Chello - nedajte sa nachytat

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lopotka 24. 9. 2008 15:09

Zdravím.
Ja mam totožne problémy Dúbravka Bilikova. (chello platinum)
Lubos.
Vid. merac na ich stranke speed.upc.sk:

zmeraj si rýchlosť pripojenia na internet
prenesených bytov:
5221808 B = 4.98 MB

čas potrebný na prenos:
15.76 s

rýchlosť pripojenia na internet:
2589.09 kbps = 2.53 Mbps

rýchlosť sťahovania dát:
323.64 kB/sec = 0.32 MB/sec

zmeraj si rýchlosť UPLOAD-u

prenesených bytov:
2097182 B = 2.00 MB

čas potrebný na prenos:
18.98 s

UPLOAD v bitoch za sekundu (b/s):
883924.49 b/s = 863.21 kb/s = 0.84 Mb/s

UPLOAD v bytoch za sekundu (B/s):
110490.56 B/s = 107.90 kB/s = 0.11 MB/s
lopotka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martx 24. 9. 2008 20:45

Taktiez mam problemy s nacitavanim stranok. Velmi dlho sa nacitavaju - niekedy musim dat aj 10x refresh aby sa mi konecne nacitala. Alebo to nakoniec hodi nejaky error a vobec sa nenacita. Mam chello platinum, BA petrzalka
Martx
Junior

Odeslat příspěvekod Fixerion 24. 9. 2008 21:36

Tiez potvrdzujem velmi zlu kvalitu v Petrzalke - Lubovnianska ul. Mam Large (20Mb) a ked mi to ide 3-4 Mb, tak som rad, ze sa vobec niekde dostanem. Casto to vypadava uplne, niekedy aj na hodinu a aj niekolkokrat denne. V podstate sa na internet vobec nemozem spolahnut, casto ho potrebujem kvoli praci a musim mat v zalohe mobilny internet. Niekedy su svetle chvilky, kedy mi to ide tych cca 15-16 Mb, co je asi maximum pri tomto programe, vtedy neviem, co od radosti robit, ale v poslednych tyzdnoch je to vzdy len na nejaky kratky cas. Zatial som sa stazoval len vseobecne, ale asi ich zacnem bombardovat telefonatmi, vzdy ked to nebude ficat aspon na 10 Mb. Donedavna som bol uplne spokojny, ale teraz by som do toho najradsej kopol.
Fixerion
Junior

Odeslat příspěvekod Johno 25. 9. 2008 19:25

Je vecer "kvalita Chella" sa zacina prejavovat
Chello Platinium - Zilina, Solinky
Rýchlosť prijímania dát (download) : 99,7 kB/s ( 798 kbps )
Johno
Junior

Odeslat příspěvekod Mirec2222 25. 9. 2008 23:08

Petržalka.. Chello 10Mbps..

Som na tom podobne, cez deň okey, ale večer a najmä cez víkendové večery katastrofa.. jasné, som viazaný, ale to nebude večné.. nejaká ich tam ženská chcela, aby sme sa zaviazali na ďalšie dva roky, no ale už nie.. stačilo.. ak mám Chello používať, tak to bude bez viazanosti - a pokiaľ budem nespokojný, kedykoľvek odídem.. ku konkurencii.. nemať viazanosť teraz, tak už by som dávno odchádzal...

Ale som zvedavý veľmi, či túto situáciu Chello nejako vyrieši.. nevidím to veľmi optimisticky.. :hm
Mirec2222
Junior

Odeslat příspěvekod savano 28. 9. 2008 20:31

Tento problém trvá u mňa tiež tak približne od júla. Mám Chello Large 20Mb/s a denne od cca 13 hodiny to klesne na 1,5-2 Mb/s. Je to normálne na nervy. Mám Premium na Rapide a teraz mi je tak na prd keď ťahám 120-250Kb/s.BA-Devín
savano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meffisto 28. 9. 2008 23:47

zive.sk v zivote nenapise NIC ohladom tohto znemeho problemu, kedze UPC je ich vernym zakaznikom, co sa inzercie tyka :)
inak mam rovnaky problem (mam 8Mbit/s a niekedy download poklesne aj na 500kbit/s), a to otvaranie stranok spojene s opakovanym refreshom len aby sa nieco nacitalo ma dost vytaca.
meffisto
Junior

Odeslat příspěvekod janeecko 29. 9. 2008 10:34

Ja rozmyslam nad kupou chella, nemate niekto skusenosti ako to ide v podunajskych biskupiciach? Kazanska, Baltska, Podzahradna? Vdaka za odpoved
janeecko
Junior

Odeslat příspěvekod lopotka 29. 9. 2008 11:09

Zdravim.
Po zaslani mailu na upc sa dnes ozvalo UPC a zda sa ze nateraz mam opat povodnu rychlost cca 9800 kb/s. Najprv sme skusali merat cez ich speed.upc.sk a nechapal preco to je take pomale ze linka je OK. Tak sme sa dohodol technika ze je zadarmo. Po dvoch minutak sa opat ozvalo UPC ze technik je za 340 skk. nech skusim netstat. Nic to neukazalo a tak teda nech skusim opat odmerat rychlost a pozrime sa zrazu bola rychlost:

zmeraj si rýchlosť pripojenia na internet
prenesených bytov: 5221808 B = 4.98 MB
čas potrebný na prenos: 4.17 s
rýchlosť pripojenia na internet: 9772.43 kbps = 9.54 Mbps
rýchlosť sťahovania dát: 1221.55 kB/sec = 1.19 MB/sec

Aký čas zaberie sťahovanie:
Priemerného MP3 súboru: 3 s
Jedného 80 min CD: 9 min 47 s
Jedného DVD: 1 h 7 min 14 s

Upload:
rychlost: 826 kb/s (103,3 kB/s)
upload 1 MB: 10 s
upload 100 MB: 16 min 31 s
za 1 minutu: prenesiete 6,1 MB
za 1 hodinu: prenesiete 363,2 MB

PS: Inak este jedna poznamka. Pokial som to meral cez Firefox 3.0.03tak ta rzchlos pekne klesla. V Opere a IE to bezalo pekne rychlo. Tak neviem ci to nebude aj tym Firefoxom . Kontroloval som aj pocet TCP pripojeni a ked bol Firefox tak ich mal loknutych 6 .
Lubos- Ba Dubravka
lopotka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Johno 29. 9. 2008 12:32

Cez den to ide (ako komu) relativne dobre. Skus to odmerat v spicke medzi 20,00- 21,00 hod.
Vid graf zatazenia http://www.six.sk/mrtg/upc-gw.six.sk.1.html
Johno
Junior

Odeslat příspěvekod funes35 29. 9. 2008 21:00

Užasne chello CHELLO PLATINUM . Bratislava Dlhé diely :-\ :-\ :-\ :-/
Obrázek
funes35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funes35 29. 9. 2008 21:09

Toto je už pritiahnuté za vlasy . Problém pretrváva viac ako desať dni a UPC sa hrajú na mŕtveho chrobáka a tvária sa ako keby to žiadny problém nebol .
funes35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 30. 9. 2008 09:46

Johno píše:Cez den to ide (ako komu) relativne dobre. Skus to odmerat v spicke medzi 20,00- 21,00 hod.

Asi tak, najhorsie je to vecer a cez vikend, ked su vsetci na nete. Speedtest.net.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djg 30. 9. 2008 20:24

Mam presne tento problem. Mam chello platinum, rano nameriam okolo 9-10 Mbps a vecer sa to vlecie 3-4 Mbps. Byvam v Podunajskych Biskupiciach. Uz som im volal na tu ich horucu linku ]:-< , ktora bola stale mrtva a studena ....automat stale opakoval zavolajte neskor, vsetci nasi .... su obsadeni .... Nakoniec sa podarilo dovolat, samozrejme chyba u nich nie je, linka pretazena nie je, takze podla nich si to asi vymyslam :shock:
Mam chut ten kabel vysekat zo steny a odniest im to cele aj s tou ich pomalou digitalnou telkou a skvelym set-up boxom, ktory je dobry akurat ako dekoracia do vykladnej skrine ich centra ...
tu je este vysledok posledneho merania
na ich speede
rýchlosť pripojenia na internet: 4037.88 kbps = 3.94 Mbps
a speedtest.net
Obrázek
djg
Junior

Odeslat příspěvekod countri 24. 11. 2008 06:47

hej roburu us par dni nefungule servis a dlho asi ani fungovat nebude,ludom nejde net a nema to kto opravit
countri
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka