UPC internet na dvou počítačích střídavě

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wendy 21. 9. 2007 16:25

Zdravím vás a prosím o radu. Je nějak jednoduše možné používat UPC internet na dvou počítačích (stolní a notebook) zároveň? Na UPC píšou, že je potřeba nějak přeregistrovat síťovou kartu nebo co, ale to by znamenalo to udělat pokaždý, když chci přehodit internet na druhej počítač....
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Junior

Odeslat příspěvekod jirka.F 21. 9. 2007 16:32

resenim by byl zmena mac adresy sitove karty na tu co je nahlasena, ale nevim jak se to presne dela, ale temat je tady o tom dost :D
jirka.F
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 21. 9. 2007 17:01

takze reknu vam nejlepsi navod, ktery resi vetsina domacnosti...kupte si router!! opakuju router, ne switch..a zaregistrujte jeho mac adresu u upc..tim padem muzete mit vic jak 5 compu a wi-fi
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 21. 9. 2007 17:39

Asi nějaká změna, bo když jsem se teď koukal na web, kde se měnila MAC adresa, je tam jen:

Registrace MAC není potřeba

Po výměně koncového zařízení (PC, router) je nutné restartovat modem (vypnutím napájení po několik sekund).

Jinak ten router je samozřejmě lepší volba.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 21. 9. 2007 17:56

No fakt že jo. Další starost odpadla ...

Obrázek

ObrázekObrázek
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukapa 26. 9. 2007 22:39

Prosím Vás mohli by jste mi to vysvětlit jak pro blbce.
Můj problém: Kabel (upc), vede do chodby, kde je rozdvojen, jeden konec vede do pokojíku, do modemu a počítače.Druhý konec do druhého pokojíku kde nevím co mám dát aby tam fungoval internet.mam tam na tom kebelovku a to si myslím že nemá na nic vliv, jelikož je tam skříňka se třemi vývody, budu moc vděčný..diky
Lukapa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrusek 27. 9. 2007 00:07

pro pripojeni 2 pocitacu se to musi rozdelit az za modemem pomoci routeru (krabicka z ktere jeden UTP kabel povede do modemu a dalsi UTP kabely do pocitacu)

jinak co se tyka zmeny MAC adresy (ktera ted uz muze byt uzitecna tak leda k tomu kdyby 2 pocitace byly stridave pripojovany do modemu a bylo by nepohodlne modem porad restartovat) tak tu podporuje vetsina windowsovskych ovladacu sitovych karet a i kdyby to ovladac nepodporoval tak to jde udelat prinejhorsim nekde v registrech a taky myslim existuje nejaky program ktery to v tech registrech udela za vas
petrusek
Junior

Odeslat příspěvekod Lukapa 27. 9. 2007 14:49

Díky moc..
Lukapa
Kolemjdoucí