UPC 10M a 20M

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Multi2000 8. 4. 2009 08:13

Ok. Jaký je poplatek za připojení? Jsem z toho tak trochu jelínek. UPC uvádí toto: Připojovací poplatek 250 Kč (při platbě přes SIPO je připojovací poplatek 1Kč) , ale pak v ceníku je toto:
Instalační poplatek 1 500 Kč Standardní instalace nové zásuvky +
Připojovací poplatek 1 200 Kč Poplatek za připojení služby.
Jak je to tedy myšleno resp. kolik se za připojení ve skutečnosti platí????
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 4. 2009 08:20

Multi2000: u UPC více než kde jinde platí, že "šedá je teorie a zelený je strom života". Já jsem např. platil jen 1 Kč za připojení a 6 měsíců jsem měl 50 % slevu na paušální poplatek. Je to poměrně časté, že mají různé akce, často před Vánocemi.

Také je možné se dohodnout na infolince, prostě tam zavolej, že máš zájem o instalaci a co by to stálo. No a když za ní budou něco chtít, tak řekni že je to moc a je pravděpodobné, že ti udělají "speciální nabídku" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Multi2000 8. 4. 2009 13:49

No mé zkušenosti s UPC jsou jen a jen záporné. Měl jsem od nich jen TV programy a ty jsem kdysi zrušil. Komunikace byla šílená, při volání na infolinku nebyl problém čekat 30 a více minut na spojení. Na kontaktní formulář, co maj na svých stránkách, odpovídali resp. reagovali tak nejdřív po týdnu. To vše je cca. 2 roky zpět. Nyní, co jsem tak zpozoroval, se celkem v komunikaci se zákazníkem zlepšili.
PatrikChrz: Díky za odpovědi.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 4. 2009 14:09

Multi2000: v komunikaci se zákazníkem se moc nezlepšili, stále jsou na ně slyšet stížnosti, ale pokud ten jejich Internet funguje (jako že většinou funguje) a není s nima co k řešení tak na většině míst nemají konkurenci, tedy aspoň ve srovnání s ADSL.

Při zařizování to taky nebylo úplně bez problémů.
1) dva dny před instalací jsem si ověřoval, zda skutečně přijdou a zjistil jsem, že to zrušili, protože jsem neuvedl číslo mobilního telefonu (tehdy jsem neměl) a na pracovní pevnou linku volali až po pracovní době a nikdo to nebral
2) když už konečně přišli, zjistili, že kabel k mému bytu končí neznámo kde (dole v krabici byl, u mého bytu ne)
3) napotřetí se to už podařilo, i když technik měl problém Internet rozběhat. Snažil se to svádět na router, co jsem si k tomu připojoval, pak na počítač, na kterém byl Linux, teprve když jsem mu řekl, že jsem to zkoušel v bytě o dvě patra dole a fungovalo obojí tak někam zavolal aby to aktivovali - jinak by nejspíš opět odešel a internet nerozběhal :(

No ale od té doby v době mojí přítomnosti doma jsem nezaregistroval žádný výpadek, vím o jednom, který v místě mého bydliště (Praha 4) byl dopoledne ve všední den, kdy jsem doma nebyl.

Mám zaplacený jen Internet, TV nechci - na USB TV tuner chytám všechny programy v DVB-T, takže nepotřebuju.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A. Keberle 8. 4. 2009 14:35

Já mám teda UPC asi čtyři měsíce a žádnej zásadní problém sem s nimi neměl. Instalace proběhla bez problému, navzdory tomu, že musel technik nestandardně tahat naolejovaný kabel pod podlahou, protože zásuvky v bytě byly duté. Službu jsem si objednal ve středu, v pátek večer už mě vše jelo. Pouze jednou výpadek, asi na hodinku, jinak celou dobu maximální ryhlost 18M - 20M. Brno. Kamarád má ADSL od O2 a věčně nadává. Buď na pomalou rychlost (používá jejich Wi-Fi router) a nebo na časté mikropadání připojení. I když jsme připojili počítač přímo k modemu - kabelem, tak jeho maximální rychlost byla kolem 700 kB/s (platí si 8M) ... Takže asi tak.
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 8. 4. 2009 20:30

Jen dodateq : u adsl si platis AŽ 8mbit, nikoliv 8mbit.Holt O2 ma kabely uz davno v zemi, tak nemusi lide cekat, než se UPC zmátori a natahne svý kabliky do novych mist.Pouzite technologie proste delaji adsl takove jakym je...cim dal jsi, tim vic mas smolika na rychlost.

Pokud ma kamarad problemy, ano neni nad to rvat to po vsech znamych, ti to urcite vyresi :D, nikdo nebrani aby si koupil stabilnejsi ADSL Wifi modem, nez dodavane shitky od O2.

A. Keberle píše:Já mám teda UPC asi čtyři měsíce a žádnej zásadní problém sem s nimi neměl. Instalace proběhla bez problému, navzdory tomu, že musel technik nestandardně tahat naolejovaný kabel pod podlahou, protože zásuvky v bytě byly duté. Službu jsem si objednal ve středu, v pátek večer už mě vše jelo. Pouze jednou výpadek, asi na hodinku, jinak celou dobu maximální ryhlost 18M - 20M. Brno. Kamarád má ADSL od O2 a věčně nadává. Buď na pomalou rychlost (používá jejich Wi-Fi router) a nebo na časté mikropadání připojení. I když jsme připojili počítač přímo k modemu - kabelem, tak jeho maximální rychlost byla kolem 700 kB/s (platí si 8M) ... Takže asi tak.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung Note 10 Lite 128GB + TM 12GB, Home VDSL Terminator 100/10M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Octagon SF4008 2x DVB-S2, Telly SAT
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků