Optika od T-Comu - realne skusenosti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brtko 3. 3. 2009 17:11

Cau aj mne uz prisiel router ale ako je to stim menom a heslom kto mi ho da?
brtko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 3. 3. 2009 17:54

Meno a heslo si musíš vypýtať v T-Centre, aspoň teda ja som tam bol osobne, neviem či to ide aj cez telefón, ale dajú ti ho bez problémov.
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cvrkon 3. 3. 2009 19:17

jak uz sem pisla v jinem foru ted to mozna pofrci,a le jakmile se ta optika zaplni pujde to do riti, ti co maji optiku pres active eth. coz jsou v podstate jen develop. projekty typu bratislavske koloseo a sidliste 3 v presove ty maji vyhrano tam bude garance dobra porad, ty co maj optiku pres pasiv - coz je v podstate zbytek SVK jakmile se zaplni pocet ucastniku bude to snad horsi nez DSL, jak to vim? byl sem project man. tohodle projektu a s vetsima amaterama nez sou lidi z tcomu sem jeste nedelal....
cvrkon
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 3. 3. 2009 20:43

cvrkon: čo konkrétne spomaluje optiku od T-Comu?? Teda viem že je to nejakým spôsobom zdielané medzi užívatelmi toho nejakého uzlu, ale pokial je to rozdelené napr. na vchody v paneláku, tak si myslím že to také "horké" nebude...napr. v mojom prípade určite nie. Ale ak môžeš, tak napíš nejaké "zákulisné" info :)
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipovycaj 4. 3. 2009 17:54

k veci, pre ilustraciu ST ma v peaku v sixe okolo 8-9 GBit/s (so vsetkymi usermi) kuk www.six.sk. olt moze mat nx10Gbit porty.
Takze ja v tom problem nevidim. A zakulisne info? Kuk
do ineho threadu realne skusenosti s magio :) Ja viac neviem :D
lipovycaj
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 4. 3. 2009 18:16

lipovycaj píše:k veci, pre ilustraciu ST ma v peaku v sixe okolo 8-9 GBit/s (so vsetkymi usermi) kuk http://www.six.sk. olt moze mat nx10Gbit porty.
Takze ja v tom problem nevidim. A zakulisne info? Kuk
do ineho threadu realne skusenosti s magio :) Ja viac neviem :D

Ja som to v druhom threade samozrejme čítal :) len som ho chcel ponaťahovať že čo napíše :)
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olegg 25. 3. 2009 15:38

moja skusenost... u mna to prebehlo vsetko celkom ok... ;-) nas panelacik sa zaoptikoval... onedlho sa pri dverach zjavil t-comačik a ucebnicovo na mna vychrlil informacie o sluzbe ktore snad kazdy pozna z reklamy ... :lol: :lol: kedze som v tom case uvazoval prave o niecom takom kyvol som na comfort 2 (15mb/1mb) :lol: druhy den mi zavolali aby som potvrdil objednavku... asi po nejakom tyzdni - dvoch :?: ups priviezlo router... par dni na to (v piatok) sa ozval technik ze v utorok mozu prist... a prisli :tleskani po uvodnom sklamani ze dieru/pripojku kablovky mam na stene z inej strany ako mysleli a teda nemozu sa tam zo sachty na poschodi dostat a tahat to tadial sa rozhodli skusit navrtat sikmo novu dieru... po mensom boji s zelezobetonom sa im to aj podarilo... pretiahli kabel... nastrcili do t-comackej krabice... a bolo hotovo... trvalo to cca 3 hodiny :-D

no a net fiči viacmenej vacsinou takto...


Obrázek
olegg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voyo 11. 4. 2009 20:04

mam na Vas jednu otazku.
uvazujem nad optikou T-com (internet , magio, telefon) a chcem sa opytat , aky router k tomu dodavaju (preferujem vigor) a ci je magio box prepojeny kablom ci wifi?

a ako je to s vrtanim , kadial vedu kable? vrtaju si vlastne diery po celom dome a pridu cez vchodove dvere, alebo vrtaju do telefonej stupacky, teda musia otravovat aj susedov podomnou?

dakujem
voyo
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2009 08:00

Ako je to s individuálnou bytovou výstavbou nakoľko som si podľa telefónneho čísla zistil dostupnosť služby Comfort 2 a ona na tomto čísle tá služba dostupná je. No problém je ,že bývam v obci s cca. 3000 hlavami a zatiaľ čo som to tu tak zbežne prebehol tak som sa dozvedel "veľké nič" lepšie povedané len asi toľko, že je to skôr doménou veľkých sídlisk a miest.
Zároveň by ma zaujímalo aj to či aj ja ak som dakedy v decembri požiadal o predľženie služby Turbo 2 mám v prípade, že to bude technicky možné požiadať o službu Comfort 2. Zaujímaju ma reálne skúsenosti teda také kde dakomu na t-com hot-linku bolo povedané ÁNO-NIE!!!! Dohady nemajú pre mňa výpovednú hodnotu. Píšem sem preto ,lebo v T-com hot-linku už majú sviatky a nemám sa kde dozvedieť tieto info, teda aspoň zatiaľ.
Ďakujem.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 12. 4. 2009 09:14

voyo píše:mam na Vas jednu otazku.
uvazujem nad optikou T-com (internet , magio, telefon) a chcem sa opytat , aky router k tomu dodavaju (preferujem vigor) a ci je magio box prepojeny kablom ci wifi?

a ako je to s vrtanim , kadial vedu kable? vrtaju si vlastne diery po celom dome a pridu cez vchodove dvere, alebo vrtaju do telefonej stupacky, teda musia otravovat aj susedov podomnou?

dakujem

Router dodávajú Belkin N+, alebo aj nejaký Vigor, ale ten len v prípade, že je optika privedená do bytu cez sieťovú zástrčku, teda väčšinou sa jedná o novostavby kde sa už počas budovania pripojila optika a spravilo sa celé vedenie do bytov. Magio box je pripojený do ONT boxu sieťovým káblom, takisto aj router je na ONT box napojený cez ethernet a aj telefón.
Čo sa týka vŕtania, tak popíšem to tak ako to bolo u nás - bývam v paneláku s 6 bytmi na poschodie, optika je vedená cez stúpačku spolu s káblovkou, ďalšími optickými káblami, elektrikou myslím a pod. Z tejto stúpačky je na každé poschodie privedený kábel a ukončený a z neho sa potom na tom pochodí napájajú jednotlivé byty. Do bytu privedú kábel kadial si povieš, potom v byte je to tak, že ONT box v ktorom je vlastne optický kábel ukončený, by ti mali zapojiť na mieste kde je najbližšia el. zásuvka, čiže potial ti to natiahnu/navŕtajú ako bude treba a kadial budeš chcieť, aj keď technici dosť neradi nechávajú v byte moc dlhý ten optický kábel, čiže cez celý byt to asi nenatiahnu. Celý ten kábel schovajú do klasickej bielej plastovej lišty, ktorá sa vŕta tiež na stenu, preto je dobré si nejako navrhnúť najskôr že kadial by mohol ten kábel ísť aby tá lišta nešpatila celý byt, prípadne ak máte pred nejakou prestavbou bytu, tak nechat ten kábel s lištou nejak zasekať do steny aby nebol vidieť a tak. Toto je zhruba všetko čo technici od T-Comu spravia, pokial máte objednanú samoinštaláciu. Magio box, router aj telefón si musíte nastaviť sami.
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voyo 12. 4. 2009 09:34

dakujem za odpoved.

takze ako som to pochopil optiku prevedu spolocnou chodbou a potom rozvedu do jednotlivych bytov, to by mi vyhovovalo :)
ten belkin uz menej, mam zalusk na ten vigor, kedze ten dokaze vytvorit VPN medzi dvoma vigormi co teraz vyuzivam pri tom belkinovi o tom pochybujem :(

len skoda, ze ten magio box nejde wifi, ale zase treba tahat hlupe kable po celom byte :D

uz len vymysliet kade pojdu kable a objednavam.
voyo
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 12. 4. 2009 16:40

Pochopil si to správne :) S tým routerom neviem, to ti neporadím skutočne, ale čo je fajn vec čo môžeš použiť namiesto kábla k Magio boxu sú Homeplugy ktoré majú v T-Come za celkom dobrú cenu 66,- € za pár (čo je sem-tam aj o polovicu menej než je bežná cena) a to ti na Magio bohate stačí. Vlastne povedieš signál cez elektrické vedenie v byte. Ja to takto mám spravené doma, k druhému Magio boxu sme nechceli cez celý byt ťahať kábel, tak som to zapojil cez Homeplugy a funguje to perfektne. Jediná nevýhoda toho je že zaberieš o jednu el. zásuvku viac, ale s rozdvojkou to nemá problém, takže ani toto by som tak biedne nevidel.
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipovycaj 12. 4. 2009 21:20

voyo> vigory alebo belkin n+, podla toho ci mas optiku do domu - po dome
je potiahnuty ethernetovy kabel a dava sa k tomu vigor alebo co je castejsie - ftth - optika do bytu a potom belkin n+. Inak stale si mozes kupit vigor, ale je dost drahy.

ScorpionSX> tie powerline adaptery momentalne nefunguju korektne s firmware, ktore je v ont (iba pri iptv). Odhadujem, ze o 2+ mesiace po testnuti a nasadeni novsieho firmware by to malo ist.
lipovycaj
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 12. 4. 2009 21:26

Teraz som dobre nepochopil, že či tie adaptéry fungujú korektne iba pre IPTV, alebo nefungujú vôbec. Lebo mám teraz zapnutú telku a ako tak pozerám, tak obraz ide, zvuk ide, z toho usudzujem, že powerline (homeplug) funguje v poriadku :D A to je z ONT pripojený na Magiobox. Neviem ako by to bolo s routerom, ale ja v tom nejaký problém nevidím. S čím konkrétne by mali byť problémy??
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spaceber111 13. 4. 2009 10:43

Bude optika dostupna aj v Prievidzi?
Spaceber111
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků