Chello - nedajte sa nachytat

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Johno 24. 9. 2008 08:37

Zakaznik z Trnavy napisal :
Stale mi pretrvava problem s rychlostou... program 10Mb/s realita nejde vyssie ako 1Mb/s... odozva vysoka vratane okolo 20% packet loss. Signal podla UPC hotline OK. Moze niekto potvrdit ci ma podobne problemy. Podotykam ze to trva uz viac dni.

V Ziline je to rovnake, mam to overene na viacerych miestach. Napr. vcera vecer Platinium ani nie 10% proklamovanej rychlosti. Podla mna zamerne vecer znizuju rychlost, nakolko maju slabu konektivitu. Mozeme len cakat na ukoncenie viazanosti a potom nikdy viac Chello. Nastastie konkurencia nespi, a vo velkych mestach je na vyber. Akorat mozeme varovat potencialnych zakaznikov, nedajte sa nachytat na Chello, hlboko olutujete.
Johno
Junior

Odeslat příspěvekod umbra 24. 9. 2008 10:14

Bratislava to iste, funguje to v dopoludnajsich hodinach, potom zacina byt pomalicky siet pretazena a vecer je to cele v trube. Obycajne stranky je potrebne otvarat na viac pokusov, nevie zistich ich adresu. Na podpore potvrdili, ze siet je pretazena. Zaujimave je, ze tento stav nenastal nejako pozvolne, ale zacalo sa to ***** pre cca dvoma tyzdnami. Neviem ci to nesuvisi s dokopanim viacerych zakaznikov k digitalnej televizii, ked zacali odpajat analog hbo.
Aby som to zhrnul, tak ako som bol s chello par rokov velmi spokojny, tak teraz to stoji uplne za trt a nikomu ho odporucit nemozem...
umbra
Junior

Odeslat příspěvekod pcfreak 24. 9. 2008 10:28

no pokial je to tak tak to co som napisal je pre mna voditkom zacat to riesit inou cestou. Dovody:
mal som optiku ale kvoli nevyhodnym ponukam a cene som premigroval prednedavnom k UPC.
Davam im par dni na riesenie mojho problemu a ak sluzba nenaplni zakladne parametre spokojnosti tak to budem riesit:
- podnetom na znizenie mesacneho pauslau a kompenzaciu nenaplenia zmluvy
- podnetom na okamzite rozviazanie zmluvy aj pocas trvania zmluvnej viazanosti bez naroku na pokutu.

V pripade ze UPC nepristupi na riesenie resp ukoncenie tak:
1. podnet na obchodnu inspekciu za nekale obchodne praktiky
2. podanie trestneho oznamenia za neopravnene obohocovanie sa

Je nepripustne aby ziadali za urcitu sluzbu 650.-skk mesacne ked nedokazu zabezpecit ani to co deklaruju pri mensom programe chello small.

A nech mi neskusi nikto tvrdit ze minimalnu ani maximalnu rychlost negarantuju. Neporusujeme ziadne zmluvne podmienky takze....

Osobne som hlboko sklamany.

Touto cestou by bolo dobre aby sme my vsetci dotknuty vyzvali redaktorov servera Zive.sk aby sa pokusili zistit co sa deje v spolocnosti UPC.

TAKZE UPC do toho...
pcfreak
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 24. 9. 2008 10:36

Ja ziadne problemy so sluzbami od UPC nemam.
Chello Platinum Bratislava.
EDIT: cast Trnavka
Naposledy upravil g.sus dne 24. 9. 2008 11:06, celkově upraveno 1
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod umbra 24. 9. 2008 11:00

Zrejme je ten problem iba v urcitych lokalitach. Ja to mam v Dubravke a ten isty problem maju aj dalsi dvaja znami v tejto lokalite. Nechapem, preco chello hraje mrtveho chrobaka, miesto toho, aby dotknutym poslali aspon nejaky mail s tym, co sa deje a ako to budu riesit...
umbra
Junior

Odeslat příspěvekod packy 24. 9. 2008 11:13

Protoze v Bratislave je nejlepsi RoburNet :))
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod iv@n 24. 9. 2008 12:45

ja mám chello v Žiline, ten najnižší paušál, neevidujem nejaké problémy, používam net hlavne cez deň
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Junior

Odeslat příspěvekod bambulko 24. 9. 2008 13:31

UUuuurcite. uz len ti. s roburom su problemy pri uploade vacsieho mnozstva malych suborov
bambulko
Junior

Odeslat příspěvekod FukoX 24. 9. 2008 13:47

Ja mam ten isty problem - BA - Ruzinov.
V poslednych dnoch sa to vecer strasne vlecie.
FukoX
Junior

Odeslat příspěvekod Naruto.Uzumaki 24. 9. 2008 13:47

U Roburu nieje verejna IP adresa, torrenty a DC idu len od 0:00 do 4:00, od 4:00 do 0:00 sa da dostat len na ich Hub. Robur ma inu strukturu siete - zastaralu, neda sa porovnavat s Chellom alebo Orangeom.

Ja mam Chello Platinum a nemam najmensi problem, vsetko slape ako ma, na meracoch rychlosti mi vzdy namera 9M/1M co je v norme, ping sa pohybuje od 1ms do 16ms.
Lokalita PETRZALKA

Keby som si teraz isel dat zaviest internet so vsetkymi doterajsimi mojimi skusenaostami tak jednoznacne by som si dal znova Chello
Naruto.Uzumaki
Junior

Odeslat příspěvekod bambulko 24. 9. 2008 13:54

ja rozmyslam, preco slovensky operatori nutia zakaznikom nesymetricke pripojenia (download >> upload).
optika od orange nie je na tom lepsie? neviem - preto sa pytam ;)
bambulko
Junior

Odeslat příspěvekod Naruto.Uzumaki 24. 9. 2008 14:00

To neviem, ale cital som ze iba v Japonsku maju symetricke
Naruto.Uzumaki
Junior

Odeslat příspěvekod bambulko 24. 9. 2008 14:01

...aj v americku tusim ;)
bambulko
Junior

Odeslat příspěvekod Johno 24. 9. 2008 14:05

Tato diskusia potvrdzuje, ze nejde o miestny lokalny vypadokChella . Uz 15.9. som vo forume
uviedol diskusny prispevok :
"Rychlost " Chella - namet na clanok od Johno 15. 9. 2008 20:54
Kvalita Chella na Slovensku ide dole vodou. Co keby vysiel na zive.sk nejaky objasnujuci clanok, co sa to vlastne deje a nielen sa tu uvadzali platene reklamy na rozsirovanie Chella v inych mestach a info o ich skvelych sluzbach. Tu uz nejde o lokalne vypadky. "

Z toho dovodu by p. Hanker zo zive.sk mohol zistit, co sa to vlastne deje, pretoze pokial zavolate na Hot Line, nic sa nedozviete, a na rady hladajte chybu u seba a pod. blaboby nema zmysel reagovat. Na zive.sk vychadzaju platene reklamy, ake je Chello skvele ako sa rozsiruje pod. , no realita tykajuca sa spokojnosti s chellom, ako vidno z tychto prispevkov je sucasnosti ina.
Johno
Junior

Odeslat příspěvekod dextrik 24. 9. 2008 14:54

tiez mam podobne problemy cca 2-3 tyzdne (petrzalka, Jungmannova)

stranky casto nejde nacitat na prvy pokus, prechodne znizovanie rychlosti

mali by s tym fakt nieco robit...doteraz som bol 100% spokojny ale zacinaju ma hnevat...
dextrik
Kolemjdoucí

Další stránka