Dilema O2 nebo Wi-Fi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Esembak 24. 9. 2008 17:41

Ahoj,
již delší dobu se potýkám s problémy s internetem. Čas od času vypadne (třeba týden v klidu, ale pak jeden den každých 10 minut). Je to na obtíž. Zavolal jsem na O2 a zeptal se, zda-li by bylo na mé adrese možné zřídit O2 16Mbit a paní mi řekla, že to je možné. Na internetu hlavně stahuji z Rapidshare.com (současná rychlost pouze 2,5Mbit), ale údajně to O2 omezuje.

Co je na tom pravdy?
Mám zůstat nebo přejít (O2 je cenově asi o 400Kč levnější + 240Kč na mobil měsíčně a ještě vyšší rychlost) ?
Esembak
Junior

Odeslat příspěvekod skype 24. 9. 2008 17:54

na www.zrychlujeme.cz se podívej kolik mužeš na lince mít. UPC, NetBox nebo 802CZ nemáš? Jakou rychlost, cenu, agregaci, frekvenci a ja nevim co dál má o wifi?
Odeslat příspěvekod Esembak 24. 9. 2008 19:22

Asi si nepochopil můj dotaz. U O2 by mi těch 16Mbit běhalo, ale má to vůbec cenu, když stejnak budu stahovat z RapidShare.com rychlostí vytáčeného připojení. UPC, 802.cz, NetBox bohužel nejde.

Parametry Wi-Fi:
rychlost 2Mbit - 3Mbit
agregaci 1:20 (myslím)
frekvence nejspíše 2,4GHz
cena 1 300Kč!!!

Město bydliště: Písek
Poskytovatel: smartbox.cz

Táta mi slíbil, že se na ně pokusí zatlačit, aby zrychlili a hlavně zmenšili počet výpadků.

Zatím děkuji!!!
Esembak
Junior

Odeslat příspěvekod skype 24. 9. 2008 20:27

2,4GHz je sebevražda! Říkám ti zjisti si na zrychlujeme.cz jakou můžeš mt rychlost na lince. Na lince ti řekne že můžes mít 1Gbps ikdyž kabely ti daj jen vytáčený připojení!!
Odeslat příspěvekod Esembak 25. 9. 2008 20:22

Rád bych si to zjistil, ale nemáme zatím pevnou linku...
Esembak
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 9. 2008 20:32

záleží co ti napíše zrychlujeme.cz , já třeba mám ústřednu před barákem, prý úplně nové vedení, měl jsem 8Mbit, který mi jel 7,9 a přesto teď mi zrychlujeme,cz napsalo, že budu mít 10Mbit
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Junior

Odeslat příspěvekod skype 25. 9. 2008 20:57

No já mám zase asi 1km a píše 6144/384 ale to je jedno du na UPC.
Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 9. 2008 21:54

kdybych měl v zemi kabel, tak adsl nepoužívám :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 28. 9. 2008 23:49

vážení...

do 2,4Ghz jde dnes jen sebevrah a to i po připadnem presvedceni ze strany provozovatele, protoze v drtive vetsine CR to skutecne uz nebude chodit moc dobre...a pokud...nesmi se tim cpat vic jak 1mbit.

Zrejme stejny osud potka mozna brzo i 5Ghz, bo toto pasmo nahrazuje resp. doplnuje 2,4Ghz, hlavne se zvetsuji nabidky rychlosti...

Prvni zacnou skomirat patere na 5Ghz, prekopat na vyssi kmitocet.A zde uz cena patere neni v radech tisicu, ale desetitisicu... :hm co dal ?...nedomyslim...

Proste kabel ma budoucnost a problemem bude asi na furt spojeni hlavne malych obci mimo vetsi mesta...na 2 stranu,v techto lokalitach se vesmes tlucou max 4 Wifi ISP a nejak se snad domluvi, aby to jelo jakz takz...

resenim skutecne neni drat od O2...v mem byvalem bydlisti jsem jak na svini tak daleko od ustredny, ze maximum dodnes mam 1024/128kbit...od ustredny jsem cca. 3,5km...jenze za O2 penize cca. 800kc mam skrz luft 2/2 nebo sdilenou 4/2mbit...

Jako takove omezovani bych moc u wifi necekal...spise je to o tom, jak moc uzlu site kde ses skodis svym sosanim, v pripade trvaleho toku jednim spojenim (Rapid share) je to f pohode...

vice peerove sosani ale limitovane zrejme bude...z praxe vim, ze vic jak 300 peeru dokaze solidne zavarit 5Ghz pateri...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 7,5GB, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Octagon SF4008 2x DVB-S2, DigiTV
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 29. 9. 2008 02:20

to je velice diskutabilni...

sam pouzivam ve meste 2,4GHz a jsem max. spokojeny :) Rychlost kolem 3,5Mbitu pingy kolem 50ms mi taky bohate staci :) Jiste, na 5GHz by mi sly pingy nekam k 20ms (odzkouseno) ale jinak se sam divim jak hezky to slape :)

Ale samozrejme znam i pripady kde ani na 5GHz neni zadne volne pasmo :( holt to je dan za ,,osvetu,, kdy se levne anteny prodavaji za smesne ceny a zarusi siroke okoli + kazda lama si domu hodi 5GHz a 26dBi a prazi to 100metru pres ulici :(
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 30. 9. 2008 20:30

a tak nekmu staci i 50ms ze :D osobne mam na adsl doma okolo 50ms a zit se s tim da,pruser nastava pri online pareni na blbejsi servery...nicmene to me nepali,pari jina osoba v domacnosti :mrgreen:

co tak slysim, verit by se mohlo dat Canopy od motoroly, udajne se solidne probije i v zarusene oblasti i mozna proto, ze pouziva kvalitni provedeni anteny...

no uvidime jak se to s nami ponese dal, ale osobne sem skeptik az takovej, ze kde nebude kabel az k domu,tam bude muset nastoupit licencovany spoj a lokalne kabelem do domu zajemcu...

PcWifi :hm
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 7,5GB, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Octagon SF4008 2x DVB-S2, DigiTV
pcwifi
Junior