Optika od T-Comu - realne skusenosti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2009 19:05

Ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod lipovycaj 15. 4. 2009 16:08

ScorpionSX píše:Teraz som dobre nepochopil, že či tie adaptéry fungujú korektne iba pre IPTV, alebo nefungujú vôbec. Lebo mám teraz zapnutú telku a ako tak pozerám, tak obraz ide, zvuk ide, z toho usudzujem, že powerline (homeplug) funguje v poriadku :D A to je z ONT pripojený na Magiobox. Neviem ako by to bolo s routerom, ale ja v tom nejaký problém nevidím. S čím konkrétne by mali byť problémy??

funguju/nefunguju. Nechcem sirit nejaky "FUD", pretoze sam tomu moc nerozumiem --
je to len za urcitych okolnosti, ktore zrejme teba nepostihli :)
STB treba mat zapnute do 1~ min po zapnuti ONT, pretoze ONT sa potom vyflakne zistovat, ktore zariadenia v lan pouzivaju multicast. Neviem ci na to netreba mat 2STB na tej istej lanke (proste FUD). (FUD je fear uncertainty & doubt ;)
lipovycaj
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 15. 4. 2009 16:31

No u mňa je všetko OK, ONT aj Magiobox(y) bežia non-stop, keď už sa vypína, tak všetko zo zásuvky keď ideme niekam preč. V najbližšom čase plánujem kúpiť aj druhú sadu powerline k prvému Magioboxu ktorý je teraz pripojený káblom, predsa len kábel dosť zavadzia, takže takto to bude lepšie. Ak bude problém, je možné že je to aj Magioboxom, možno Tatung s tým nemá problém, ale Motorola alebo Kiss už hej. Ale tiež neviem čo by s tým mohlo byť, ak som správne pochopil funkciu powerline adaptérov tak v nich nie je žiadna "inteligentná" technika na to aby sa nejako nastavovali a podobne (iba ak zabezpečenie a aj to sa robí stlačením tlačítka).
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod kukinko 26. 4. 2009 08:43

ahojte, mam problem s optikou od tcomu. Net ide rychlo, ale po case padne, a znova po 2-3 minutach nabehne.. Uz som to aj reklamoval, jedine co sa zmenilo bolo pristupove meno a heslo ... ale problem stale pretrvava. Napadlo ma, ci to nemoze robit router Belkin, ktory sme k pripojke dostali. (optika az do bytu - huawei - router belkin - pc) To padanie je caste hlavne vtedy ak som na router pripojeny cez wifi :( Poradite na co sa mam zamerat? Diky
kukinko
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 26. 4. 2009 08:59

Mám podobný problém, tiež mi WiFi pripojenie na jednom z notebookov padá, je na ňom WiFi karta Intel WiFi Link 5300 s aktivovaným 802.11n režimom. Pokial nastavím iba 802.11b/g tak ide všetko OK. Na notebooku s WiFi kartou Ralink stačilo len aktualizovať ovládače a všetko išlo ok. Pravdepodobne bude nejaký problém s kompatibilitou chipsetu v routeri a na WiFi karte. Skús teda v nastaveniach karty pozrieť či sa nedá nastaviť, resp. vypnúť režim 802.11n, malo by to pomôcť, aj keď to mierne zníži rýchlosť. (ale to až pri pripojení 30Mbit a rýchlejšom)
ScorpionSX
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod kukinko 26. 4. 2009 09:23

Optiku mam u brata .. Prave sme zistili, ze ak nastane vypadok, tak na HUAWEI-i zhasnu vsetky ledky okrem "power" a znova sa to inicializuje ...
Hm... takze problem bude inde.. Opticky kabel alebo samotne to zariadenie ... Nemal niekto rovnaky problem?
kukinko
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 26. 4. 2009 10:03

To je fakt, tu sa bude jednať o iný problém, reklamoval by som asi celú tú inštaláciu, nech sa na to prídu pozrieť.
ScorpionSX
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod Ajven50 26. 4. 2009 12:39

Tak to nevahaj, nahlas to ako poruchu a presne popis to, ako sa to sprava - spravanie modemu Huawei nezabudni spomenut.
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod ja.martin 12. 5. 2009 09:51

ScorpionSX píše: Do bytu privedú kábel kadial si povieš, potom v byte je to tak, že ONT box v ktorom je vlastne optický kábel ukončený, by ti mali zapojiť na mieste kde je najbližšia el. zásuvka, čiže potial ti to natiahnu/navŕtajú ako bude treba a kadial budeš chcieť, aj keď technici dosť neradi nechávajú v byte moc dlhý ten optický kábel, čiže cez celý byt to asi nenatiahnu. Celý ten kábel schovajú do klasickej bielej plastovej lišty, ktorá sa vŕta tiež na stenu, preto je dobré si nejako navrhnúť najskôr že kadial by mohol ten kábel ísť aby tá lišta nešpatila celý byt, prípadne ak máte pred nejakou prestavbou bytu, tak nechat ten kábel s lištou nejak zasekať do steny aby nebol vidieť a tak.
No moja skusenost je odlisna. Koncom novembra 2008 som isiel do t-comu s tym ze si chcem dat zapojit 4G comfort 2 za vyhodnu cenu pocas celej doby viazanosti. Zamestnankina T-comu mi povedala ze mozem uzavriet zmluvu s tym ze musim cakat kym vykabluju vchod co bude trvat priblizne maximalne mesiac, kedze vykablovanie je nachystane. Po niekolkych urgenciach mi konecne poslali router a prisli zapojit net - to bolo koncom aprila 2009 :!: Technikovi (ktory bol dost neprijemny uz v telefone) som povedal kadial by som chcel aby mi navrtali dieru do bytu a kadial by mali viest kabel (o listach som mohol iba snivat, vraj pouzivaju iba spinkovacku na uchytenie kabla :!: ). Na mieste kde som chcel aby navrtali dieru (tesne pod stropom, aby kabel priliz nespatil) odmietli vrtat s tym ze co ak tam pojde nejaky kabel, ak chcem tak mi pozicaju vrtacku aby som si to navrtal sam :!: Takze som musel volat znamemu elektrikarovi, aby som ich donutil navrtat dieru aspon nad zarubnou dveri, takze kabel vyzera uchvatne :!: Nakoniec ked som sa ich pytal ci by som nemal dostat nejake pristupove meno a heslo tak mi povedali aby som si zavolal na infolinku, kde mi povedali ze mi to mozu poslat postou alebo musim ist osobne po udaje do T-centra. Ako kompenzaciu za cakanie som dostal comfort 3 za akciovu cenu comfort 2 (co mi myslim este neaktivovali, vraj az po mesiaci). Tolko moja skusenost s T-comom a jeho uzasnou optikou. Nakolko je ich pripojenie spolahlive a stabilne nemozem este hodnotit, kedze ho mam iba kratko. Ale keby som vopred vedel ako to bude so zapojenim tak kaslem na nizsiu cenu a zvolim ineho poskytovatela. Rovnako "dobre" skusenosti ako s t-comom mam aj s jeho sesterskou spolocnostou t-mobile :grr: Ale to je uz iny pribeh... vela inych pribehov...
ja.martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 12. 5. 2009 10:14

No čo sa týka dlhej čakacej doby na zriadenie, tak na tom sme rovnako - podpísal som zmluvu 28. októbra a začiatkom marca mi až prišli zriadiť prípojku (router a set-top box prišli o pár dní skôr). Takže načakal som sa aj ja. Ty máš ešte výhodu že ti dali vyšší program, ja som objednal Comfort 3 a nie aby mi dali 4ku, ale dostal som "úžasnú" zlavu - mesiac zdarma - ešte škoda že ten mesiac by bol aj tak za polovičnú sumu, keďže mám akciu na pol roka lacnejšie poplatky a zvyšný rok (mám to na 18 mesiacov) mám až plnú sumu.
Čo sa týka inštalácie káblov v byte, tak zase až tak dobre som to nevychytal ani ja, viem že jednomu kamarátovi spravili pekne krásne inštaláciu podla jeho predstáv a čo som videl, tak ten kábel išiel asi 3-4 krát cez stenu a prakticky cez celý byt. Mne to práskli pri najbližšiu zástrčku (aj to som ich musel ukecávať, že tá ktorá je za chladničkou naozaj neni vhodná a nech to dajú do druhej izby so zástrčkou z opačnej strany) a viac nič, že si mám už potiahnuť ethernetové káble potom kde chcem. Veď áno, kto by nechcel mať tri hrubé ethernetové káble natiahnuté na podlahe namiesto jednoho tenučkého optického, ktorý sa dá elegantne schovať pod akúkolvek lištu...
Ale zase musím povedať že čo sa týka vŕtania, tak nebol problém - technik sa ma spýtal, či mi tadial nejde nejaký kábel a keď nie, tak navŕtal normálne diery/lišty ako som chcel. Takže dosť to záleží aj od toho akého technika pošlú, ak je to ch*j, tak ti hodí optický kábel do bytu a "na, zapoj si to", ale pokial je to človek, ktorý vie čo robí, tak ti spraví inštaláciu podla tvojich predstáv.
Inak ja sa na T-Com nemôžem sťažovať zatial, je fakt že sú monopol atď., ale pokial majú dobré služby (a pokial nepríde do môjho bydliska lepšia konkurencia), tak nemám prečo na nich nadávať. T-Mobile to je o inom a na inú debatu (a Orange rovnako, zatial sa u mňa drží iba O2 - uvidíme čím si to pokašlú oni).
ScorpionSX
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod Sekic 19. 9. 2009 11:27

Pre všetkých, ktorí majú problémy s rýchlosťou optického internetu od T-Comu

Kto má problém s rýchlosťou, aký som mal ja(namiesto 80Mbit len 45Mbit) a má router Belkin N+ v1. Tak riešenie na váš problém je nový firmware, ktorý aj s návodom nájdete tu:
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2609
Sekic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tulos 7. 10. 2009 15:01

a ako to je z instalaciou?mam na mysli programy optik,bez routera.
tulos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sekic 26. 10. 2009 18:09

ten router máš pri optike vždy
Sekic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 28. 10. 2009 22:08

No, neviem neviem, ale posledny tyzden ide optika vo Zvolene nejak dost divne. Mam Optik 2 a fullspeed veru nedosahujem. Doteraz som nemal ziadne problemy. Belkin ma posledny FW, ale rychlost pripojenia jednoznacne kolise... ci uz pripojenie cez wifi, alebo cez ethernet. Nema nahodou niekto podobne skusenosti?
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusss 29. 10. 2009 07:33

mam problem.. som si objednal MAgio optik 5.10 a nikto sa mi neozval odvtedy ani box nedorucili a to mi pani v predajni tvrdila ze do 2 tyzdnov to mam a ak nemam vykablovany vchod tak do 4 tyz....vchod som vykablovany nemal , ale dna 9.10 mi volal pan z firmy co robia kabelaz , ci mame suhlas..ja som mu povedal ze ano , bol za domovnikom a kabelaz bola urobena dna 12.10 ...odvtedy to stoji na mrtvom bode.. co teraz?
Geniusss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka