Skúsenosti s alternatívnymi operátormi DSL, ktorého vybrať ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Maxxes 28. 2. 2008 16:28

Zdravím Vás,

v mojej obci pri Trnave nie je možné iné pripojenie ako DSL alebo WiFi, a kedže mám radšej káblové pripojenia, zvažujem DSL pripojenie od niektorého z alternatívnych operátorov poskytujúcich DSL.

T-com firmu neznášam a im faktúry platiť nechcem :P

Takže mám na výber:
GTS Nextra
Slovanet
eTel
Dial Telecom
SWAN
ACS

Mám záujem o FLAT (neobmedzený dátový limit) a stačí aj rýchlosť 1536/256 Kbps. Nejde mi o cenu, tá je u každého približne rovnaká, cca. 580,- Sk s DPH.

Skôr ma zaujímajú Vaše skúsenosti s firmou ako takou, riešenie problémov, agregácia, FUP, Kvalita DSL pripojenia

(DSL od T-comu často padá, alebo nejde vôbec, či sa to stáva aj Vám, resp. či to je riešené tak, že keď sú problémy s T-com DSL tak budú mať problémy aj iný operátory, lebo využívajú káble od T-comu ?)

(Nextra že vraj nepoužíva agregáciu, preto by logicky mali byť najrýchlejší, je to tak ?)

FUP - Fair Use Policy používajú operátori nasledovne:
GTS Nextra - po stiahnutí 1 GB za deň rýchlosť klesne na 128/128 do konca dňa.
Slovanet - po stiahnutí 10 GB v aktuálnom mesiaci rýchlosť klesne na 256 kbit/s do konca mesiaca a po stiahnutí 15 GB klesne až na 64 kbit/s.
SWAN - po stiahnutí 5 GB v aktuálnom mesiaci rýchlosť klesne na neurčnenú
eTel - zatiaľ nemá FUP
Dial Telecom - má FUP ale neviem s akými pravidlami

Vopred Vám ďakujem za Vaše skúsenosti, postrehy, odpovede
Ericsson T29s > Siemens M50 > Nokia 3100 > Siemens CX65 > SE D750i > LG Arena
Maxxes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 28. 2. 2008 16:34

Kvalita DSL pripojenia zavisi vzdy od T-comu by som povedal. O agregaciu by som sa nestaral, uz 4. rok mam pripojenie od T-comu a rychlost je vyssia ako uvadzana.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maxxes 28. 2. 2008 16:49

To neverím, mame DSL od T-comu v Trnave a rýchlosť je 0,1 MB a ma byt 1,5 MB. A teraz už dva týždne vypadáva !
Ericsson T29s > Siemens M50 > Nokia 3100 > Siemens CX65 > SE D750i > LG Arena
Maxxes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JarikSt 28. 2. 2008 19:18

Co sa tyka Slovanetu, ma dost priskripnuty FUP. Ale nema agregaciu a odozvy su dost slusne. Ist do Slovanetu by som sa bal, hodne ludi malo s nimi problemy, zachadzaju zo svojimi zakaznikmi ako z hnojom. Uplne pomenili podmienky, nedali moznost odist svojim zakaznikom, vrcholom vsetkeho bolo, ze si potajomky dali do svojich stanov, ze mesiac pred vyprsanim zmluvy, musis napisat ukoncenie zmluvy, inak sa ti automaticky predlzuje o dalsie dva roky. Podla mna je to absolutne protipravne. Hodne ludi sa takto dostalo.

Ja by som k alternativcovi uz nesiel, isiel by som jednoznacne k T-comu.
JarikSt
Junior

Odeslat příspěvekod tracoo 18. 8. 2008 12:25

Slovanet je banda fuserov. Mam len zle skusenosti a podla mna ruky prec od nich.
tracoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wakkee 18. 8. 2008 14:53

dobre skusenosti mam s nextrou
---------------------------
Wakkee the real nerd
wakkee
Junior