Ake mate skusenosti s DIGI TV?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 26. 12. 2007 15:01

crt, urcite ti nemusim vysvetlovat ze rozdiel oproti lcd tu je. s kymkolvek sa bavim na tuto temu vzdy skoncim pri jednom lcd momentalne nie a to pre zlu odozvu a nutnost kvalitneho podotykam kvalitneho signalu. toto dokaze ciastocne konpenzovat plazma ta znesie aj trosku horsi signal videl som panasonic na beznu antenu a bol so prekvapeny tym ako dokazal vyfiltrovat obraz na pozeratelnu "kvalitu" videl som uz aj spominany samsung na digi ver mi bol to des. mal som moznost vidiet aj magio na lcd a kvalitativne je to podone ako UPC na kabel s lcd a to je este horsie ako digi. dnes je obrovsky boom lcd a jediny kto sa v konecnom dosledku z toho tesi a namasti si kapsu je predajca a ver ze ten ti neporadi kvalitu ale cenu s "kvalitou"
vela ludi uveri a potom su sklamany. a este cosi vela ludi si spaja pojmy dohromady a to full hd a digital alebo este lepsie dvb-T :)
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod koenzim 26. 12. 2007 15:27

Mam moznost doma porovnat DigiTV a klasika SlovakLink, CzechLink na CRT 72cm. Digi je s kvalitou obrazu daleko daleko vzadu. Ale treba priznat, ze nie na vsetkych kanaloch. Je to sposobene aj tym, ze zatial co oficialne SK a CZ idu v plno PAL (720x576), niektore Digi stanice len nejakych biednych 544x576 (alebo tak nejak, neviem presne) Myslim, ze na CRT sa to este trosku straca, ale na LCD to bude asi dost vidno a pri velkych uhloprieckach duplom.
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 26. 12. 2007 15:33

to peroxid

tot odpoved pre teba 3:1 v neprospech DIGI tv mas teda moznost sa rozhodnut ci chces mat dostatok programov v mizernej kvalite zatial za priaznivu cenu alebo aspon zaklad za cca 10-12 000 mam na mysli slovak popripade ak sa ti podari zohnat a aktivovat kartu cs-link. popripade cesky gital kde je toho trochu viac no problem tu vystava z aktivacie. toto samozrejme ma malokto na slovensku prebadane. no co sa tyka cs a slovak linku tak tam je kvalita velmi vysoko. :D
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod peroxid 27. 12. 2007 12:10

dik vsetkym za rady
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra
peroxid
Junior

Odeslat příspěvekod hučák 27. 12. 2007 23:49

čo tak Satro BA, ty teraz ponukaju v blave 92 kanálov a su tam aj HD kanali, tusim 3 (DiscoveryHD, Nonstop KinoHD a VomHD)
tok beznych kanalov od 3,5 Mbps do 7,5Mbps a u HD kanalov nad 20Mbps.
dokonca teraz zacali davat aj HD primace s HDD.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Lord Elrond4. 28. 12. 2007 01:49

Satro 92 kanálov v Bratislave? Neviem, nemám ho, na stránke majú pri Satro Digital vypísaných 66, alebo tak nejak. To mne le nevadí. Viac by ma zaujímalo, či sa dá ten signál rozdeliť do 3 televízorov, tak ako sa dá napr. UPC (čiže na každom by bežal iný program + na jednom by sa ešte iný prípadne nahrával). Aby som to upresnil, v prípojke mám rozdelovač a na jednu jeho stranu ešte jeden rozdeľovač, do "hlavnej" TV nám ide "polovičný" (na nej aj nahávam VHS-ky) a do ostatných "štvrtinový" signál, zaujímalo by ma teda, či by som to tak mohol spraviť aj s tým satro... Díky

EDIT: Keďže tam nie sú spomenuté HD kanály, je to asi neaktuálny rozpis programov. Nemáte link na nejaký aktuálny? :) Dík
Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."
Lord Elrond4.
Junior

Odeslat příspěvekod hučák 29. 12. 2007 13:47

Ten rozpis staníc na ich webe nie je ešte aktualizovaný, ale na stredisku už majú k dispozícii nové programové ponuky kde sú aj HD kanáli.

K tomu rozbočeniu: Digitálny signál zo satra sa nedá rozbočiť na viacej televízorov. Ku každému televízoru potrebuješ zvlášť prijímač. Ked máš viac ako jeden prijímač v domácnosti, tak ti poskytnú zlavu 50%, alebo základnú ponuku dostaneš zadarmo. Taktiež sa hovorí, že chcú začať ponúkať prijímače ktoré sa budú dať pripojiť na dva televízori, aby bolo možné nezávisle sledovať rôzne programi.

K nahrávaniu: Stačí si u nich vybrať prijímač s HDD a možeš na ňom rovno nahrávať. Nový ARION ktorý majú v ponuke má 400GB disk a dokáže súčastne nahrávať 4 rôzne programi.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Lord Elrond4. 29. 12. 2007 15:27

Díky za info... Uvidíme, čo bude s tými prijimačmi, každopádne UPC mi už dosť lezie na nervy...
Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."
Lord Elrond4.
Junior

Předchozí stránka