horko-ťažko od pár ludí čo službu majú, ako sú s ňou spokojní (pričom každý má iné kritériá, iné rozvody, napojenie..). A potom si dáme viazanosť (lebo inak solíme hneď na úvod tisíce SK za zavedenie, techniku) a až vtedy "uvidíme". Ja som mal takto česť s internetom UPC/Chello (prvý rok pripojenie bez problému, potom skoro dva roky tragické). Orange dáva na skúšku len to či im +/- ide (net) a problémovú TV si necháva ako prekvapenie.
Čo ti na to vypadávanie hovoria na technickej podpore?
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 10. 2009 09:59

No tie vypadky, ktore boli v juni/juli, tak sa vyhovarali na elektrarne, ze kedze vypadne elektrina, odpoji to cely uzol a dlho trva znovupripojenie. Na jednej strane mali pravdu, za vypadky elektriny nemozu, ale vypadok 40s nemoze vypnut sluzbu na 4-5 hodin. Ked ja si to dokazem doma odzalohovat (UPS), tak aj oni by mali, lebo vzdy to bolo tak - vypadok napr < 1min - mne islo vsetko - po asi 20s prestal fungovat net/tv a 4-5 hodin nic. A toto som mal 3x do tyzdna a vecer. Ale elektrarne uz poriesili tieto vypadky, mali nejaky problem, uz je to OK. Vypadne to max raz za 2-3 tyzdne...
Vcerajsie zasekavanie som neriesil s nimi, ked som prisiel na to, ako to "poriesit". Priznam sa, nechce sa mi tam vykecavat (a platit este aj za to) s niekym, kto to ma v podstate v pazi, ci mne ide TV alebo nie. Rady typu vypli/restartli ste nieco nepotrebujem, to robim ako prve, a ostatne aj tak neporiesia. Potom po 2 hodinach prepinania to jednoducho prestalo robit a mohol som kludne pozerat TV. :)
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod 19furioso 6. 10. 2009 18:43

vypadky tv, aj netu v Nitre - Klokocina. Priblizne minutove, ako keby zamrzal konvertor asi od 19:15... Ma niekto podobne problemy?
19furioso
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka