spomalenie internetu pri spustenom strong dc++

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod danusko 17. 4. 2008 20:00

Ahojte,
chcem sa opýtať či náhodou niekto nevie, či je možné nastaviť strong, alebo router tak, aby mi pri spustenom strongu a sťahovaní, reagoval a načítaval stránky tak rýchlo, ako keď strong spustený nemám. Alebo to nie je možné nastaviť?
Moje pripojenie a zariadenia:
mám rýchlu optiku od Orange bez statickej IP adresy
rýchlosť je teda 30 MBit (niekedy aj rýchlešie)
zariadenie router D-link
comp: procesor dual core, 2 MB pamäte, radeon 2600 HD grafika
firewall - s. kerio (ale aj ked ho vypnem žiadna zmena)
antivir - avast - rezidentna zapnuta - ale tiež po vypnutí nepomaha
ešte dôležitá info:
na routeri som musel presmerovať porty, aby som mohol byť na Strongu ako aktívny užívateľ, ale to nemalo vplyv,lebo aj pred tým strong spomaloval inet.

V každom prípade tá rýchlosť je taká vysoká, že by to mal zvládať úplne v pohode, lebo strong mi sťaje max. 300KB/s

Predpokladám, že to možné nie je, ale ak by náhodou nejaký profík vedel, rad sa necham poučiť.
ďaukujem pekne za pomoc
danusko
Junior

Odeslat příspěvekod Ginnex 17. 4. 2008 20:57

Podle mě se ti nezpomalí internet, ale jednoduše ti vyletí pink nahoru. (odezva). Pokud například natahuješ 50kb stránku, je jedno jestli máš rychlost 1mb nebo 30mb, ale záleží na odezvě. Něco jiného je, jestli i stahování souborů z netu je pomalejší, tady by byl problém jinde. Nejlepší bude pustit StrongDC a přitom si změřit rychlost internetu přes nějaký internetový test meter, který ti prozradí i pink
multimediální: Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300, 2x2GB PC800, Leadtek 7600GT 256MB DDR3, Vista Ultimate
pracovní: Gigabyte P965-DS3, Intel P D915, 1x1GB PC800, X3100, Vista Business
přehrávač: iRiver T60 2GB
notebook: Dell Latitude D531
Ginnex
Junior

Odeslat příspěvekod danusko 17. 4. 2008 21:25

super, dik za info...teraz viem aspoň o trošku viac.
a je nejaka možnosť zlepšiť pink pri spustenom strongu? alebo inak povedané, platí to čo som písal, že nie je možné pri spustenom strongu fungovať normálne
dik moc za odpovede (držím palce českým brachom pri Eure)
danusko
Junior

Odeslat příspěvekod b3rny 17. 4. 2008 21:40

ping :) cmd > ping http://www.google.com
b3rny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danusko 17. 4. 2008 21:46

sorry nerozumiem. to bola info, že si mám nájsť info o pingu na google? lebo to som skúšal, ale nepomohol som si :(
danusko
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 18. 4. 2008 07:22

No jde, omezit si rychlost stahování ze strongu. Míru omezení je potřeba vyskoušet. Joa docela dost se o to zapřičiňuje upload.
obrbaz
Junior

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 18. 4. 2008 07:43

no mozno ani nie tak upload, ako pocet otvorenych spojeni. skus v strongu znizit pocet spojeni
pocitujlasku
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 18. 4. 2008 12:14

Omez pocet spojeni. Pokud mas SP2 aplikuj patch na zvyseni poctu TCP spojeni. Taky je mozne ze to blokuje provider. Proste nesmis stahovat od 100 zdroju najednou.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod danusko 19. 4. 2008 09:16

neblokuje to provider ale ked som znížil počet slotov, tak sa to mierne zlepšilo. Inak už neexistuje nič ako to ešte zlepšiť? V každom prípade ďakujem pekne za tieto rady.
danusko
Junior