ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MaTTo S 19. 5. 2010 08:28

Ten problem ze to ide v stvorci len som mal aj ja na 42" LCD TV a po telefonate na zakaznicku linku to bolo vyriesene - je to "chyba" alebo vlastnost set top boxu a je potrebne vymazat cookies a restartovat ho do tovarneho nastavenia kedy si pri prvom spusteni odznova nakonfiguruje HDMI vystup a potom uz vsetko budes mat na celu obrazovku .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod cassper1 19. 5. 2010 08:38

---Jurino--- píše:Tak zopar kanalov sa prisposobuje velkosti Samsungu T240HD, napriklad Trojka HD, no napriklad Dvojka HD zostava v stvorcovej podobe. Zistil som, ze nejde ani tak o to, ci je volaco HD alebo nie, ale asi o to, ako dany kanal je sireny. Bohuzial vela z kanalov je v malom stvorci, takze by mi kludne postacil asi aj 19 palcovy TV, nie 24, pretoze len na par kanaloch vyuzivam plnu velkost obrazovky. Opakujem este raz, ze som skusal vsetky nastavenia 4:3, 16:9, wild, zoom wild a pod. Skusal som nastavenia aj na STB aj na TV. Za kazdu radu vopred vdaka.

Nemen nastavenia... V malom stvorci mas mat len HD kanaly ktore nevysielaju HD. Tie sa nikdy neprisposobia obrazovke. Napriklad ked je film s native resolution 4:3 na STV1 HD, budes ho mat v malom stvorci. Na to je jeden maly trik - na dialkovom stlac text 2x, obraz sa ti roztiahne na full screen. Vyskusaj a daj vediet.
Present: iPod Touch 2G 16GB + UE Triple.fi 10 - Shure SE530 - UE Super.fi 5 Pro
Gone: Sennheiser IE8 - Klipsch Image X10 - Sennheiser cx300 - Koss the Plug
cassper1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ---Jurino--- 19. 5. 2010 08:39

OK, takze to skusim. Este jedna otazka. Ale moze to byt toto, pokial niektore stanice idu OK a niektore nie? Aj Tebe niektore isli OK? Ja som tento problem mal hned od prveho zapojenia, tak neviem, ci by to hned od zaciatku bolo dako zahltene.

MaTTo S píše:Ten problem ze to ide v stvorci len som mal aj ja na 42" LCD TV a po telefonate na zakaznicku linku to bolo vyriesene - je to "chyba" alebo vlastnost set top boxu a je potrebne vymazat cookies a restartovat ho do tovarneho nastavenia kedy si pri prvom spusteni odznova nakonfiguruje HDMI vystup a potom uz vsetko budes mat na celu obrazovku .

-- 19. 5. 2010 09:42 --

Dik za radu, skusim poobede a dam vediet! Akurat viem, ze tento problem je aj pri kanaloch, co HD nevysielaju. Vlastne dobre sa roztiahnu len niektore HD, nie vsetky, ostatne stanice sa vobec neroztiahnu.

cassper1 píše:
---Jurino--- píše:Tak zopar kanalov sa prisposobuje velkosti Samsungu T240HD, napriklad Trojka HD, no napriklad Dvojka HD zostava v stvorcovej podobe. Zistil som, ze nejde ani tak o to, ci je volaco HD alebo nie, ale asi o to, ako dany kanal je sireny. Bohuzial vela z kanalov je v malom stvorci, takze by mi kludne postacil asi aj 19 palcovy TV, nie 24, pretoze len na par kanaloch vyuzivam plnu velkost obrazovky. Opakujem este raz, ze som skusal vsetky nastavenia 4:3, 16:9, wild, zoom wild a pod. Skusal som nastavenia aj na STB aj na TV. Za kazdu radu vopred vdaka.

Nemen nastavenia... V malom stvorci mas mat len HD kanaly ktore nevysielaju HD. Tie sa nikdy neprisposobia obrazovke. Napriklad ked je film s native resolution 4:3 na STV1 HD, budes ho mat v malom stvorci. Na to je jeden maly trik - na dialkovom stlac text 2x, obraz sa ti roztiahne na full screen. Vyskusaj a daj vediet.
---Jurino---
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 19. 5. 2010 17:23

tibika píše:no ale to asi používaš smtp od gmailu (smtp.gmail.com)... ja mam problem s orangeackym serverom...

Cely problem je v tom,ze ak pouzivas SMTP 213.151.208.170 a mas v nastaveniach uctu zafajknute overenie SMTP menom a heslom,tak Ti to nepojde..musis si tu polozku odfajknut.Robili zrejme nejake zmeny,lebo kedysi to bolo tak,ze ak si tam mal nieco zadane a zafajknute,alebo ne..tak to islo bez problemov,lebo sa nikde nic neoverovalo...ale robili sa zrejme upravy na tom serveri a ked som to odfajkol,tak posta sa odosiela aj dorucuje... 8-)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 19. 5. 2010 17:36

Vďaka, už to funguje. Ale je to úžasná zodpovednost, meniť tieto nastavenia len tak...
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MaTTo S 19. 5. 2010 19:36

cassper1 píše:Na to je jeden maly trik - na dialkovom stlac text 2x, obraz sa ti roztiahne na full screen. Vyskusaj a daj vediet.

Umna na bielom dialkovom to je tlacitko MOS ... ale vzhladom k tomu ze mu v kocke idu aj normalne kanaly ktore by sa roztahovat mali automaticky vsetky tak to vyzera na chybu konfiguracie STB - ako keby sa mi to uz cca. 3x nestalo tak o tom rozhodne nepisem ale viem o com hovorim - obraz len v kocke v strede obrazovky a ani za nic to neslo zmenit a iba niektore kanaly isli full screen , hovor na zak. linku vyriesil cez zmazanie cookies a novu konfiguraciu HDMI a odvtedy bezproblemov
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod ---Jurino--- 19. 5. 2010 20:02

No super, ta finta stlacenia gombiku "text" funguje, clovek stlaca a obraz sa kadejako roztahuje, stahuje. Nastavenie sa vsak neuklada, a tak sa mi to nechce stale nastavovat pri kazdej zmene TV stanice. Idem volat hot line... Dam vediet co a ako.
---Jurino---
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 19. 5. 2010 20:58

Nemusis tam ani volat..tam Ti nic noveho nepovedia ohladne tohto...oni len preberaju vysielanie a nijako nemenia ani nic podobne...len to tlacidlo "text" na ciernom DO alebo "mos" na bielom DO funguje a nastavenia sa neuchova..s tym nic neurobis...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod ---Jurino--- 19. 5. 2010 21:50

No jo, uz som to vsetko poskusal, ono si to aj pamata tu volbu, ktoru zadam, dokonca aj mozajka uz je OK, uz zostalo len zopar kanalov, co su neni zapametatelne.
Vcelku spokojnost.
Mozno este otazka, kde zistim, ci je naozaj signal a obraz 1080p, vypisuje sa to niekde? TV podporuje, asi aj STB. Mam Sagem IAD84 HD. Dik.
---Jurino---
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 20. 5. 2010 05:57

To zistis,ked nieco stlacis na tv, zalezi...ja mam na DO k TV tlacidlo info a tam to je. Ale 1080p veru nie...To uz je fullHD...Na TV je HD ;)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod cassper1 20. 5. 2010 11:07

---Jurino--- píše:No jo, uz som to vsetko poskusal, ono si to aj pamata tu volbu, ktoru zadam, dokonca aj mozajka uz je OK, uz zostalo len zopar kanalov, co su neni zapametatelne.
Vcelku spokojnost.
Mozno este otazka, kde zistim, ci je naozaj signal a obraz 1080p, vypisuje sa to niekde? TV podporuje, asi aj STB. Mam Sagem IAD84 HD. Dik.

Z mojej skusenosti je vystup tohto stb 1080i 50, to mi ukazuje TV ked detekuje signal z stb. Niektore kanaly avsak maju forced 720p 50, napr ARTE HD. TV by ti malo ukazovat aky signal prijima, mne to robi na full hd Panasonic aj na hd ready Sony tym istym sposobom, v lavom hornom rohu na zhruba 3 sekundy po pripojeni signalu (zapnuti stb).
Present: iPod Touch 2G 16GB + UE Triple.fi 10 - Shure SE530 - UE Super.fi 5 Pro
Gone: Sennheiser IE8 - Klipsch Image X10 - Sennheiser cx300 - Koss the Plug
cassper1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 20. 5. 2010 14:58

Tak tak..Orange zatial pusta len 1080i pri HD kanaloch ako NovaSport HD a CT1 HD a takisto ArteHD...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod kraft1 20. 5. 2010 21:02

Ide vam dnes v BB tv ? Lebo dnes je to u mna hroza.Vsetko pomaly nacitava a od 21.45 mi uz nejde vobec,takze z hokeja mam fajn zazitok.
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod Pendo 20. 5. 2010 21:06

Celoslovensky vypadok slovenskych programov. Nefunguje to na magiu, upc, skylink...
Treba preladit na HD - programy 170 a vyssie. Vypadok je zrejme iba u SD programov.
Pendo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janhranica 20. 5. 2010 21:13

zilina:
ide: joj, joj plus
nejde: markiza, stv 1,2,3
janhranica
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka