UPC cez router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Konik 14. 10. 2008 08:51

zdar,

ked je UPC internet zapojeny len cez ich modem, registrovana je IP (a MAC) PC, ku ktoremu je pripojena a net bezi ok

ked zapojim za modem router (z modemu do WAN routra - z routra LAN do PC) a prihlasim sa na net tak ma hodi na login stranku chella (chello.upc.sk) kde chce potvrdit IP a MAC..po potvrdeni, vypnuti pc, modemu a znovu pripojeni na net ZNOVA sa dostanem len na login upc a chce potvrdit IP a MAC (skusane x krat)

predpokladam ze nejak nevie (nechce) zaregistrovat IP (a MAC) routra

je nejaka ina moznost ako routru dat IP PC (ktoru ma predpokladam UPC registrovanu)? Nepytal by som sa keby som vcera nemal asi 25min telefonat s technikom UPC, ktory mi stale omielal ze oni nerobia support pre routre a ked mi ide net len cez modem, tak ze nemam problem..

dikz
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iuos 14. 10. 2008 09:04

možná drobnost, ale - restartoval jsi modem od UPC?
iuos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Konik 14. 10. 2008 09:11

samozrejme
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iuos 14. 10. 2008 09:16

jen jsem se ptal ;-) dost lidí neví, že je to potřeba, když se připojuje jinej komp, resp. síťovka...
iuos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondy.Boom 14. 10. 2008 09:21

Pokud jeste funguje registrace MAC adres, tak staci na webu UPC zmenit MAC adresu PC na MAC adresu router (port WAN). A dalsi reseni je, ze dnesni routry maji fukci klonovani MAC adres. Takze se SW zmeni MAC v nastaveni routeru.
Ondy.Boom
Junior

Odeslat příspěvekod HiroSK 14. 10. 2008 09:24

K Chellu mozes registrovat jednu (pripadne tri) MAC adresy. Kedze router ma svoju vlastnu inu od PC, po jeho zapojeni ju musis registrovat. To nie je problem a je to potrebne spravit iba raz - MAC sa nemeni ani po vypnuti PC ani po vypnuti routera.
AMD Athlon 64 X2 4200+, 4x1GB DDR II 800MHz, Asus M2N-E 570Ultra, Creative X-Fi Fatality, Asus 8600GT, Seagate 750+320+200+120GB
Thermaltake MatrixVX VD3000BWA, Asus A-45GA 450W, Scythe SCKM-1000, Noctua NH-U12F
Samsung 226BW, Logitech G15 + G5
HiroSK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Konik 14. 10. 2008 09:31

ok ale potom co robim zle? ved po zapojeni routra a po prihlaseni na net (chello.upc.sk)potvrdim novu MAC (predpokladam ze routra) ale po restarte zariadeni stale nie som na nete..znovu chce potvrdit IP a MAC a takto stale dokola

router mam tento

ASUS WL-520gC
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9836995

// este doplnenie..predtym som to mal tak ze som do routra dal napevno IP toho PC
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cucoriedka 14. 10. 2008 21:07

Ak si dobre pamatam, chello umoznovalo max. 3 zmeny na UPC modem pripojeneho zariadenia. Zariadenie (napr. pocitac) je identifikovane MAC adresou ethernetoveho interfejsu. V tomto pripade asi doslo k prekroceniu tohto limitu.
Riesenim je, ako uz bolo uvedene, naklonovat na WAN porte routera MAC adresu sietovky pocitaca a pre zamedzenie pripadnych kolizii zmenit MAC adresu sietovky pocitaca, pripojeneho na LAN port routera (napr. na povodnu MAC adresu WAN portu routera).
cucoriedka
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 15. 10. 2008 16:14

riesenie bolo az podozrivo banalne - do routra stacilo hodit MAC pocitaca..end

dikz
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondro 26. 1. 2009 00:02

Zdravim,

mam tak isto problem s nainstalovanim routera k chellu. Zvlastne je, ze asi 3 kamaratom som bez problemov spravil wifi pomocou routera za par minut bez akychkolvek obtiazi, ale v stvrtom pripade mi to nejde. Na vsetky instalacie som pouzil Asus wl520gc, pretoze s nim nikdy nebol problem.

Problemom tejto instalacie je, ze po zapojeni routera a restartovani pocitaca a upc modemu mi po prvom otvoreni web browseru neukaze tu upc stranku s registrovanim novej mac adresy. Pri vsetkych predchadzajucich instalaciach mi to ukazalo, zaregistroval som mac adresu routera ako novu adresu, restartoval pocitac, modem a router a vsetko islo.

Skusal som aj volat na helpdesk UPC, tam mi vraveli, ze vsetko by malo byt v poriadku, ze oni sa dostali z ich strany na modem a vsetko funguje. Takisto mi vravel ten chlapik na helpdesku, ze problem by mal byt v nastaveni routeru. Ale tam je pridelovanie IP adries, dns adries nastavene automaticky, to znamena ze tieto adresy poskytne modem. Nikdy som nemusel menit tieto nastavenia a vzdy to islo, akurat teraz nie.

Skusal som aj hodit do routeru MAC adresu sietovej karty pocitaca na ktorom ide internet na priamo bez problemov. Zmenil som aj mac adresu sietovej karty aby tam nevznikol konflikt, ale internet tak isto nefungoval..

Uz ma nenapada nic v com by mohol byt problem.. Dufam, ze budete niekto vediet.

Vopred dakujem za pomoc :)
Ondro
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků