Problém po přechodu na E protokol u ADSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bilardos 30. 10. 2007 08:36

Měl jsem ADSL na starém protokolu A ale nabídli mi za stejné peníze navýšení, tak proč nepřejít.
Modem Asus 6310EV - Ovislink 1000R - 3PC
Po přepnutí na E protokol jsem to na modemu 6310EV ani nerozběhnul. Tak jsem si půjčil Asus TI4631. Tam jsem to zozběhnul, ale nějak mi mě to na 2 PC blokuje upload. Když dám modem napřímo, vše OK, ale pokud je z modemu do routru a dál, tak PC1 funguje normálně, ale na další je upload téměř uškrcený. Download OK. Takže procházení většiny stránek je OK, ale jakmile je potřeba odeslat pár kB, tak to neprojde. Neprojde ani e-mail z PC, ani třeba nahrátí souboru přes FTP apod.
Kde hledat chybné nastavení? Modem nebo router? Nevíte někdo čím přesně by to mohlo být a co a jak nakonfigurovat?
Díky moc za pomoc.
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod cieluch 30. 10. 2007 09:02

A od jakého providera máš ADSL? Jestli O2, tak na stránkách http://www.cz.o2.com/techzona/cz/home/index.html si stáhni ke svému modemu aktualizaci nastavení na protokol PPOE
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Weslo 30. 10. 2007 09:03

nastav nižší MTU v modemu
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bilardos 30. 10. 2007 09:07

Weslo píše:nastav nižší MTU v modemue/quote]

V modemu se nastavue MRU - default 1500
MTU se jen povolí nebo ne
MRU jsem zkoušel na 1000 a bez efektu.
Spíš si myslím, že tam nějak vázne routování nebo tak něco.
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 30. 10. 2007 10:12

ne vázne tam MTU - pokud nelze změnit tak je to dost naho*no - zkus jiný router nebo MTU zakaž
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bilardos 30. 10. 2007 12:19

To PC, které funguje jede jako jediné na Windows Vista. Když se na to PC nahrálo XP, problém je setný, jako na ostatních PC.
Jak na to? (myslím jiné varianty, než všude dávat Visty.
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 30. 10. 2007 14:31

Weslo píše:ne vázne tam MTU - pokud nelze změnit tak je to dost naho*no - zkus jiný router nebo MTU zakažk/quote]

nebo zkus TCPOtimizerem nastavit MTU přímo v systému
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bilardos 31. 10. 2007 07:17

Weslo píše:
Weslo píše:ne vázne tam MTU - pokud nelze změnit tak je to dost naho*no - zkus jiný router nebo MTU zakažk/quote]
nebo zkus TCPOtimizerem nastavit MTU přímo v systému
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Bilardos 1. 11. 2007 16:26

Žádná další rada či upřesnění?
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 2. 11. 2007 07:45

nastav míň - třeba 1000 bytes
ten program je tady
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bilardos 4. 11. 2007 12:15

Díky za odkaz. V tom programu je i nějaké měření, které ukazuje na hodnotu kolem 1400. Ale nevím, jak to změnit. Mám všude nevysvícené možnosti. Nebo se to musí v té poslední záložce přes zápis do registru?

Edit:
Už jsem to našel. Pomohlo to, ale zdá se mě ted po tom nastavení pomalejší internet.
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 4. 11. 2007 15:39

ano to je možné - zkus si s tím pohrát.vybalancovat hodnotu která funguje a je zároveň je co největší
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bilardos 4. 11. 2007 15:46

Weslo píše:ano to je možné - zkus si s tím pohrát.vybalancovat hodnotu která funguje a je zároveň je co největšíe/quote]

Je tam možnost nějakého měření, která hodnota (nejvyšší) ještě funguje. Takže to mám na této hodnotě. Každopádně jsem rád i zato.
Také moc děkuji, protože jsi jediný, kdo mě pomohl a nasměroval k uspokojivému řešení problému.
Bilardos
Junior