trocha teorie okolo wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Aslan 25. 3. 2008 19:15

Ahoj,

potřeboval od znalých povědět, jak to funguje když chci wifi připojení.

Hypoteticky: provider mi dodá anténu a AP. A jak je potom provedeno připojení k PC? Dělá se to pomocí UTP kabelu, nebo musím do PC dokoupit PCI wifi kartu?

A jak to bude v případě že budu chtít internet pro více kompů? dodá mi provider po dohodě rovnou router, nebo bude lepší koupit si router sám a dát ho až "za" ten providerův AP?

O wifi vím kulový takže omluvte tenhle možná hloupej dotaz :roll:

díky za info
Aslan
Junior

Odeslat příspěvekod qwertysimo 25. 3. 2008 19:18

nebolo by vhodnejšie spýtať sa priamo providera na všetky tieto otázky? odpovede sú závislé na tom, aké zariadenie ti provider poskytne...
qwertysimo
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 25. 3. 2008 19:27

Provider ti da antenu a nejake jejich zarizeni (AP - 2,4/5GHz), z toho si to ty dovedes UTP kabelem do PC, takze ti postaci ethernet karta, nepotrebujes zadnou wifi kartu..

urcite si kup vlastni router, pokud chces vice PC, ten budes mit nastaveny jako PC, misto ktereho ten kabel z toho AP zapojis a pak za NATem budes mit switch klasicky, takze si muzes pripojit nekolik PC..na vsem se ale domluv s providerem, protoze na 90% vsichni delaji na MAC adresy..;)
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aslan 25. 3. 2008 19:27

no zvažuju nabídku od několika providerů, a všech se ptát nechci, hlavně proto aby nezjistili že su lama :-D a neutáhli mě na vařený nudli... potřebuju prostě o tomto něco vědět dopředu, než s nima začnu jednat...
Aslan
Junior

Odeslat příspěvekod Aslan 25. 3. 2008 19:28

2Pakin: yeah, přesně tohle jsem potřeboval vědět! díky! :)
Aslan
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 25. 3. 2008 19:31

nemas zac, ac jsem to napsal trosku laicky, tak to tak je.. :)
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 25. 3. 2008 19:38

pokud zijes ve meste pak urcite sahni po 5GHz - je to drazsi, ale internet na tom jede lepe. Starsi 2,4GHz je v nekteych mistech silene zarusna.

Pochopitelne nejjednodussi je zaplatit providerovi vse od instalace az po nastaveni, napr i zrizeni mistni site.

Zrizeni 5Ghz internetu prijde na +/- 5000,- vcetne istalace. Dasi rozsireni zalezi na cenach providera. Bezny router sezenes za par stovek, prace technika vychazi ruzne, max tak 500Kc/hod. Popr muzes zneuzit znaleho kamarada ci znameho, ktrej ti s tim celym za par stovaku nebo flasku taky pomuze :)

Paklize mas hluboko do kapsy, vse si muzes udelat sam, od zakoupeni anteny a APcka az po instalaci na strechu a nastaveni.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pakin 25. 3. 2008 19:44

za 5k si dnes koupis 5GHz antenu + zarizeni a jeste Ti zbyde na poradnej router a kabel + pigtail..zalezi jestli si to umis udelat, nebo Ti to bude muset delat technik, protoze cena za praci neni nejmensi..;)

jinak samozrejme, ze pokud ma provider k dispozici prave pasmo 5GHz, tak sahni spise potom, ale nesmi tomu spoji nic stat v ceste, protoze tady uz je nutna naprosta prima viditelnost..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 25. 3. 2008 20:22

Vzdyt to pisu ne? - myslel jsem cenu hotoveho ,,balicku,, cili instalace anteny, stozaru, kabelaz, nastaveni vc prace technika....
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý