Wifi ruší TV

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Innocent 7. 10. 2008 12:43

Čaute, mám nasledovný problém: Mám pripojenie k internetu prostredníctvom wifi. TV prijíma signál z antény MMDS. Vždy keď browsujem po nete a zároveň je pustená telka tak sa cez celú obrazovku TV objavia biele pásy. Ak niečo sťahujem tak je obraz prakticky nepozerateľný. To že mi wifi ruší príjem je jasné. Neviem ale či je problém v anténe alebo v rozvodoch. Obidve antény (wifi aj mmds) sú umiestnené na jednom stožiari na streche a káble od nich idú súbežne pri sebe zhruba dva metre.
Vie mi niekto poradiť ako eliminovať rušenie? Treba vymeniť káble alebo stačí primiestniť wifi anténu, prípadne ako inak by sa dal tv signál odrušiť,
Vidite ten blby vyraz v avatare? :)
Innocent
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 7. 10. 2008 13:14

Neviem no mám taký pocit že ten stožiar môže byť príčinou toho problému asi by som to riešil použitím iného stožiaru pokiaľ mám informácie tak môže rušiť signál aj smerovanie antén. Signál by sa nemal križovať so signálom mmds a taktiež je neprípustné aby boli sitá otočené "chrbtom" k sebe. Dosť možné ,že takáto korekcia pomôže. A pokiaľ sa nemýlim tak sa dá tento signál odrušiť ,ale to by som riešil s tým kto to montoval samozrejme za predpokladu že si to nerobil sám.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 7. 10. 2008 13:41

Pomoze premiestnit jednu z anten na iny stoziar alebo ine miesto aspon 3m od seba (odskusane). Stoziare rozmiestnit tak aby kazdu antenu pozerala na iny smer. V ojedinelych pripadoch beznadeje pouzit na wifi plnu parabolicku antenu smerovanu opacne ako TV.
Na jednom stoziari v akejkolvek polohe je to nerealizovatelne. Ak ma pamet neklame tak zosilenie vonkajsej jednotky MMDS je okolo 50dB + zosilenie TVP je dostatocne na to oby chytil postranne pasmo wifi, zvlat na vyssich kanaloch pri modulacii OFDM.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod votrelec 7. 10. 2008 21:18

popros providera nech ti zmeni na wifi kanal
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior

Odeslat příspěvekod Innocent 8. 10. 2008 15:37

Takze, hodil som ti na iny stoziar. Nepomohlo T_T Problem je ze ten je len 1 meter od toho povodneho. Teraz skusim hodit na strechu nejaky mensi drziak ktory bude od MMDS anteny asi 3-4 metere. Dufam ze to pomoze. Zatial diki za odpovede.
Jo este mi provider napisal ze v najhorsom pripade sa da znizit vykon na modeme.
Vidite ten blby vyraz v avatare? :)
Innocent
Junior