UPC 10M a 20M

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skype 22. 9. 2008 13:12

Jo a eště jedna otázka. Myslíš že z toho D-Linku nepude udělat router? Myslím to tak že po ethernetu přivedu do modemu kabel a potom přes WiFi a další ethernety to pojede dál? Je to ADSl modem...
Odeslat příspěvekod tom-cz 22. 9. 2008 14:10

To je ADSL router, takže routuje z ADSL do ethernetu, případně do wifi. Router pro UPC z něj neuděláš, můžeš z něj maximálně udělat switch a access point pro wifi. Přívod WAN (internet) je tady jako konektor RJ-11(telefon), ale i kdyby byl RJ-45 (klasický síťový kabel ethernet) tak to nepůjde protože v tom D-Linku je modem a ten bude pracovat jen s ADSL, ne s ethernetem.
Pokud chceš ušetřit, kup za pár stovek klasickej router pro ethernet, do něj zapojíš kabel z modemu co ti dá UPC (ethernetem) a propojíš ho (opět ethernetem) s tim D-Linkem a budeš mít i wifi. Ale lepší by bylo koupit ten asus a D-Link prodat.
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod skype 22. 9. 2008 14:16

Jo koupím asi toho Asuse. Kolik myslíš že těch 20M pude reálně?
Odeslat příspěvekod tom-cz 22. 9. 2008 14:33

UPC nemá problém dodržovat objednanou rychlost, ale nevím jak to bude s tímhle. Myslím, že pokud nebudeš mít špatný signál (např. dlouhé vedení) tak to pojede těch 20Mbit. To tě spíš budou omezovat servery na které budeš přistupovat, zejména ty zahraniční. ;-)
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod skype 22. 9. 2008 15:17

Tak kabel tady máme starej 6 let. A internet tady zrovna teprve zřizujou tak asi ebude problém ne?
Odeslat příspěvekod tom-cz 22. 9. 2008 17:46

No myslel jsem jako celkovou délku kabelu od tvého domu až do UPC, útlumy v konektorech atd. čili nic co by jsi mohl ovlivnit. :-) Myslím že by s tím neměl být problém. Potom dej vědět jak ti to fičí ;-)
Naposledy upravil tom-cz dne 22. 9. 2008 20:10, celkově upraveno 1
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod skype 22. 9. 2008 19:45

No já doufám že do měsíce bude...No já to myslím tak že ta kvalita kabelů možná bude lepší :-)
Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 9. 2008 23:06

nevim jakej modem, takvej ten cernej :) proste ten default co k tomu davaji. Zapich jsem do toho wifi router a bezi to v pohode. Jedinej problem co jsem objevil - kdyz k tomu cable modemu pripojim jiny zarizeni, tak musim modem restartnout, jinak z neznamyho duvodu tomu nove pripojenymu zarizeni DHCP neprideli IP adresu.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 23. 9. 2008 03:59

To s tím restartem, to není problém či neznámé důvody, ale (všeobecně známá) vlastnost a píše se o ní jak jak tady, tak na stránkách UPC. Modem si prostě zjišťuje mac adresu při startu a potom už ne.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 23. 9. 2008 15:23

Default mi nějak moc neřekne. Spíš by byl lepší typ...
Odeslat příspěvekod Noclaf 23. 9. 2008 19:07

Pytlik Tak to jsem netusil. :)

skype Motorola SURFboard SB5100E
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod skype 23. 9. 2008 20:16

Jo ten znám. Pěkně hnusnej modem ale stejně pude někam za skříň :twisted: . a to Asus WL-500W ten si dám někam do popředí 8-D
Odeslat příspěvekod Vasil 5. 10. 2008 17:11

tak mam objednaneho technika ot UPC(10M), kdyz budu chtit aby inet bezel na stolnim PC, a take na noutu v kuchini< a take na smartfonu s wf-fi< tak staci dokoupit asus ale stacil asi levnejsy belkin nijak to posparovat zabespecene(aby spolu ne surfovaly i sousede :D , ne ze bych byl nijaky skrt :-[ )
Vasil
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 6. 10. 2008 17:49

Nebo kup levnejsiho Asus 500g Premium, ten bohate staci a je za 1700 myslim...

Jinak ses peknej skrt, takhle odstrihavat sousedy. :D Dikybohu za neumetely s ADSL linkou a WiFi routerem (jmeno site : default, zabezpeceni : zadne :D ).
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod Vasil 6. 10. 2008 19:07

ne ze bych te nemel rad, ale plati ze za vsechno se ma platit :mrgreen:
klidne by zaplatil za ten router... proc ho rovnou neinstaluje technik od UPC, a take udela vsechna potrebni opatreni aby sosede ho take objednaly ;-)
Vasil
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka