O2 ruší limity dat

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tučňák 10. 3. 2008 18:30

No doufám, že s něčím podobným v nejbližší době přijde i Novera.. :D
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_Couser 10. 3. 2008 18:57

Slawall píše:
Tomu bych moc nevěřil, mi to píše, že můžu mít 5120 kb/s a v reálu se nad 3584 nedostanu...záleží vždy na konkrétní lince....
George_Couser
Junior

Odeslat příspěvekod SKK1903 11. 3. 2008 18:12

a jak je to teda s tím P2P? omezí to nějak O2? a pokud ano, pomůže v uTorrent ta funkce ,,Kódování přenosu"?
SKK1903
Junior

Odeslat příspěvekod sioga 11. 3. 2008 18:30

extremni sosaci ?
co si pod tim jako mam predstavi ze kazdy den stahuje po dve tri dividicka dat ?
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 11. 3. 2008 19:02

Právě jsem dočelt diskuzi s panem Alešem Jelínkem na mobilmanii a musím říct, že mě ničím nepřekvapil. Uvedu pouze jediný příklad toho, co se mi například nelíbilo, jinak bych musel opsat polovinu rozhovoru.

Na otázku, jestli se v dohledné době zvýší upload, konkrétně neodpověděl. (z čehož soudím že ne)
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RostaD 11. 3. 2008 19:43

Taktez jsem si precetl rozhovor s A.Jelinkem a muj zaver je - Extreme tarifu se rozhodne zbavovat nebudu .....
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod SKK1903 11. 3. 2008 20:33

pan Jelínek ani přímo neoděpověděl na otázku týkající se omezení stahování z P2P sítí. A těchto dotazů tam bylo hafo,m vždycky se nějak vykroutil :-/
SKK1903
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 3. 2008 20:48

jasně napsal, že objemy dat řádově v desítkách GB nejsou problém...čili pokud někdo evidentně nebude vybočovat z grafu, bude probíhat "řízení datovýho provozu" jako u konkurence...prostě se vyvěsí strašák "řídíme provoz" a potrefený husy se budou trochu kontrolovat, u ČRa to zafungovalo velmi efektivně :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod George_Couser 11. 3. 2008 21:03

gifter píše:Na otázku, jestli se v dohledné době zvýší upload, konkrétně neodpověděl. (z čehož soudím že ne)o/quote]

A právě upload by mohl být to, co by dále odlišovalo normální tarify a Extreme. Navíc jsem nepochopil, jestli budou Extreme tarify v nabídce i po 1.4.

Navíc mi napsal toto:
squote]Tarify řady Extreme v portfoliu ADSL zůstávají, Extreme zákazníci budou mít i nadále nejvyšší prioritu v naší siti. A to jak z hlediska jejich datových toků, tak i zvýšené servisní podpory (bezplatný zásah technika u vás, bezplatná výměna koncového zařízení, nadstandardní péče), kterou zákazníci Extreme dostávají jako bonus od 1.4. Podrobnosti na http://www.cz.o2.com/adsl4/quote]

Ale žádné podrobnosti o těch extreme jsem tam nenašel... :evil:
George_Couser
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 3. 2008 21:09

George_Couser píše:Ale žádné podrobnosti o těch extreme jsem tam nenašel... :evil:e/quote]

http://www.cz.o2.com/osobni/cz/internet ... etail.html
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod George_Couser 11. 3. 2008 21:24

r34ktor píše:
George_Couser píše:Ale žádné podrobnosti o těch extreme jsem tam nenašel... :evil:e/quote]
http://www.cz.o2.com/osobni/cz/internet ... etail.html

Dík, ale odpoledne to tam fakt nebylo. :wink: Ale baví mě ta hláška "Pokud využíváte službu O2 Internet ADSL Extreme, získáte od 1.4. navíc zdarma službu Zvýšená servisní podpora, která vám zajistí garantovanou lhůtu servisu v případě poruchy a vyšší komfort servisu." Jj, mám ji zdarma, ale budu platit za tarif víc peněz než jsou ceny standardních tarifů že? :mrgreen:
George_Couser
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 3. 2008 22:36

Stávajícím zákazníkům tarifu extreme nebudou zrušeny po 1.4, jen budou vyřazeny z nabídky a nebude možné si je obědnat. Tak sem to teda pochopil já.
obrbaz
Junior

Odeslat příspěvekod SKK1903 11. 3. 2008 22:59

O2 Internet ADSL 2048 - 399 KČ (bez DPH)
O2 Internet ADSL 2048 Extreme - 899 KČ (bez DPH)

...to je hafo drahá nadstandardní technická podpora :roll:
a jakej je měsíční přínos za těch 500 KČ navíc? žádnej :lol:
to si radči zaplatím jednorázově toho technika a vyšlo by to levnějc :mrgreen:
SKK1903
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 3. 2008 23:25

No já si počkám jak to dopadne s tím řízením pokud to teda vydržím :D Momentálně mám u gts novery tarif office 4Mbit (ekvivalent k extreme 4Mbit) a chtěl bych přejít pak na dsl fun 8Mbit (ekvivalent k internet adsl 8Mbit).Takže v praxi budu platit o nějakou tu stovku víc, ale za dvojnásobnou rychlost to oželim. Doufám, že si gtska pohne s rušením limitů.
obrbaz
Junior

Odeslat příspěvekod SKK1903 11. 3. 2008 23:28

dneska jsem slyšel od někoho na fóru, že to GTS v dohledný době neplánuje...

doufej, že je to jenom fáma :D
SKK1903
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka