ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod koso 21. 1. 2008 20:41

Pato16 píše:zdar! mam doma dva PC..je mozne to mas prepojene z jednim netom? diki :wink:

Pravdaze, mozes si zapojit kolko chces pocitacov, resp. do kapacity routera, a ta je aj pri najhorsich zariadeniach okolo 254 :D
koso
Junior

Odeslat příspěvekod marty813 22. 1. 2008 10:10

Máte niekto skúsenosti s montážou prípojky na Orange Doma - v Prešove na Sekčove?Dňa 13.12.07 som podpíasl zmluvu(optikcké káble už boli k bytovke natiahnuté 7.12.07)a do dnešného dňa prípojka nie je v byte namontovaná.Neviete ,kde je problém - Orange mlčí a stále posúva termín relizácie.
marty813
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pato16 22. 1. 2008 15:56

koso píše:
Pato16 píše:zdar! mam doma dva PC..je mozne to mas prepojene z jednim netom? diki :wink:

Pravdaze, mozes si zapojit kolko chces pocitacov, resp. do kapacity routera, a ta je aj pri najhorsich zariadeniach okolo 254 :D

dakujem . to ma potesilo 8)
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior

Odeslat příspěvekod 88ferdo881 23. 1. 2008 13:47

a da sa prejsť z mobilneho orange internet a fibernet na optiku, ked uz mam mobilny orange internet priblizne rok??? byvam v humennom ale na stranke orangu este nieje ze nase emsto je pokryte aj ekd nam do schranky prislo zonamenie ze si mozme vo vchode nechat zadarmo natiahnut opticku linku alebo nieco podobne.
Vie mi o tom niekto povedat viac?, dakujem
88ferdo881
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 23. 1. 2008 23:18

To čo Ti hodili do schránky je asi len prieskum Orangeu, či by bol o Fibernet vo Vašom meste záujem. Najskôr to musí domová rada povoliť, až potom môže Orange začať ťahať káble ku Vám do baráku. Ak nie ste ešte na stránke s pokrytím, tak sa u Vás Fibernet zaviezť ešte nedá.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karol 24. 1. 2008 12:44

Mohol by mi niekto povedat, kolko priblizne trvala instalacia rozvodov po panelaku? Plastove trubky pred barakom su zakopane v zemi uz asi 1 alebo 2 mesiace, ale az od vcera zacali montovat rozvody po stupackach a vsetko okolo toho. Zaujimalo by ma, ako daleko je to od moznosti realneho zavedenia sluzby do bytu.
Karol
Junior

Odeslat příspěvekod jan27 24. 1. 2008 13:44

jak ti to daju do stupacky na poschodi kde si tak neviem co by im este branilo, jedine ze by este nemali hotovu tu skatulu dole, v liste zo stupacky potiahnu kabel cez dieru v stene do bytu, samotna instalacia tak 2-4 hod, uvar im silnu kavu nech su rychlejsi 8)
jan27
Junior

Odeslat příspěvekod Karol 24. 1. 2008 14:16

No tak to sa este uvidi, ci si dam Fibenet, som spokojny s chellom. Len som sa tak informacne pytal. Ked chodim domov, tak uz tam nerobi nikto, koho by som sa mohol spytat. Skusim nakuknut do stupaciek.
Karol
Junior

Odeslat příspěvekod Kubkolienka 25. 1. 2008 12:50

Dnes som bol objednavat fibernet v auparku. A musim pochvalit jednanie zamestnanca okrem toho, ze bol cely cas velmi prijemny tak ako sa patri, tak v istom momente sa nas pytal, ze ci vieme o akcii prived noveho zakaznika a obaja dostanete mesiac zadara. My sme mu povedali ze nevieme a ani nas sem nikto neposlal. A on na to, nevadi ale ze on pozna :). Vcera si tu tiez objednaval jeden zakaznik fibernet tak vas prepojim a budete mat obaja mesiac zadara. Ak to bolo jeho jednanie tak je to obdivuhodne a ak to mal nakazane od sefa tak je obdivuhodne zaobchadzanie so zakaznikmi v orangi. Som zvedavy na hotlajny :)
Kubkolienka
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 26. 1. 2008 15:20

Pondelok mi pridu napajat optiku. Chcem sa spytat na nejake podrobnosti.
1. Opticky kabel ide priamo do konvertora, alebo len do nejakej 'zastrcky' z ktorej ide samostatny opticky kabel do konvertora? (vyhoda tochto riesenia by bola, ze sa opticky kabel medzi zastrckou moze porusit a riesenie by bolo bezproblemove. Ak by isiel opticky kabel do konvertora priamo az z pivnice, tak jeho poskodenie by malo fatalne nasledky.
2. Kolko metrov optickeho kablu mi daju do bytu? Ak by som chcel 5 metrov, umoznia to? Prevrtavaju aj steny v byte ochotne, ci ani moc nie? :)
3. Je mozne konvertor upevnit na stenu? (zastrckami smerom nadol samozrejme)
4. Ako je nutne napajat TV ak chcem casom mat viac STB? MUSIM kazdy zvlast do TP slotu pre STB v konvertori alebo mozem pouzit len jeden slot pre STB a na konci dat klasicky SWITCH a z neho dat dalsie TV?
5. Toto je sice hlupa otazka a na 99% to fungovat bude, ale aj tak sa pre istotu spytam (co ak je tu faktor o ktorom nemam potuchy)... Je mozne ten WiFi Router umiestnit do lubovolnej vzdialenosti (15 metrov) od konvertora s tym, ze medzi nimi bude jeden switch a jeden dalsi wifi router (ktory bude tiez len ako switch a nebude robit ziadne filtrovania)?
6. Ma ten WiFi router moznost filtrovania MAC adries? Moznosti filtrovania IP adries? Ma moznosti filtrovania/blokovania URL adries?
Naposledy upravil inetMark dne 26. 1. 2008 15:27, celkově upraveno 2
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 26. 1. 2008 15:26

Ahoj, tak skúsim odpovedať, na to čo viem, ale stačilo prečítať túto diskusiu riadnejšie...
Napríklad otázka
1. bolo to tu rozoberané, optika zo splittera končí v terminály, z neho ide patch kord do konvertora.
2. myslím,že 5 metrov nie je žiadny problém, aj po celom byte Ti to asi natiahnu
3. je to možné, dokonca oni to výhradne tak robia,ja som im to musel vyhovárať,lebo som to tak nechcel, ja som chcel dať konvertor do racku
4. toto Ti presne nepoviem, ale asi sa tam nedá dať switch
5. nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod koso 26. 1. 2008 18:32

Len trocha doplnim:
2. montazna firma preferuje kratke opticke patch kable, vraj maju nariadene pouzivat 3m, ale maju aj 5m, takze pocitaj s tym, ze konvertor a zastrcka/terminal budu muset byt blizko seba .. ak budu nieco tahat po byte, tak skor chranicku (usek medzi terminalom na stene a rozvodmi v panelaku), a ta nie je zrovna najohybnejsia. Kazdopadne patch kabel je standardny, takze si dodatocne mozes vyrobit/kupit dlhsi podla potreby.

5. no ruku by som do ohna za to nedal ze to bude fungovat .. asi to bude zalezat od samotneho routeru, ako sa vysporiada so skutocnostou, ze do WAN portu je zapojenych viac zariadenii a nie len modem / konvertor

6. na strankach d-linku najdes emulator web rozhrania toho routeru, kde si moze vsetko vopred pozret: http://support.dlink.com/emulators/di524_revc/
koso
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 27. 1. 2008 09:55

Vidis a prave toto je vec, ktoru som prehliadol. Vdaka za pripomenutie. Ma niekto moznost to otestovat? Dost mi na tom zalezi. Velmi by ma zaujimalo, ci bude mozne, aby isli zariadenia za WAN portom na net a aby sa navzajom s ostatnymi zariadeniami videli. Dost mi na tom zalezi, lebo na zaklade toho sa musim rozhodnut kde umiestnit WiFi router. Novy kabel tahat nechcem a ak ho chcem mat v izbe, tak jedine moznost je to riesit cez napojenie cez to WAN alebo dat novy kabel, co je nemozne.

V izbe mam dalsi switch. Ak dam do neho kabel aj z WAN aj z LAN1 portu pomoze to, alebo sa vytvori slucka?
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod koso 27. 1. 2008 11:58

inetMark píše:Vidis a prave toto je vec, ktoru som prehliadol. Vdaka za pripomenutie. Ma niekto moznost to otestovat? Dost mi na tom zalezi. Velmi by ma zaujimalo, ci bude mozne, aby isli zariadenia za WAN portom na net a aby sa navzajom s ostatnymi zariadeniami videli. Dost mi na tom zalezi, lebo na zaklade toho sa musim rozhodnut kde umiestnit WiFi router. Novy kabel tahat nechcem a ak ho chcem mat v izbe, tak jedine moznost je to riesit cez napojenie cez to WAN alebo dat novy kabel, co je nemozne.

V izbe mam dalsi switch. Ak dam do neho kabel aj z WAN aj z LAN1 portu pomoze to, alebo sa vytvori slucka?

No kedze k internetu je len 1 verejna IP adresa viazana na MAC adresu routeru, jedina moznost ako rozbehat net na viacerych pocitacoch je medzi tvoju siet a konvertor umiestnit router , nemusi to byt ten ich d-link, nemusi byt ani wifi, ale musi podporovat NAT. Nasledne uz mozes dalej vetvit lokalnu siet switchmi, routermi ...
koso
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 27. 1. 2008 13:43

Mam len jeden router s WAN potrom a to je WiFi a ten pouzijem na ine ucely. Mam este ADS router. Podporuje NAT ale ma 4 LAN porty a jeden klasicky telefonny. Zial WAN port pre koncovku TP kabla nema a teda neviem jak by som to nastavil.
inetMark
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka