ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 1zdavu 9. 4. 2010 07:21

Orange sposob informovania svojich zakaznikov balika Fiber absolutne nezvlada.

Ziadne informacie o vypadkoch, o pripravovanej "udrzbe" siete, o priprave zmeny programovej struktury, o novom firmware v STB atd. Nic.

Spomente si kolko svietil napis o zruseni PrimaTV. Cca 2 mesiace. Naco? Teraz druhy extrem. Jedna hlaska pri zapnuti STB po odstraneni Discoverychanel-u.

To je snad taky problem vytvorit poriadnu informacnu stranku hoci aj len pre uzivatelov balika Fiber, ktory by tam mali pristup po prihlaseni cislom FiberTel a heslom s informaciami. :hm

A len tak na zaver. Pozrite si obsah stanic FiberTV a porovnajte si ho s obsahom stanic na Skylink (volne) aj s volnymi na tej druzici Astra. A potom si skuste vyskladat baliky a porovnat ceny. Mne osobne ten rozdiel uz za tu "funkcnost" FiberTV nestoji. Nevraviac o tom ze pri SkyLinku si baliky platim kedy a na kolko chcem bez viazanosti.
Fakt som si povodne chcel Fiber balik nechat, ale tie problemy ma zacali odradzat a "vernostny program" doslova urazil.

Nedavno mi volali ci si to nerozmyslim. Pre mesiacom ked som sa informoval, tak vyhodnejsie by to bolo zrusit a znova zaviest ako novy zakaznik nez vyuzit ponuku pre vernych zakaznikov. Ale zial cislo FiberTel by mi zmenili. Teraz mi ponukli, ze ak si to rozmyslim, tak to cislo FiberTel dostanem spat lebo mi Orange bude rok drzat. :shock:

Ak by som chcel vyuzit vernostnu zlavu (som vyse 12 rokov zakaznik orange na hlasovych sluzbach) bez novych zariadeni, tak len s upisanim na 24 mesiacov. Ale zmluvna pokuta je daleko vyssia ako zlava za cele 2 roky. Operator na linke co mi volal na to len skonstatoval ze to chape, ale on s tym nic nespravi. :oboze Aku vacsiu vernost odomna este Orange ocakava?

Mam taky pocit, ze v tom maju riadny chaos. Mali by si spravit velke jarne upratovanie. Lebo mam pocit ze tam niekoho nieco napadne, vystrelia to rychlo von ako dalsiu akciu, spravia kvacku do checkboxu a vobec sa nezamyslia nad tym ci to "neodporuje" tomu co este vonku "predavaju".

Ale som sa rozpisal. Sorry.
1zdavu
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 9. 4. 2010 17:13

No Orange si svojich verných neváži vôbec. Ja takisto vyše 10 rokov využívam hlasové služby a som na tom fakt horšie ako nový zákazník v akcii :( Dosť smutné jednanie, ktoré sa raz musí niekde odzrkadliť...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thomas7273 9. 4. 2010 18:01

Keď tak tu čítam tak som rád , že som si nedal Fiber TV ale Magio i keď je pravda , že ani Magio nie je nejaká výhra ....... hlavne ponuka TV staníc ................... ale s internetom od Orange som maximálne spokojný .... zvažoval som , že si po skončení viazanosti dám Fiber TV ale podľa toho čo tu čítam radšej budem hľadať iné riešenie ani Magio ani Fiber TV
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod sharker 9. 4. 2010 18:22

Tatiez som si dal magio :-)
A celkom dobre to funguje...
Konci viazanost a idem si dat satelit.

S fibernetom som az na tie neohlasene vypadky viac menej spokojny.
Internet funguje, fup zatial zavedene nieje. To je velke plus...
Tcom po zavedni FUP pride o velku skupinu zakaznikov. Vsetci tahaci prejdu bud do orangu alebo ku konkurencii.
Z vnutornych kruhov t-comu sa ku mne dostalo ze fup bolo uplatnovane uz pred jeho oficialnym zavedenim, teda pred 1.4 2010. Listy sa posielali a po troch mesiacoch ked clovek presvychol tych 250GB mu znizili na mesiac rychlost na 2048/128. Po tomto mesacnom znizeni opet mal na tri mesiace internet ako tak bez fupu no agregovany. Uz sa to s nim vlieklo az do skoncenia viazanosti.

Z5 k Orangu a ich "uzasnej" kablovke.

Otec ma doma FiberTV a je to jedna velka katastrofa.
Ma rovnake problemy ako su tu opisovane, stvorcekovanie hd kanalov, zamrzanie settopboxu, chybny router, chybny konverktor. Vsetko uz 2x menene. Problemy sa opakuju.
Koncom tohoto roka mu konci na fiberTV viazanost a ide sa kupit dreambox :-)

Drembox umoznuje emulaciu takze uz ziadne dalsie mesacne poplatky a vlastne kompletne vsetko programy co ma digitv a upc direct budu zadarmo.Viac info o emulacii najdete na fore ab-forum.info
Naklady na kupu dreamboxu su asi o 1/3 mensie ako by som za dva roky pocat viazanosti zaplatil za magio komplet alebo fibertv najvyzsii program vcetne premiovych filmovych kanalov.. :D

Satelit je asi jedina rozumna volba v dnesnej dobe. ;-)
sharker
Junior

Odeslat příspěvekod fosilia 9. 4. 2010 18:49

dreambox ano urcite dobre rozhodnutie ale s EMU je to vzdy otazne co pojde. Mozno este sharing... Preto je dobra alternativa este napr. karta Skylink.

U Fiber Tv je asi najlepsie ta ich archivacia. Inac je to jeden velky Orange omyl. Uz len vybrat si ten srotik Sagem to je pre zakaznikov fakt vyhra. Takze nahravky radsej cez ten dreambox.
fosilia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eduke 9. 4. 2010 19:10

Tim co vymenili v poslednych dnoch STB, viete sem napisat info z Hotline Menu (dostanete sa do neho po postupnom stlaceni Menu - zlte - modre tlacitko)

Verzia hardveru: NEST400S01.00
Verzia softveru: 1.28.14
Sagem Id: 0.8.08a6 84HD

toto su udaje z tej starej IAD84. Zaujimalo by ma ako to vyzera v tej novsej po revizii.
Hello IT. Have you tried turning it off and on again?
eduke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prihlaseny 9. 4. 2010 21:03

eduke - tak ako som tu asi desať dní nazad písal peripetie s výmenou Stb, a že sa mi ani potom nič z chýb obrazu a ovládania nezlepšilo, je tu asi konečné vysvetlenie; *stlačil som tvoje zázračné algoritmy na D.O. - a tradáá - na vymenenom Sek-top-Boxe vidím info:
Verzia hardvéru: NEST400S01.00
Verzia softvéru: 1.28.14
Sagem Id: 0.8.08a6 84HD*
Dátum programovania: Jul 16 2009

Takže toto je zrejme trend, keď 95% celosvetovej výroby prešlo do Číny, Európe ostalo len mlátenie prázdnej slamy - analýzy pre analýzy, či výmeny sérií tisícov STboxov za iné nové, ale v skutočnosti identické nezmenené prístroje... a pracovníci Orange majú o platenú robotu/pracovné vyťaženie postarané (ich zákazníci zas o zbytočné cestovanie, prenášanie, odpájanie/zapájanie - na svoje náklady finančné aj časové = čistokrvná šaškáreň).

*Len by som ešte privítal radu, ako z toho menu modrej obrazovky odísť nabudúce bez reštartu Stb s jeho vyžadovaním loginu a hesla...

-- 9. 4. 2010 22:15 --

1zdavu - Mne bolo predstaviteľmi Orange pri podpise zmluvy prezentované, že po uplynutí viazanosti si môžem nechať trebárs aj len fiber-tel. T.j. predpokladám že bez zmeny čísla. Ak by si si ho nechal a potom si podpísal viazanosť (net /TV/ net+TV) tak by ti ho snáď zachovali.
A ak nie, tak by som ich požiadal o prenos čísla :)
1zdavu píše:Orange sposob informovania svojich zakaznikov balika Fiber absolutne nezvlada.
... ...
Nedavno mi volali ci si to nerozmyslim. Pre mesiacom ked som sa informoval, tak vyhodnejsie by to bolo zrusit a znova zaviest ako novy zakaznik nez vyuzit ponuku pre vernych zakaznikov. Ale zial cislo FiberTel by mi zmenili. Teraz mi ponukli, ze ak si to rozmyslim, tak to cislo FiberTel dostanem spat lebo mi Orange bude rok drzat.

Ak by som chcel vyuzit vernostnu zlavu (som vyse 12 rokov zakaznik orange na hlasovych sluzbach) bez novych zariadeni, tak len s upisanim na 24 mesiacov. ... ...

P.S. nemal náhodou platiť už druhý rok ten zákon o rovnakej zvukovej intenzite reklám v porovnaní s programami, do ktorých sú vsúvané? Teraz mi vypálila jedna TV reklama znova svojimi megadecibelmi tak do ucha, že až... :shock:
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod mino23tn 9. 4. 2010 22:21

chcem sa spytat na tie STB.ja mam jeden SD a jeden HD,to ich akoze teraz vymienaju za nove?
mino23tn
Junior

Odeslat příspěvekod eduke 10. 4. 2010 07:38

prihlaseny píše:*Len by som ešte privítal radu, ako z toho menu modrej obrazovky odísť nabudúce bez reštartu Stb s jeho vyžadovaním loginu a hesla...

Staci vypnut / zapnut STB. A mne aj pri volbe restart nepyta nanovo login udaje. A dik za udaje z menu.
Hello IT. Have you tried turning it off and on again?
eduke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pendo 10. 4. 2010 12:36

mino23tn píše:chcem sa spytat na tie STB.ja mam jeden SD a jeden HD,to ich akoze teraz vymienaju za nove?

Menia to iba tym, ktorym prisiel list, ze na to maju narok. A menia sa iba HD za HD. Stary SD mozes vymenit iba vtedy, ked sa nanovo zaviazes alebo si ho zakupis :-)
Pendo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mino23tn 10. 4. 2010 12:54

Pendo píše:
mino23tn píše:chcem sa spytat na tie STB.ja mam jeden SD a jeden HD,to ich akoze teraz vymienaju za nove?

Menia to iba tym, ktorym prisiel list, ze na to maju narok. A menia sa iba HD za HD. Stary SD mozes vymenit iba vtedy, ked sa nanovo zaviazes alebo si ho zakupis :-)

Dakujem za odpoved :-)
mino23tn
Junior

Odeslat příspěvekod risomas 11. 4. 2010 07:55

Discovery: Bol som nehorazne nastvaty bola to vpodstate az na vynimky jedina stanica co som sledoval. Napisal som im vyhrazny list aj volal na 939 ale na oboch som dostal len formalnu odpoved.
Stvorcekovanie: Asi pred 2 mesiacmi som s tym nemal problem videl som ho tak raz za tyzden mozno aj menej. Teraz na vsetkych HD je to minimalne raz za minutu. Uplne ma to sere kazi to inak dobru kvalitu obrazu. Radsej by som sa vratil k o nieco horsiemu obrazu u UPC ale zase bez stvorcekovanie.

Musim este rok vydrzat a potom idemasi na satelit.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 11. 4. 2010 11:41

Ako to tu čítam, tak som rád, že som neprešiel na FiberTV.

Na Slovanet síce všetci tiež nadávajú, ale dig. telka zatiaľ ide slušne.

Discovery tam mam 5x rôzne + Discovery HD.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod zorro_astro 11. 4. 2010 16:11

no to štvorčekovanie u HD kanálov je v poslednom čase neznesiteľné. Myslíte, že by to mohlo mať súvis so spustením nahrávania?? Mám pocit, že predtým to nebolo také zlé. Ak by to malo súvis tak to niekoľkomesačné testovanie služby bolo úplne zbytočné, lebo aj tak budú vychytávať chyby za plnej prevádzky >:-(
zorro_astro
Junior

Odeslat příspěvekod baltimora 11. 4. 2010 19:10

Chcem sa spýtať berie si niečo Orange za inštaláciu služby FiberNet myslím zavedenie optického kábla do domu a namontovanie optickej zásuvky následne potom napojenie konvertora teda keď to technici spojazdnia prvý krát je za to poplatok ? :-)

PS. A aj upracú po sebe ako to je uvedené v letáku ? :mrgreen:

Thanks
baltimora
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka