pri tahani torrentov pomaly net

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod desw 7. 4. 2009 09:39

Aha bittorent je taky program, no já myslel bitcomet :-D
desw
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 7. 4. 2009 10:35

Velice inteligentni rada, doporucit zabugovany a na vetsine trackeru zakazany klient BitComet! A nemel by si jeste vypnout firewall a antivirus?
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Junior

Odeslat příspěvekod desw 7. 4. 2009 11:01

No já nevim, kde všude je zakázanej, ale já s nim stáhnu naprosto všechno co potřebuju, úplně cokoliv. Mě Bitcomet šlape úplně v pohodě, takže já nějaký bugy nepozoruju....
desw
Junior

Odeslat příspěvekod desw 7. 4. 2009 11:07

Proč firewall a antivirus?
desw
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 4. 2009 11:28

protože tvoje rada, ohledně používání podvodnýho klienta, sloužícího jako brána pro distribuci exploitů a nerespektujícího ani elementární zásady BT protokolu, je srovnatelná s radou na vypnutí bezpečnostních aplikací...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod desw 7. 4. 2009 12:14

Jo, takže utorrent nemá žádný díry jo? Nebo jakejkoliv program, kterej se připojuje na internet? Proto vycházej skoro u každýho programu nový a nový záplaty, že jo. A já ho nedoporučuju, jediný co tvrdim, je že při používání tohodle programu a vypnutí dht zmizne problém se stahováním z webu, jestli má u torrent možnost vypnutí dht, tak no problem, každej si může nainstalovat co se mu zlíbí.
desw
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 7. 4. 2009 12:29

ano predstavsi v utorrente sa da dht vypnut.

a skus pouzit ten jebak medzi plecami a rozmyslaj ze preco je ta bitcometovska sracka zakazana pomaly na kazdom druhom trackeri....
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod desw 7. 4. 2009 12:40

No vidíš, zase jsem o něco chytřejší, člověk nemůže vědět všechno, taky si nehraju na it odborníka, bitcomet je všude na internetu uváděnej jako normální klient pro stahování torrentů, a tahle informace se ke mě ještě nedonesla.
desw
Junior

Odeslat příspěvekod desw 7. 4. 2009 12:48

Sem nevěděl, že na slovensku máte mezi plecami jebák. :-)
desw
Junior

Odeslat příspěvekod lubos679 7. 4. 2009 16:02

Prosim vas, odbornici. DHT? to s tym nic nema. BitComet tiez nie. nastavte si vo vasom BitTorrent klientovi maximalny pocet spojeni na mensiu hodnotu, ak pocitujete spomalenie nacitavania stranok a t d.
Dalej vas router/modem a neviem co vsetko mate, nemusit toho zvladat.
Dalej nejake shapovanie na strane ISP, aj ked to by sa skor prejavilo pomalsim stahovanim torrentov a na web by to nemalo mat vplyv.........
Dalej upload. Ak ho mate uplne zahlteny, stranky vam pojdu pomaly. Ak mate upload napriklad 256kbit/s ako ja, tak skuste len poslat nejaku vacsiu prilohu cez email a uvidite, ako vam stranky idu pomaly. Takze nastavit max. upload vo svojom klientovi tak na 75% vasho maximalneho uploadu.
Dalej Windows. Microsoft obmedzuje vsade a vsetko mozne. Napriklad pocet spojeni vo svojom operacnom systeme. Skuste pogooglit, najdete, ako sa toho obmedzenia zbavit. Na XP SP2 je to hrozne citit, na Viste a 7 uz menej...je to koli bezpecnosti, ale je to totalna blbost. Zachvilku vam bude Microsoft aj diktovat, kedy mozeme ist na wc a kedy nie.
To je asi vsetko, co by mohlo sposobovat pomale "nacitavanie stranok"
lubos679
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 7. 4. 2009 22:08

DHT je druh síťě pro vyhledávání uživatelů, kteří stahují stejný soubor, tudíž jeho povolení stahování teoreticky zrychluje a na zahlcenost nebo pomalé stahování nemá vůbec žádný vliv.

S tímto problémem by mohla pomoct alpha verze uTorrentu(1.9), který najdete na jejich fóru v announcements. Používá protokol UTP s nižší prioritou než zbytek konektivity, takže by síťový provoz neměl limitovat. Navíc lze pomocí tohoto protokolu obejít některé bloky od providerů, mě například funguje stahování i přestože je na routeru zakázaný internet(TCP spojení).
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 7. 4. 2009 22:23

Alebo treba skusit router od Zyxelu, napr. ja som po dlho hladani nasiel NBG420N a ten o dost lepsie zvlada velky pocet spojeni ako vsetky ostatne znackove aj neznackove co som skusal a ma aj vysoku priepustnost dat. Navyse nie je ani drahy.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod maciakba 7. 4. 2009 22:53

doteraz to islo, pocet spojeni by to malo zvladat, zahlteny upload nemam, skor mi to pride ako chyba providera chella
maciakba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario13 7. 4. 2009 22:54

Jaj no s chellom boli taketo problemy avizovane, neviem na akom zaklade tie spojenia obmedzuju.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod desw 10. 4. 2009 03:32

ahorek: Tak jak mi vysvětlíš, že když zapnu v Bitcometu dht, tak ještě 5 minut po tom co ukončim Bitcomet mi nejdou načítat webový stránky. Mám starší zyxel. Takže já myslim, že nějakou souvislost to s tim mít bude, ale např. u utorrentu mi stačí snížit upload a stránky se načítaji normálně.
desw
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka