ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jan27 8. 10. 2009 10:57

klepnite na odkaz a potom este raz na obrazok co sa ukaze
jan27
Junior

Odeslat příspěvekod manifesto67 9. 10. 2009 14:35

hello ludia!
musim konecne doriesit svoju dilemu - fiber tv+net vs magio tv+net, obe na optike.........
poradte, pls
manifesto67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matozippi 9. 10. 2009 14:40

caute, neviem ci som malo hladal, ale je niekde na nete zoznam stanic s predvolbami?
inak net mi ide spolahlivo (resp vypadky som nezaznamenal) telka vacsinou ide (ale moc ju nepozeram) - NR chrenova
matozippi
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 9. 10. 2009 16:28

manifesto, vyberal som asi pred mesiacom a vyšlo mi Orange, samozrejme som bol už predpripravený na rôzne muchy ktoré má každá takáto služba; Orinž vychádza v trojkombinácii lacnejšie, ani za prístroje sa tolko neplatí ako v Tcome (tam za 2 stboxy mesačne + cca 3,80€, FiberTV 0,-) a 16 hodín 40 minút volaní na pevné siete a mobily orange za 120-210 Sk mesačne asi už inde nenájdeš (prípadne k tomu neobmedzene v OR pevnej sieti - a taký Tcom sa pri tarifách tvári akoby s Tmobile nemali nič spoločné); Nahrávanie... to je lotéria, oranžová firma ho sľubuje už 2 roky, Magio ti zas tie na dva draho zaplatené boxy pridelí len jeden s nahrávaním.
Týmto ťa nepresviedčam, sám si musíš zvážiť čo je priorita.
Ja sa už neviem dočkať kedy spustia v jednej z veľkých bratislavských mestských častí to 7-dňové spätné nahrávanie, cez deň totiž chodia v TV samé 3,14´čoviny SK/CZ/argentinos telenovely drišlakoviny senzusoviny a dobré filmy končia pravidelne tak o jednej v noci.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod janoMM 9. 10. 2009 16:45

Na to, aby si pozeral filmy co su neskoro vecer nepotrebujes 7 dnovy archiv. Filmy si predsa mozes dopredu nahrat. Teda pozerat aj tie, co nie su v archive ...
janoMM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prihlaseny 9. 10. 2009 17:08

tak to pochybujem; keď pre plno oblastí majú službu nahrávania neprístupnú, tak to nahráš len ťažko. bastlenie z doby kamennej nepočítam (zapnutý stbox na danej stanici celú noc + k tomu zakúpený nejaký dvd recorder ku samotnému nahratiu)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 9. 10. 2009 20:34

manifesto67 píše:hello ludia!
musim konecne doriesit svoju dilemu - fiber tv+net vs magio tv+net, obe na optike.........
poradte, pls

jednoznačne t-com :D .
Pri porovnani internetov orange vs. t-com priblizne rovnaka kvalita.
Pri porovnani iptv je orange 10 rokov za opicami ;-] na magio sa jednoznačne nechytá.
Pri porovnani cien si zosumarizuj aj rôzne typy akcií a nie len niečo "vytrhnuté" z kontextu
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 9. 10. 2009 20:56

Ladies and gentlemen, práve sme mali možnosť vidieť skutočne nezaujaté odporúčanie :mrgreen: :tleskani
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 9. 10. 2009 21:38

prihlaseny píše:Ladies and gentlemen, práve sme mali možnosť vidieť skutočne nezaujaté odporúčanie :mrgreen: :tleskani

a v čom bolo podla teba zaujaté /asi si to tak určite myslel/ ? Písal som len pravdu.však si stačí prečítať pár strán z vlakna orange alebo magia a každý súdny človek si vie urobiť názor.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod DanculD 9. 10. 2009 21:39

Uz len ta nemoznost zotriedit si kanaly podla seba by ma od Orange TV odradila. A vyhlasenie Orange, ze TV nieje pre nich podstatna, tiez hovori o tom, ze moc zmien k lepsiemu netreba cakat. Proste test optiky na Slovensku. Ale samozrejme, vdaka bohu za Orange optiku, pretoze este 20 rokov by sme tu mali linky typu 2/0,25.
DanculD
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 9. 10. 2009 22:19

tcomak, veď a) tvoj nick a b) že napíšeš "jednoznačne magio" hovoria samé za seba.
Ja zatial nelutujem že som si dal orange, aj keď má svoje muchy. A teda vo vlákne magia sa momentálne preberajú nejaké výpadky, jeden neborák píše že sa mu budú venovať po víkende. Tadialto cesta nevedie (porovnávať fóra), všetci majú nejaké nedokonalosti a ide o každého jednotlivca čo akceptuje a čo nie.
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tinoj 10. 10. 2009 00:00

prihlaseny píše:tcomak, veď a) tvoj nick a b) že napíšeš "jednoznačne magio" hovoria samé za seba.
Ja zatial nelutujem že som si dal orange, aj keď má svoje muchy. A teda vo vlákne magia sa momentálne preberajú nejaké výpadky, jeden neborák píše že sa mu budú venovať po víkende. Tadialto cesta nevedie (porovnávať fóra), všetci majú nejaké nedokonalosti a ide o každého jednotlivca čo akceptuje a čo nie.

to, že mi nejde mágio bola pravda, ale pravdepodobne už tuším kde bude problém. (akurát migrujem z metaliky na optiku a je možné, že tam niekde nastala chyba)
po 1. po 2 rokoch používania mágia som maximálne spokojný. to že je akurát výpadok. no a čo stáva sa, nepôjdem sa za to obesiť.
po 2. nenazývaj ma neborák, ty chudák :!:
po 3. prejdi si diskusiu k orangu a najdeš tu oveľa, ale oveľa viac príspevkov ohľadne výpadkov a nespokojnosti.
po 4. DanculD to vystihol celkom vystižne.
po 5. mám možnosť pripojenia tak ako orange tak aj T-com optiku ale do orangu ani zadarmo. možno akurát tak fibernet za niečo stojí, ale TV 100% nie. mágio je o triedu ak nie aj viac vyššie...
arrivederci
tinoj
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 10. 10. 2009 00:46

prihlaseny píše:Ja zatial nelutujem že som si dal orange, aj keď má svoje muchy.

Jedna vec je istá, že v Magiu som ešte nezažil, aby zamrzol STB Motorola a musel by som ho vyťahovať zo siete, tak ako to niektorí spomínali v tejto diskusii pred pár stranami.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod e1 10. 10. 2009 07:04

Internet má lepší Orange, TV ma lepšie ST.

Internety mám možnosť porovnať priamo, nakoľko ja sám mám FiberNet a kamoška zase Comfort 3-ku. Rýchlosti má v poriadku, nameral som 45/2 namiesto 40/2 (BTW, čo je to za jebnutý pomer down/up?), ale prístup ST je katastrofálny. Bol som už u kamošky 3x nastavovať zmenené hesla v routri za posledný menej ako jeden rok, z toho včera naposledy len preto lebo v ST niekto vymyslel že bude lepšie ak každému zmenia login podľa programového balíka. Poslali list, kamarátka to spravila podľa listu a nešlo to a starý login samozrejme expiroval. Prišiel som, nastavil som to ako treba a nešlo to. Nakoniec som musel volať do ST a zistilo sa že listy ktoré rozoslali s chybné, chýba na nich totiž koncovka loginu. Menilo sa xxxxyyyy@comfortpro na xxxxzzzz@comfortpro3, ale v liste bolo vidieť iba xxxxzzzz@comf. Debilita na druhú, nehovoriac o tom že sa takouto blbosťou obťažujú zákazníka. Orange mám zapojený do zásuvky, moja prípojka sa identifikuje automaticky podľa MAC a nemusím to riešiť. Zmena programu alebo navýšenie uploadu je na telefonickú žiadosť, 2x upload mi operátor aktivoval cez telefón a fungoval skôr než som zložil telefón. Pri ST by som musel podpisovať zmluvy, modliť sa aby mi včas prišli a fungovali nové prihlasovacie údaje a aby som počas zmeny nezostal bez internetu.
Keď k tomu pridám že ST má katastrofálny support, dokonca večer po deviatej alebo desiatej sa tam ani nedá dovolať a v prípade výpadku ich treba prosíkať aby prišli aspoň nasledujúci týždeň. K tomu ešte 4 mesačné zriaďovanie služby (a to som hovoril takmer každý týždeň s projektovým manažérom kto mal na starosti danú lokalitu), a zapojenie v byte ako keby to bola čierna prípojka elektriky na Luniku IX. Oproti tomu mám káble od Orange natiahnuté presne tam kde chcem, všetky krabice okrem routra pripevnené na stenu podľa mojej žiadosti a všetko zapojené za dva dni, s podpisom zmluvy u mňa doma (nemusel som chodiť ani do predajne). Sorry, ale na toto sa Slovak Telekom nechytá a ani dlho nebude.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 10. 10. 2009 10:36

presne, zákaznícka podpora T-comu je otrasná, mám s nimi skúsenosti - kedysi internet a donedávna pevná linka : už nikdy viac.

tinoj píše:
to, že mi nejde mágio bola pravda, ale pravdepodobne už tuším kde bude problém. (akurát migrujem z metaliky na optiku a je možné, že tam niekde nastala chyba)
po 1. po 2 rokoch používania mágia som maximálne spokojný. to že je akurát výpadok. no a čo stáva sa, nepôjdem sa za to obesiť.
po 2. nenazývaj ma neborák, ty chudák :!:
arrivederci

Veď to som písal, že poukazovať na nejaké samostatné príspevky konkrétnych situácii nemá zmysel, človek si musí spraviť sám obraz čo je preňho dôležité (cena za 2 roky, kvalita internetu, prípadne + TV + telefónu, rýchlosť zriadenia od objednávky, postoj k zákazníkom/riešenia nedostatkov/ spôsobovanie nedostatkov, bugov, či prístupnosť zákazníckych pobočiek...)

Tým neborákom som ťa nechcel označiť ako urážku (to je imho každý kto má problém so službou a podpora je 0 bodov), nemyslel som to zle, takže tak ťa volať nebudem = ako myslíš (ty chuj :oops: ) !
prihlaseny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka