UPC 10M a 20M

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skype 17. 9. 2008 20:24

Čuste, teďka se u nás ve městě dělá internet od O2. Město už je skoro celý jen asi 200m(kde jsme i my)zatím není(ale bude). Chtěl bych si vzít tarif 20M a tak by mě zajímalo jaký rychlosti můžu očekávat. Teď mám AžDSL od O2 tarif 4096/256 a DOWN mi stačí bohatě(3500) jen ten upload je bídnej(100)no nesmím zapomenout na ping 200ms na seznam.cz je hrůza. Modem používám D-Link DSL-G664T a stačí ťuk ťuk...Zajímá mě teda jaký modemy dává UPC, jelikož chci udělat WiFi síť tak asi Belkin N Router by byl dobrej. UPC asi WiFi modem nedává že? A rychlost je "nezávislá" na délce kabelu, né jak u AžDSL? De nám tady maximálně 6144/384 takže uděláme pápá. Ještě jsem četl v nějakým pdfku od UPC že rychlost u toho 20M musí být po 98% měsíce vyšší než 12998kbit/s. Neda snad to tak myslí no...

Díky
Odeslat příspěvekod mickee 18. 9. 2008 21:36

Vec se ma tak, ze jakykoli poskytovatel ADSL ti v podstate nemuze garantovat plnou kapacitu linky, za kterou platit (proto vsude to az). Rychlost ADSL je zavisla na mnoha faktorech, a to jak vzdalenosti od ustredny, jeji kvality az po pocet prave stahovanych dat sdilenych pres agregaci. U UPC je to jine, ta pouziva koaxialni kabel, tzn. jinou technologie, ktera je vyrazne mene zavisla na vyse popsanych jevech. U UPC ti klidne tech 20 mbit muze bezet cely mesic, navic ma vyssi technicky limit jak pro downlaod, tak i pro upload. A ackoli pro O2 pracuji, musim rict, ze tam, kde je dostupna sit UPC nebo nejaka lokalni optika, tak ADSL internet nema moc cenu (i kdyz tohle jsou mista, kde ti ADSL internet tech 20 mbit jede, nicmene nemas tam zadnou garanci a ja zazil i to, ze UPC 2 mbit jelo realne 2-3mbit).
Ale zas na druhou stranu, kdyz jsi blizko u ustredny a chce k tomu i digitalni televizi, tak ta je u O2 imho lepsi, hlavne kvuli jeji interaktivite (to je zase tezko resitelne u koaxu).

Proste zalezi na tom, co potrebujes a hlavne na dostupnosti sluzeb jednotlivych operatoru.
mickee
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 18. 9. 2008 22:02

ja mam s UPC zkusenost ze to spis nejelo nez aby to jelo vubec :D uzasna je taky naprosta absence technicke podpory. Alias formular na webu - vyplnte ho pokud vam nejede net a mozna se vam ozvem.

Cili jestli O2 nebo UPC tak je to prast jako uhod :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 9. 2008 05:01

No vidíš, a já jsem s UPC naprosto spokojen. Když se tůhle objevila nějaká závada a asi 1/2 hodiny mně nejel internet, tak jsem z toho byl na větvi. Nevzpomínám si ovšem, kdy byla nějaká závad předtím...
Ono to asi záleží na lokalitě.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 19. 9. 2008 06:04

Technickou podporu neřeším. Když teď nejde net tak skusim restartnout router modem a sitovku no když to nejde tak prostě čekám. To stejný bych asi dělal u UPC. Jinak tady pro naše město je nějaká paní která to bere hned. Číslo bylo na pázce u skříňky UPC.
Odeslat příspěvekod revos 19. 9. 2008 06:23

V Cervenci jsem presel od O2 k UPC a zatim jsem namiru spokojenej. Vypadadek jsem nezaznamenal ani jeden. Rychlost mam 4/256 a jede do stale podotykam stale 4-4,1 mbit. U O2 to jelo max 3,8 ale cez den 2,5 - 3. O pingu se neda mluvit vubec u UPC 12 ms u O2 100 ms a vice. Na technickou podporu jsem volal jen jednou k vuli informaci a dovolal jsem se do 1 minuty uplne v pohode. Jedine co me mrzi je navysovani rychlosti pro svavajici zakazniky az od Ledna 09, ale u O2 je to az Unor 09 takze je to podobne. Navic mam 50% slevu na pul roku, takze za 4/256 platim 280 kc/mesic. Coz s cenou u O2 + pevna linka nelze srovnavat.
revos
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 9. 2008 13:41

Ja mam od utery 10M a fakt to tak fici. Zatim jsem nemel moznost to testovat nejakym dlouhodobejsim vytizenim, ale at uz jsem stahoval kdykoliv cokoliv, nebo poustel rychlostni testy, tak to bezelo OK.
http://rychlost.cz/rh/20083744280-8587490171.html
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod skype 19. 9. 2008 13:44

revos: Mě O2 chodí přes den do 3mbit a v noci nebo brzo ráno mám rekord 3700.

Noclaf: Tak to je fantastický. Odkud jsi? A jakej máš modem?
Odeslat příspěvekod krles 19. 9. 2008 14:10

Kdyby mi slo pouze o internet tak jednoznacne volim UPC. Co se tyka kvality rychlosti atd neni zadny konkurent. Pred par dny jsem stahoval warhammera online cca 9 GB a rychlost jela stale 750 kB/s a to mam upc light v kombinaci s tel. Diky tomu, ze uz nemam pevnou linku tak by ani u me O2 neprichazelo v uvahu. Preci jen mi prijde ta jejich sluzba ponekud predrazena, kdyz si clovek spocita vsechny naklady.
wtf
krles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 19. 9. 2008 15:07

A kdyby nešlo jen o net? Máme analog. kabelovku Klasik a suprový! Výpady teďka sice jsou ale způsobený tím že se tady dělá ten net ;-) . Než se začal net dělat tak výpadek maximálně jednou za půl roku.
Odeslat příspěvekod mimous 19. 9. 2008 19:06

ahoj, přemýšlím o 10M, nemám pevnou a nechci ani nic jiného. prostě jen net.
Jen jsem koukal že to je pro 1počítač, šlo by to nějak oblbnout? chtěl bych to na xko a 2pc. na pc-čkách by mi stačilo po 1 Mega?
díky Tom
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod skype 19. 9. 2008 19:33

Já si myslím že je to o modemu. U 10M dostaneš modem na 1PC a u 20M na 3PC. Ale je to jen teorie. Já přemýšlím že si ten modem napojím na router Belkin N Nouter nebo nějakej Asus. Zájíma mě jestli ještě někd má těh 10M nebo 20M a jaký má rychlosti.
Díky :tleskani
Odeslat příspěvekod tom-cz 21. 9. 2008 20:26

mimous píše:Jen jsem koukal že to je pro 1počítač, šlo by to nějak oblbnout?

V jedné domácnosti můžeš mít PC kolik chceš, zakázáno je pouze rozvod sítě mimo domácnost (k sousedovi atd.). Prostě tam píchneš router podle svých požadavků (wifi/kabel atd.). Standardně se dodává modem Motorola (model nevím), kde je vstup na koax a výstup 1x ethernet.
Pozor si taky dej na ten router, aby takovou rychlost vůbec zvládl a potom jsi se nedivil že ti to jede pomalu. Taky bacha na wifi, pokud zapneš šifrování, kontrolu MAC adres tak rychlost po wifi rapidně klesá.
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod skype 21. 9. 2008 22:05

tom-cz: Chtěl bych http://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-pris ... d71739.htm . Ten by měl na ethernetu těch 20M dát ne? WiFi přes draftovaný enko si myslím okolo 20M taky pojede. Jen to géčko :-l . Teďka na D-Linku DSL-G664T mám na WiFi jen WEP zabezpečení a už to víc než 5-6mbit nejde. Kdyý vypnu zabezpečení tak okolo 15mbit. Víc ne. Když sem ntb a pc přímo propojil ethernetem tak musím zaklepat že to opravdu jelo 100mbit! Přes total commander kopíroval okolo 12MB! Jo a ten router asi bude dobrej ne?
Odeslat příspěvekod tom-cz 22. 9. 2008 10:37

Ten by snad měl být v pohodě, ale chce to vyzkoušet. Mám taky asuse, WL-500gp a ten mi jede na 802.11g (54Mbit) wifi při zapnutém WPA2 a kontrolou MAC adres mezi 16-20Mbit (ale to jenom kopíruju z Ethernetu do Wifi). WPA2 je náročnější na výpočty, s WEP ti to pojede rychleji. A těch 100Mbit to je rychlost na switchi, to ten router neroutuje :-) Kdysi jsem kupoval nějakej levnej router edimax, tam bylo uvedeno propustnost 40Mbit, ale bylo to na letáku :-) těch 20Mbit by měl asus v pohodě zvládnout.
Měl jsem na mysli spíš starší zařízení, nově koupené by snad měli takovou rychlost zvládnout.
tom-cz
Junior

Další stránka