Připojení do dvou sítí zároveň

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod doRm 29. 7. 2008 20:49

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na jednu věc, která mi není vůbec jasná. Mám doma dva routery, jeden (1) jako zdroj internetu přes ADSL, druhý (2) jako zdroj internetu přes wi-fi. Některé počítače jsou napojené do routeru 1, jiné zase do routeru 2, každý má tedy přístup k internetu přes jinou technologii (ADSL/wi-fi). Zajímalo by mě, co se stane, když jeden počítač připojím k oboum routerům zároveň. Jak počítač pozná, jestli se má připojit k internetu přes router 1 nebo router 2? Jde to nějak ve windows nastavit? Konkrétně potřebuji, aby měl jeden počítač přístup do sítě tvořené ADSL routerem, ale internet vyuříval z wi-fi routeru. Děkuji předem za odpověď.
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 29. 7. 2008 20:54

Ktery router bude pouzivat pro "internet" zaridis jednoduse nastavenim vychozi brany na ten spravny router.
Pokud cilova ip adresa neni ze site ve ktere je ten pc pripojeny tak automaticky vse posila na branu, at se o dalsi smerovani postara nekdo jiny.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor