WiFi - samo se odpojuje

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod quaero 14. 1. 2008 10:03

Zdar lidi,
mám takovej menší problém který mi přerostl přes hlavu. Situace je taková: Mám doma wifi router http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35641 K němu se z PC připojuju pomocí http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34035 Vše funguje jak má. Když přijde kamarád s NB tak se s heslem připojí (mám nastavený WEP) , ale po pár minutách ho to samo odpojí. Připojení PC jede dál v pohodě. Už jsme zkoušeli všechno možné včetně reinstalace XP na tom NB. Nevíte čím by to mohlo být? Už mě vážně nic nenapadá.
quaero
Junior

Odeslat příspěvekod oxid99 14. 1. 2008 10:11

este bych skusil nejaky externy wifi adapter / usb alebo PCMCIA.
skusil si dat ten usb do booku a tak ci to vydrzi?
oxid99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quaero 14. 1. 2008 14:38

USB v NB vydrzi. Jenom jsem si rikal jestli se navzajem nemuze rusit PC s NB ale to je asi blbost. Nejspis koupim PCMCIA, jenom chci predtim vycerpat vsechny ostatni moznosti.
quaero
Junior

Odeslat příspěvekod jankop 14. 1. 2008 16:14

Co například píše router v logu DHCP? Kontroloval jsi úrovně signálu třeba NetStumblerem? Zkoušel jsi přejít třeba na normu 802.11b?
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaero 15. 1. 2008 10:32

Signál je dobrej. To ostatní mi nic neříká, zas takovej expert nejsem. :?
quaero
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 15. 1. 2008 10:38

toto delaji napr. Inter 2200BG adaptery se starsimi ovladaci

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankop 15. 1. 2008 12:11

Většina lidí si myslí, že když se jim na klientovi zobrazuje dostatečná síla signálu, tak je vše v pořádku. Jenže WiFi je o obousměrné komunikaci. Pokud router nemá dostatečný signál od klienta, tak to prostě také nefunguje. Tvůj USB adaptér má podstatně výkonější antéhu, než většina WiFi karet notebooků. Pokud se nedokážeš ani podívat do logů routeru, tak je to ovšem špatné a těžko něco ladit nebo radit. Ani jsi se nezmínil, v jaké vzdálenosti a přes jaké překážky spojení testuješ. Možná má Miroslav pravdu s těmi ovladači.
jankop
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků