ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wiper999 20. 5. 2010 22:14

presov :

ide- joj TV DOMA,joj plus,STV 3
neide- STV 1,2 Markiza

edit: 22:22 - uz funguje vsetko ako ma !!!
wiper999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pendo 20. 5. 2010 22:24

Ako som pisal, treba preladit na HD program. Mne tam ide aj STV1,2, Markiza.
Pendo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scxdigital 21. 5. 2010 09:01

ano, pretoze jedine FiberTV a teda orange ma priamu konekciu na vsetky slovenske hlavne televizie. Preto HD kanaly fungovali. Je to jedna z mala vyhod Fiber TV :-)
scxdigital
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tcomak 21. 5. 2010 12:58

scxdigital píše:ano, pretoze jedine FiberTV a teda orange ma priamu konekciu na vsetky slovenske hlavne televizie. Preto HD kanaly fungovali. Je to jedna z mala vyhod Fiber TV :-)

No asi ťa nepoteším,ale tu jedna z mála vyhod orange oproti iptv magiu nemá.Stanice spomínané pendom na iptv magiu bežali v pohode aj počas problému towercomu (skylink) .Sú totiž zálohované priamo zo študia "optikou".Týka sa to všetkých slovenských verejnoprávnych a komerčných TV. :-P .Problém dopadol hlavne na všetkych ludi využívajuci na príjem dvbs.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 21. 5. 2010 16:35

otázka je, kde v Európe v súčasnosti existuje káblovka, kde by boli HD stanice 1080p...
& Jedna z výhod Orange TV je ozvučená mozaika, magio má tuším stále nemú, a v takej podobe pomerne postrádam jej význam.
Sefko píše:Tak tak..Orange zatial pusta len 1080i pri HD kanaloch ako NovaSport HD a CT1 HD a takisto ArteHD...
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod ---Jurino--- 21. 5. 2010 22:31

Ako sa dostanem do TV archivu na Fiber TV? Dakujem!
---Jurino---
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kraft1 21. 5. 2010 23:24

Stlac guide na dialkovom ovladaci a v programovom sprievodcovi relacie ktore su oznacene zelene mozes pozerat.
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 22. 5. 2010 01:31

Ale je nutne mat aktivovanu sluzbu TV Archiv,inak si nepozries nic z archivu..:)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod wiper999 24. 5. 2010 15:32

Rad by som vedel aky poplatok zaplatim ak si chcem aktivovat jednu TV stanicu??? v cenniku som to nenasiel....
wiper999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scareface 24. 5. 2010 21:24

Včera ma napadlo skúsiť dať klúč do STB (mám origoš odporúčaný Datatravel od Orange, na starej platforme to tuhlo a v podstate sa nedal používať). Naformátoval sa za pár sekúnd, skúšal som SD aj HD kanály: pauza, pretáčanie, všetko funguje...
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod dev_null 24. 5. 2010 21:59

wiper999 píše:Rad by som vedel aky poplatok zaplatim ak si chcem aktivovat jednu TV stanicu??? v cenniku som to nenasiel....

Iba jednu TV stanicu si neaktivujes.
Minimom je balik Start za 12 EUR, v ktorom je 16 stanic (zakladne SK a CZ stanice, dve madarske a dve rakuske stanice). Potom si mozes vyberat zo samostatnych TV kanalov, ktore su rozdelene na kategorie A (0.83 Eur/mesiac) a B (1.99 Eur/mesiac).
Zoznam kanalov z jednotlivych kategorii najdes napr tu (asi v druhej polovici stranky) :
http://www.orange.sk/web/fibertv/tv_sta ... start.html

V kategorii A su viac-menej stanice, ktore su na satelite volne pristupne. Kategoria B su bezne platene kanaly.
dev_null
Junior

Odeslat příspěvekod bondro 25. 5. 2010 12:30

Chcel by som sa vas opytat na vas nazor ohladne kvality ci už obrazu na FiberTV ale aj kvality STB, ktorý orange ponuka. Pretože sa rozhodujem ze by som presiel z DIGI TV na nieco ine a veľmi rozmyšlam o FiberTV ale ma odradzaju reakcie niektorých nespokojných používatelov, že kvalita stoji za .....,ze je to pomale a zamrza to a hlavne cenovo predrazene. Ale na druhej strane by som nechcel po panelaku vešať satelity.

1. aká je v poslednej dobe kvalita obrazu a či tie HD programi su vskutočnosti tak ostre ako reklamuju
2. či uz ponúkaju novšie zariadenie alebo je to stale ten isty ***** menom Sagem
3. daju sa napojit dve telky? Jedna FullHD a druha klasická CRT
4. je tam pozorovatelné trhanie respektive mykanie obrazu?

Alebo sa radsej vys... na orange a ist rovno do Skylinku?

Poprosim vas o vase skusenosti. :hm

Dakujem. Peťo
bondro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scareface 25. 5. 2010 13:24

bondro píše:Chcel by som sa vas opytat na vas nazor ohladne kvality ci už obrazu na FiberTV ale aj kvality STB, ktorý orange ponuka. Pretože sa rozhodujem ze by som presiel z DIGI TV na nieco ine a veľmi rozmyšlam o FiberTV ale ma odradzaju reakcie niektorých nespokojných používatelov, že kvalita stoji za .....,ze je to pomale a zamrza to a hlavne cenovo predrazene. Ale na druhej strane by som nechcel po panelaku vešať satelity.

1. aká je v poslednej dobe kvalita obrazu a či tie HD programi su vskutočnosti tak ostre ako reklamuju
2. či uz ponúkaju novšie zariadenie alebo je to stale ten isty ***** menom Sagem

Dakujem. Peťo

Ahoj Peťo, pokial si mal doteraz "CIGI TV", tak budeš kvalitou obrazu v pozitívnom zmysle šokovaný. Cigi chytám (samozrejme bez karty) ale nepozerám, síce sa to v posledných mesiacoch trochu zlepšilo (aspoň začali detekovať formát 16:9), ale aj tak je to otras.

1. HD aj upskalované stanice sú super ostré (samozrejme keď vysielajú 30 rokov starý komunistický program tak tú ostrosť nie je odkiaľ zobrať), napr. správy na Markíze vyzerajú ako keby boli takmer v skutočnej HD kvalite... Rozdiel v obyčajných a upskalovaných programoch je na veľkej telke obrovský.
AJ SD stanice majú super obraz (zasa záleží na kvalite kópie u vysielateľa).
Aj ja by som chcel filmy s Burianom v HD kvalite 16:9 a vo farbe, ale zjavne to už Vlasto nestihne nanovo natočiť... :-D

2. Pokiaľ viem ponúkajú stále Sagem (všetky náreky na pomalosť v starých diskusiách stratili cca pred týždňom svoje opodstatnenie, Orange zmenil celú platformu a všetko teraz ide normálne a tak ako má).

3. K druhej telke dostaneš ďalší STB, treba oň požiadať.

4. Žiadne trhanie a mykanie nehrozí.

Inak ak sa rozhoduješ, tak Skylink vysiela v slušnej kvalite, ale fiber TV má ešte lepší obraz. Pokiaľ si to môžeš dovoliť, oplatí sa zobrať si kombináciu FiberTV + Skylink. Jednorazová investícia do satelitu a karty Skylink Ti natrvalo zabezpečí príjem českých programov, ktoré na Slovensku inak legálne nedostaneš a nie sú v ponuke Orange: Nova (aj v HD), Prima, Prima Cool, Tv Barrandov, Nova Cinema, ČT4... V Orange si predplatíš balíky ktoré ti vyhovujú (v Skylinku sú platené stanice drahšie a je menší výber), zároveň máš zálohu v prípade poruchy jednej z platforiem. Ja to mám tak. :-]
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod dev_null 25. 5. 2010 16:38

bondro píše:Chcel by som sa vas opytat na vas nazor ohladne kvality ci už obrazu na FiberTV ale aj kvality STB, ktorý orange ponuka. Pretože sa rozhodujem ze by som presiel z DIGI TV na nieco ine a veľmi rozmyšlam o FiberTV ale ma odradzaju reakcie niektorých nespokojných používatelov, že kvalita stoji za .....,ze je to pomale a zamrza to a hlavne cenovo predrazene. Ale na druhej strane by som nechcel po panelaku vešať satelity.

Dakujem. Peťo

Teoreticky staci iba jeden STB. Na HDMI zapojis digitalnu telku a na SCART analogovu.
Ale na obidvoch TV budes sledovat ten isty program :-)

Inak kvalita obrazu fakt slusna, oproti DIGI neporovanatelna.
Pomalost prepinania kanalov bola vyriesena minulotyzdnovym upgradom systemu.
Otazku primeranosti ceny si musis zodpovedat sam :-)

Co sa tyka STB, tak stale je to Sagem. Podla mojich info ale v sucasnosti davaju uz iba HD typ, ktora je ovela lepsi ako prvy typ STB.

Viac info o STB tu
http://www.orange.sk/web/orange_doma/te ... denia.html

alebo tu
http://www.orange.sk/web/orange_doma/te ... p-box.html

Co sa tyka problemov, tak mne najviac vadi, ze sa nedaju zoradit kanaly tak, ako ja chcem. Podla mna ja to dost zavazne obmedzenie pouzivatelskeho komfortu.
dev_null
Junior

Odeslat příspěvekod wiper999 25. 5. 2010 18:19

dev_null píše:
wiper999 píše:Rad by som vedel aky poplatok zaplatim ak si chcem aktivovat jednu TV stanicu??? v cenniku som to nenasiel....

Iba jednu TV stanicu si neaktivujes.
Minimom je balik Start za 12 EUR, v ktorom je 16 stanic (zakladne SK a CZ stanice, dve madarske a dve rakuske stanice). Potom si mozes vyberat zo samostatnych TV kanalov, ktore su rozdelene na kategorie A (0.83 Eur/mesiac) a B (1.99 Eur/mesiac).
Zoznam kanalov z jednotlivych kategorii najdes napr tu (asi v druhej polovici stranky) :
http://www.orange.sk/web/fibertv/tv_sta ... start.html

V kategorii A su viac-menej stanice, ktore su na satelite volne pristupne. Kategoria B su bezne platene kanaly.

Takze ja mam balik KLASIK...napriklad si chcem aktivovat stanicu TV Paprika....lenze ona sa nenachadza v kategorii samostatne kanaly ale v rodinnom baliku 2. To znamena ze je potreba si aktivovat cely rodinny balik 2....ak tomu dobre rozumiem???
wiper999
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka