ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vmm 3. 2. 2008 12:01

SiS31 píše:By som sa chcel opýtať, že aká je výhoda tých cat6 káblov. Ďakujem.
vmm
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 3. 2. 2008 15:47

Pomocou nich mozes kopirovat vzajomne medzi pocitacmi viac ako 100Mbps. Zalezi od zariadeni ake mas (sietove karty, switche a routre). Server, pocitac a notebook mam spojene cat6 kablami a idu cez gigabitovy switch. Medzi serverom a pocitacom mozem kopirovat rychlostou 1Gbps, takze mi to ide tak rychlo, ako mi to HDD umoznuje (bezne kopirujem medzi serverom a pocitacom rychlostou 60MB/s).

Do buducna je to tiez dobra investicia, pretoze ti pojde aj 10Gbps. Neviem ci su aj netienene (nemam take dobre informacie), ale kup si jednoznacne FTP alebo STP kabel.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod voughne 4. 2. 2008 17:43

no dojmy po troske testovania... stale som stym spokojny, ale neviem preco ked posielam cez icq fotky tak to ide max 0.75mbit (pricom setky test uploaderi ktore som skusal mi aj takuto rychlost nameraju) pritom torent facha 2 mbit upload. A dost casto musim davat reload stranky co ma zacina trosku rozculovat. Neviem ci sa to casom upravi alebo co , ale asi coskoro zavolam orangeu. Ma niekto podobne "problemy"?
voughne
Junior

Odeslat příspěvekod lemmy1978 4. 2. 2008 18:07

Skus v nastaveni torentu znizit tak na 1.50,1.75 a malo by ti to ist dobre.ked surfujes
AMD2990WX,x399Taichi,Corsairvengeance64GB2133mhz,crucialCT2050GB.SSD,NV1080TI.FE,PhilipsBDM4350,logitechG910+MXmaster,
ASUS RT-AC87U
lemmy1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 4. 2. 2008 18:12

A nezaznamenal si aj packet loss?
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod voughne 4. 2. 2008 18:36

no ja praveze cez torrent skoro nikdy netaham, cize ratio tam nebudem upravovat, a zatial co som pingoval stranky ale len 4 opakovania tak nikdy nebol packet loss. niekde tu bolo vlakno otom tak pohladam a otestujem nejaku stranku na 100 a viac opakovani. Inac neviete niekto preco ked sa s kamaratom spojim cez hamachi tak mame zelene svetielka ale sa nepingneme ? ja firewall nemam a on tvrdi ze ho ma vypnute...keby niekto chcel oskusat dajte vediet. Dik
voughne
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 4. 2. 2008 19:37

pingni si nieco s -t na konci
napriklad
ping zoznam.sk -t
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod voughne 4. 2. 2008 19:51

ziadne packet loss, ani po 800 opakovaniach. ping do sixu mam 8ms. no budem testovat stranky zatial uvidim ci sa to zlepsi alebo nie
voughne
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 4. 2. 2008 21:11

Skúšaj hlavne zahraničné servery.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hučák 5. 2. 2008 00:16

to: inetMark

vieš aký je skutočný rozdiel medzi cat.5 a cat.6. ???
asi nie, lebo inak by si nekupoval cat.6 káble na to aby si ich vymenil v byte.

1Gbps siet funguje normalne aj na cat.5 kabloch a ani ziadny vyrobca sieťovích komponentov nevižaduje bezpodmienečne pre 1Gbps sieť káble triedy cat.6.

Ak budeš vedieť v čom je skutočný rozdiel a využitie káblov triedy cat.6, tak potom rozdávaj rady ostatným.

PS: môžeš mať aj pozlátené káble aj tak sú reálne prenosové rýchlosti mnohonásobne nižšie ako udáva špecifikácia. a aj reálna prenosová rýchlost špecifikácie IEEE 802.3 1Gbps full duplex je v domácich podmienkach nereálna, lebo je obmedzená záznamovími médiami a tokom dát na zberniciach.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 5. 2. 2008 03:33

Myslim, ze miesto tych premudrelych poznamok si nam mohol radsej vysvetlit ako to teda je.

Priznavam, ze nemam vela vedomosti v tejto oblasti. Viem len, ze na cat6 kabli ti pojde v buducnosti aj 10 gigabitova siet (co pre cat5 neplati). Pokial viem, tak gigabitova siet na kabli cat5 je mozna len do mensich vzdialenosti (ale nie som si isty, tu sa nebudem hadat onicom, ale je mozne ze to ani nefunguje na maximum). Dalej este viem, ze pracuju alebo vedia pracovat na inych frekvenciach (teda cat5 a cat6). Mimochodom obmedzovanie zaznamovymi mediami (ako HDD) mi je jasne a pisal som, ze medzi PC a serverom kopirujem cca 60 MB/s, co je limit HDD a nie siete.

Pisal si, ze tu rychlost obmedzuje aj zbernica. Zase iste o tom neviem vela, ale viem ze SATA II obmedzenim nebude (v pripade pouzitia PCIE sietovej karty osobne neviem aka zbernica moze byt obmedzenim, ale to ze to neviem neznamena ze to nie je, len to vysvetli radsej ked uz nieco napises).
Do buducna mozeme cakat prevrat v rychlostiach 'pevnych diskov'. (http://www.zive.sk/Bleskovky/Flash-pama ... fault.aspx). Prosim uvedeny link ber len ako ilustracny a nie ako dokaz. V horizonte najblizsich piatich rokov sa zmeni vela a tie kable (cat6) tam mozu byt tak dlhu dobu kludne. Viem ze sa pracuje na specifikacii cat6a.

Specifikacia IEEE 802.3ab alebo ak chces 1000 BASE-T vyzaduje MINIMALNE kable cat5, ale je odporucane pouzivat cat5e alebo cat6. Ak mi povies dovody, preco by som si kabelaz nemal menit za cat6 budem rad. Ale tak ci tak budeme robit nejake prace v byte a jednoducho cat6 kabel je to najlepsie co tam v ramci mojich financnych prostriedkov mozem dat. Navyse je to do buducna velmi vohdne riesenie a ver mi, keby su moje financne prostriedky menej obmedzene, natiahnem si optiku.

Vazne nemam chut pouzivat cat5 kable na taketo vzdialenosti ked mam moznost vymenit kabelaz aj zariadenia. Nech to ide na maximum a nech je to perspektivne do buducnosti (a tym cat6 je).
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod tonyp 5. 2. 2008 11:16

Ahojte,

Chcem sa opytat ako je to zapojene. Do bytu ide tenky opticky kabel, ktory konci v takej malej skatulke, co je nieco ako zasuvka pre dalsi tenky opticky kabel. Ten potom ide do konvertora. z neho ide klasicky sietovy kabel, aky sa strka do sietovej karty a to strkam bud priamo do kompu, alebo do routra. Dufam, ze je to takto, ak nie opravte ma.

Ako hrube su tie opticke kable (mm) ?
Telefon sa pripaja do konvertora, nejakou dvojlinkou ?
Set-top box sa pripaja koaxialom do konvertora ?

Zo set-top boxu ide HDMI vystup a kolko konektorov SCART, S-VIDEO alebo nieco ine ? ide von aj klasicky modulovany signal (ako antena) ?
mozem mat SCART kabel dlhy aj 5m, ak to chcem potiahnut k dalsiemu televizoru ?

Dakujem za odpovede

Tony
tonyp
Junior

Odeslat příspěvekod koso 5. 2. 2008 11:47

Do bytu nejde tenky opticky kabel, ale tvrda chranicka (plastova), priemer 6mm, a v nej je tahane opticke vlakno, rovno upozornujem, ze nie je moc ohybna.

Z terminalu na stene ide opticky patch kabel do konvertora, velmi ohybny (az moc tak bacha aby sa nezlomil), priemer 2,5mm

Konvertor ma 2 telefonne konektory (klasicke RJ11) a 4 sietove RJ45 konektory .. do jedneho z nich sa zapaja router alebo pocitac, a do zvysnych troch set top boxy - teda nie koaxialom ale sietovym patch kablom s RJ45 koncovkami
koso
Junior

Odeslat příspěvekod tonyp 5. 2. 2008 13:53

Dakujem za odpoved.

Takze je asi najlepsie dat terminal co najskor a tahat dalej po byte ten tenky patch kabel ? maju nejaky limit ako dlhy moze byt, alebo su ochotny pri instalacii poskytnut ?

Este stale sa neviem rozhodnut ci brat tu ich telku alebo nie, je dost o hovne...

A este sa mi nechce vrtat dalsie diery a tahat siet, ta WiFi by mala stacit na 30/2 nie ?

Tony
tonyp
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 2. 2008 14:37

Wifi ti da cez router D-Link okolo 8-9 mbit, mne viac na 2 NB nedala. Teraz mam iny, ten da tych 15-20, ako kedy. Po kabli je po kabli....
Telku som nebral ani ja, hlavne kvoli set top boxu. ja som daval foto niekde v tomto fore, ako to vyzera v byte,tak skus kuk. Ten opt.kabel zo steny do konvertora maju max. 5 metrov dlhy, standardne ale davaju 3m. Tak zalezi, ako sa s nimi dohodnes.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka