Regulace rychlosti internetu v domácí síti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 2. 2008 09:37

Zalezi na okolnostech. Jedno AP dokaze bezne pokryt maly rodinny dum :) Kamenny neni ani tak hrozny jako zelezobeton ,)

Ano, zapojeni mas stpravne - do modemu -pres nekris. sitovy CAT5E s RJ45koncovkama- do routeru - a ty same kabely do PC

PS: pouzivej edit
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klasounek 19. 2. 2008 10:00

Jen k tomu pokrytí WiFi v kamenném/cihlovém domku. Bydlíme ve starším cihlovém domě a s wifi není absolutně žádný problém po celém domě v obou patrech. A to na AP nemám žádnou anténku (tu malou černou pro lokální pokrytí), ale je zapojené pigtailem na venkovní externí směrovou anténu, kterou sdílim net sousedovi. Nevím, já osobně bych asi ale volil kabel, pokud jde o PC. WiFi jen v případě, kdy by se v domácnosti vyskytoval nějaký NB
Klasounek
Junior

Odeslat příspěvekod kkrabat 19. 2. 2008 10:23

Jo je to tak správně
kkrabat
Junior

Odeslat příspěvekod MrPierc 19. 2. 2008 10:28

takže pokud jsem to pochopil : modem od O2 již nebudu potřebovat ( a jak zapojím telefon ? - u sady od O2 byl "rozbočovač")
MrPierc
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 2. 2008 10:37

MrPierc: MODEM BUDES potrebovat :) pokud mas ADSL linku na prvnim miste je ADSL-za nej router- za nej PC :)

Klasounek: mno kabel je kabel, to rikam taky, ale pokud ma nekdo zrekonstruovany dum a na rozvod kabelaze nemyslel, nebo pokud je to moc technicky narocne, tak na ten net bohate postaci i WiFi :) i kdyz je s tim vic starosti s nastavovanim :)

Sam ted premyslim o nejakem reseni misto te hromady kabelu doma k PC :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MrPierc 19. 2. 2008 10:54

ja to vedu pres pudu :-)
MrPierc
Junior

Odeslat příspěvekod MrPierc 23. 2. 2008 13:15

jeste se zeptam, jak ted nastavit z 2mb rychlosti třeba jen 256 kb pro rodice na jejich 2. pc = jak to mam nastavit na webovem rohrani routeru ?

Nekdo mi ted radil, ze je to tzv. Bridge , uz jsem to nasel, co tam mam nastavit za hodnoty ?
MrPierc
Junior

Předchozí stránka