Chello Platinum

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JozefV 18. 1. 2008 16:23

Caute...
Ten 10/1Mbps chello stoji len 666 SK ?
Ma niekto taky typ? A to je cena na celu dobu viazanosti?
Nejake prizliz lacne :)
dik ;)
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 18. 1. 2008 17:17

Chello Platinum je podla mna nevyhodny internet ale zalezi na tom,kde mas trvaly pobyt,v Kosiciach sa viac oplati Antik,stahovanie je nejakych 25-30Mbit/s a upload je nejakych 4-5Mbit/s cize je to rychlejsie ako Chello Platinum a stoji len 554 Sk mesacne (cize o 112sk menej a 2-3x vyssia rychlost),ale ak si v nejakom inom mesta tak by si sa mohol poobhliadnut po nejakom vyhodnejsom NETe,ale inac je Chello Platinum celkom dobra volba,ale zalezi na meste...
PS.: Len hodim vypis zo Speedtestu,merane na serveri Bratislava
Obrázek
EDIT: A akcia plati len do 31.1.2008 :-/
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 18. 1. 2008 18:05

Pezinok ;)
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 18. 1. 2008 18:06

Tak ked to vystihnes do 31.1.2008 tak dobre,ale bolo by dobre im napisat,ci uplatnuju FUP :wink:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 18. 1. 2008 21:19

No co som tu forum prezeral boli nazori ze limituju :shock:

A upload ak by dali dvojnasokbok dvojnasobku tak by bolo OK :D :mrgreen:
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 19. 1. 2008 10:58

Ak vyzuivaju FUP tak to nie je velmi dobre.Obmedzuje ti to staovanie na ?GB na ?dni :cry:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 19. 1. 2008 11:11

Nemyslím si že by hocijaké Chello malo FUP. Majú tam takú klauzulu nejakú, že keby zákazník preťažoval sieť či čo, ale to majú všetky firmy Ak niečo obmedzujú tak sú to P2P siete, o tom sa píše, neviem či je to pravda. Ale od nikoho som nikdy nepočul na niečo s FUPOM od chella. Chello platinum mi pripadá byť fajn, keby k nemu ponúkali za poplatok dvojnásobný upload, tak hneď idem do neho. Aj keď Fibernet je rýchlejší, ale nebudem si doplácať za pevnú IP adresu tuším 240 SK, ktorú u Chella mám. Keby boli v Chelle ochotní dať mi povedzme za 750 Sk tamten down (teraz mám 4 mbit a stačí mi to v pohode..) a dvakrát UP ( teraz mám 768 a nestačí mi, s hentým by som mal 2 x 1 mbit, to by bolo lepšie), tak by som to hneď bral, pretože s Chellom mám sám dobré skúsenosti a s Fibernetom nemám žiadne. Môže byť fajn, ale aj tak na to podľa mňa časom hodia agregáciu. Takže k Chello - ak ti stačí rýchlosť, tak kvalita je podľa mn dobrá, vadí mi, že sa k nim nikdy nedá dovolať na technickú podporu, nakoniec mi zavolali sami o 4 tej ráno debili. Ale inak nemám s netom problémy a keby som chcel zmeniť IP adresu, tak si zadám len novú adresu sieťovej karty, spravím pár krokov, vypnem, zapnem komp a mám. Takže ponúkajú dynamicko-statickú IP adresu. :D
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod tomm2 19. 1. 2008 11:20

S FUP na chello je to blbost, ano niekedy im kolise rychlost, no je to minimalne a väcsinou sa jedna o technicke upravy...
P2P ide uplne v pohode, platinum mam 3. mesiac a nezaevidoval som este spomalenie (ale taham malo oproti niektorym "expertom").
Platinum sa podla mna oplati.

Pripajam link s rychlostou na server do Ba
Obrázek

Vascinou kricia o FUP pubscenti co o tom vedia velke **** 8)
tomm2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 19. 1. 2008 11:28

tomm2 píše:S FUP na chello je to blbost, ano niekedy im kolise rychlost, no je to minimalne a väcsinou sa jedna o technicke upravy...
P2P ide uplne v pohode, platinum mam 3. mesiac a nezaevidoval som este spomalenie (ale taham malo oproti niektorym "expertom").
Platinum sa podla mna oplati.

Pripajam link s rychlostou na server do Ba

/URL]

Vascinou kricia o FUP pubscenti co o tom vedia velke **** 8)


Ak Chellu kolíše rýchlosť, tak stačí reštartovať modem, mne tá rýchlosť ide vždy naplno. Že p2p ide v pohode by som si nebol istý, to tu niektorí tvrdia, ja sám neviem, ale myslím že je skôr problém v nich, pretože sa možno s routerom nevedia napojiť ako aktivi na DC++ alebo čo, ja som to dokázal, pre brata, ale sám mám account na rapide, takže žiadne torenty, žiadne DC, jediné čo používam je s P2P je Skype. Zaujímalo ma, mal si Chello aj predtým? Zhoršilo sa niečo odkedy máš nové Platinum? Napríklad že už nemáš tú statickú IP adresu, alebo že máš horší ping alebo je to všetko ako predtým, len s vyššou rýchlosťou?
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod JozefV 19. 1. 2008 13:26

A ta cena? to je 666 Sk nastalo? to neni zle, ja debil platim 900sk za 1.5mbps DSL :(

ak je mozne ze chello classic 8/0.5Mbps stoji 1700 sk ? :?
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 19. 1. 2008 15:18

JozefV píše:A ta cena? to je 666 Sk nastalo? to neni zle, ja debil platim 900sk za 1.5mbps DSL :(

ak je mozne ze chello classic 8/0.5Mbps stoji 1700 sk ? :?


S Chellom Classic dostaneš tri IP adresy a Switch, samozrejme aj na normál Chello si môžeš dať viac počítačov ale na to už potrebuješ router. Btw Chello Classic je odpoveď na Fibernet a že akcia platí iba do 31.8 by som sa moc nebál, inak nebudú konkurencie schopný oproti Fibernetu. :)
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod patulko 22. 1. 2008 09:24

Presne tak, "akcia" bola na prvych 3000 zakaznikov, teraz jeuz upravena na do 31.1. ... heh, ale vzhladom na Fibernet sa nebojim ze by dali miesto platinum cosi horsie .. ;) Ja som bol rozhodnuty dat s platinum, ale zenska mi tam zahlasila ze poplatok 666,- za zmenu sluzby, tak som ju poslal do ***** ... napisal vypoved a som zvedavy co mi ponuknu ked zavola niekto kto ma aj kompetencie a trosku rozumu od nich.
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 23. 1. 2008 20:07

patulko píše:Presne tak, "akcia" bola na prvych 3000 zakaznikov, teraz jeuz upravena na do 31.1. ... heh, ale vzhladom na Fibernet sa nebojim ze by dali miesto platinum cosi horsie .. ;) Ja som bol rozhodnuty dat s platinum, ale zenska mi tam zahlasila ze poplatok 666,- za zmenu sluzby, tak som ju poslal do ***** ... napisal vypoved a som zvedavy co mi ponuknu ked zavola niekto kto ma aj kompetencie a trosku rozumu od nich.


Prosímťa spýtaj sa ich ak s nimi budeš v kontakte či je za nejaký poplatok možný dvojnásobný upload u chella platinum. Na stránke to teda nemajú.
Zoidberg37
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků