ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MaTTo S 11. 4. 2010 20:35

Joo technici posebe upracu to je jasna vec, ty uz potom len pozbieras velke kusy toho co ostalo, zbytok povysavas a vytres podlahu "ale musim povedat ze upratali teda si aspon svoje naradie pozbierali" .
Mne technik chcel vystavit fakturu este aj na UTP kabel lebo podla logiky orange ked niekdo si zaplati za 2 set top boxy tak nemôze ani jeden byt viac ako 5m od konvertora som vtedy niekolko tisic platil za instalaciu , aktivaciu, set top boxy a neviem co este sa platilo a nakonec za 10m kablu este chceli fakturovat bohvie aku sumu .
Hned po pripojeni ich test prebiehal asi tak ze telka vam sice zamrza ale to do 24hod. prejde no uz to budu dva roky a nepreslo, proste to zapojili, spustili telku na oboch set top boxoch naraz ja som na jednom zacal som prepinat programy a STB zamrzol a nereagoval na DO uz vobec ale to sa samozrejme malo pred dvoma rokmi do 24hod. vyriesit .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod baltimora 11. 4. 2010 20:49

Tak to ma nepotešilo ak sa platí za inštaláciu aktiváciu ja nikde som sa nedočítal či si Orange niečo za to berie.

No lebo tak píšu v letáku čo som si zobral na predajni že technici to všetko nainštalujú do troch hodín alebo že to 3 hodiny trvá no a že upracú po sebe všetok neporiadok...
Na ten FiberNet mi treba iba ten konvertor nič tam už nie je treba ja si tam zapojím svoj switch na 2 PC kabeláž mám.
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 11. 4. 2010 23:41

este k tomu budes potrebovat ten wifi router, switch ti priamo na konvertore fungovat nebude lebo konvertor prideluje iba jednu verejnu IPcku takze jedine router a donho napojit tie 2PC , v podstate ten switch co pouzivas aktualne ti nahradi ten dlink router od orange

co sa tyka toho platenia aktivacie a instalacie atd., tak teraz to predpokladam ze je uz inak ale ked ja som si to pred dvomi rokmi daval tak lacne to zrovna nebolo
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 12. 4. 2010 00:33

Ja som mal inštaláciu za korunu lebo som sa zaviazal na 3 roky pre FiberNet. Technici inštalovali cca 2,5 hodinky,lebo tam boli problémy,ktoré asi hodinu riešili cez telefón so svojim ústredím,ale do 22:30 sa im to podarilo vyriešiť (bola to neskorá inštalácia ktorá začala o 20:00).Ale potom všetko v pohode.A po sebe aj upratali, teda u mňa veľký bordel ani nenarobili.
Router jednoznačne treba,ak tam chce človek viac PC, ale ten D-Link moc neodporúčam.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod baltimora 12. 4. 2010 10:15

Takže môj switch nepôjde zapojiť do toho konvertora to je škoda :-| Takže mi bude treba wifi router tak či tak ak chcem naďalej používať 2 PC toto že ja nemám notebook netreba mi bezdrôtové spojenie zbytočne mi investovať do wifi routra no čo už... inač mal by mať ten router aj ethernet porty na prepojenie cez kábel.

Neodporúčaš ten D-Link ? hádam len na zapojenie dvoch PC cez sieťový kábel by mohol byť v pohode že wifi ani nebudem používať hm ? :-)

Tak pozeral som do cenníku ORANGE a tam je uvedené:

Doplnkové služby k službám FiberNet, FiberTV a FiberTel
Poplatok za zriadenie Pripojenia 0,03€ 1,00 Sk
Tak neviem no či to ozaj zapoja zadara všetko už teraz lebo o inštalácii tam nie je zmienka :hm
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod braniq 12. 4. 2010 12:17

Co riesis? Ten router ti natlacia tak ci tak spolu s konvertorom, ktory urcite potrebujes. Ale ak sa zaviazes, tak ti isto daju nejaku ackiovu cenu. Router co davaju sice nie je nic moc, ale mal by ti stacit na bezne pouzivanie. Kablom don priamo pripojis 4 zariadenia.
braniq
Junior

Odeslat příspěvekod halef 12. 4. 2010 13:15

ja s Dlinkom nemam ziadne problemy-napojene 2 pc, sem tam i cez wifi,
instalacia bola ok, aj upratali, nic som neplatil, caute
halef
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 12. 4. 2010 13:16

No ja som wifi takiso nevyužíval ale ten D-Link ma neskutočne hneval, hlavne veľa spojení naraz nezvláda absolútne. Takže ja som ho vymenil, ale ako už kolega napísal, pre bežné používanie Ti bude stačiť.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vortex1394 12. 4. 2010 13:42

ten D-Link je naprd. akurat tak na surfovanie a pocuvanie radia. ale darovanemu konovi nepozeraj na zuby - predaj ho...
vortex1394
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 13. 4. 2010 12:09

ako píšeš, tak som si uvedomil že asi áno, termínovo to približne sedí. Odkedy nám spustili možnosť nahrávania cca 6týždňov nazad, tak sledovanie HD je nekvalitný crap o nervy (v štýle mučenia -nepravidelné kvapkanie na hlavu-) :-! . Navyše, aj akčný film je tak napínavejší, keď sa obraz rozpadá práve vo chvíli keď nevieme kto pri nahňačke o život spadol, či koho práve po- /zastrelili.
zorro_astro píše:no to štvorčekovanie u HD kanálov je v poslednom čase neznesiteľné. Myslíte, že by to mohlo mať súvis so spustením nahrávania?? Mám pocit, že predtým to nebolo také zlé. Ak by to malo súvis tak to niekoľkomesačné testovanie služby bolo úplne zbytočné, lebo aj tak budú vychytávať chyby za plnej prevádzky >:-(
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod scxdigital 14. 4. 2010 09:23

zoro_astro a prihlaseny v akej ste lokalite? mne to nestvorcekuje ani na HD...ale som pocul ze niektorym to posledne cca tri tyzdne stvorcekuje aj na SD... ja som BA-Dubravka
scxdigital
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zorro_astro 14. 4. 2010 09:26

ja TT
zorro_astro
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 14. 4. 2010 12:35

BA II Ružinov, aj keď si myslím že je u fiber tv možné všetko, jeden dom +, iný dom - .
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod baltimora 14. 4. 2010 15:02

A ten wifi router od D-Link čo ponúka ORANGE keď sa nepoužíva wifi že len ho použijem na prepojenie PC cez sieťový kábel tak bude ten router vysielať wifi signál ? dá sa to vypnúť ?
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod vortex1394 14. 4. 2010 15:48

baltimora píše:A ten wifi router od D-Link čo ponúka ORANGE keď sa nepoužíva wifi že len ho použijem na prepojenie PC cez sieťový kábel tak bude ten router vysielať wifi signál ? dá sa to vypnúť ?

áno dá sa vypnúť
vortex1394
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka