Optika od T-Comu - realne skusenosti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 29. 10. 2009 16:35

Geniusss píše:...odvtedy to stoji na mrtvom bode.. co teraz?

Pripomínaj sa im, kým ti to neurobia, napr. cez toto:
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=146

Pokiaľ ide o televíziu, tak ja osobne by som tam radšej volal, písal a chodil každý týždeň, než by som sa mal vrátiť k UPC alebo šiel k Slovanetu.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Sekic 17. 11. 2009 12:39

Arrow79 - som na tom rovnako... kolísanie rýchlosti je obrovské, dnes mi to ide len pár Mbit namiesto 80
Sekic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 17. 11. 2009 17:56

No, u mna bol technik a povedal, ze je vsetko v poriadku. Bol pripojeny cez Tpckovy kabel na 1Gbit port v notebooku.. ano, v tom to ide OK, okrem downloadu z inych serverov ako SK alebo CZ.. Dva jeho usudky:
- nepouzivat firefox, lebo je zevraj zly :)
- ak niesom spokojny, mam zrusit sluzbu...
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomazyHD 17. 11. 2009 21:16

Ako vam ide wifi siet medzi dvoma PC ? ja mam notebook s Win7 s N-kovou wifi a neviem rozbehat wifi nastavenie na 802.11n only (nevie sa pripojit) maximalne to da 20Mbps pritom som blizko routra a signal mam na max
pritom router je N-kovy 300Mbps a neda to ani 54Mbps

router mam belkin N+ (s tym novsim firmwarom)
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 17. 11. 2009 21:27

No, ja mam dva notebooky, ani jeden nema Nkovu siet, router nastaveny na b/g a ide to.. no v ramci moznosti do cca 12 max 14Mbit.. (mam Optik 2). Celkovo sa to ale dnes riadne serie. Uz od siedmej su vyrazne poklesy.. iPhone mava normalne 12Mbit.. teraz ledva 0,5Mbit cez wifi..

Tiez mam Belkin N+ v1 s poslednym FW..
Arrow79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomazyHD 17. 11. 2009 21:36

To je sice pekne ale ja mam N-kovu wifi v notebooku (802.11bgn 1T1R Mini Card Wireless Adapter) a ked nastavim v belkine 802.11n only tak to proste nejde pripojit tak musim zvolit 802.11bgn no pri tomto nastaveni to ide max 20Mbps pri prenasani suborov medzi dvoma PC ... ale internet mi ide 40Mbps
a notebook mi samozrejme ukazuje 802.11n
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 17. 11. 2009 21:45

Budes musiet pockat, pokial napise niekto, kto ma Nkovu wifi v notebooku...
Arrow79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sekic 19. 11. 2009 21:13

niekde som videl ako sa to riešilo.... cez šifrované wifi ti to pôjde max. tých 20Mbit., keby si šifrovanie vypol, tak by ti to malo ísť maximálnou rýchlosťou...
Sekic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomazyHD 20. 11. 2009 00:11

Takze konecne mi to taha jak N-kova wifi ma tahat , restart routeru nestacilo tak som ho dal do default modu a prekonfiguroval nanovo a namiesto WEP som dal WPA2-PSK a uz mi to zobralo aj nastavenie 802.11n only

a vysledok rychlosti wifi sa konecne dostavil ;-)
Obrázek
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Redislav 29. 11. 2009 00:03

Zdravim, ja mam uz od zaciatku problem s optikou od T-Comu. Prejavuje sa hlavne v online hrach napr. ako CS 1.6... Ked som pripojeny na serveri a niekto z mojej siete sa napoji na iny, tak proste hra zamrzne a napise "Connection problem". Tento problem nastal az ked sme zaviedli optiku, hned od prveho dna to blbo, predosly net (turbo 2) to vobec nerobil. Sme 3 pripojeni ethernet kablami na router belkin n+ a vzdy musime hrat iba na 1 serveri, co je u nas dost nerealne. Bol by som velmi vdacny, keby mi dakto pomohol tento problem vyriesit, kedze aj v T-Come (v technickom centre) sa na nas vyprdli. diki
Redislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Monse 30. 11. 2009 00:06

toto nie je problem t-comu, ale nastaveni, viac info tuna
Monse
Junior

Odeslat příspěvekod Redislav 30. 11. 2009 13:15

ok diki moc vyskusam to, inac ked sme mali stare dsl (turbo 2) to vobec nerobilo, az ked sme zaviedli optiku (comfort 2). inac na 2 kompoch mame steam a na 1 nonsteam, takze to vsade skusim napisat do userconfigu...
Redislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Monse 30. 11. 2009 17:04

Ono zrejme najviac zalezi ako sa stym vysporiada samotny router, lebo fyzicky outgoing port je mozne pouzit len pre 1 pocitac a na vytvorenie 1 spojenia.

Odhadujem, ze dsl router vratil hre nieco spat, v vstyle "already in use" a hra si zvolila iny, nepouzivany, kdezto belkin asi zhodi existujuce spojenie, co je nekorektne a ak sa tak deje, je to chyba firmware. Tazko povedat, by som musel vidiet nazivo.

Kazdopadne vyskusaj, uvidis, ale malo by to frcat.
Monse
Junior

Odeslat příspěvekod Redislav 1. 12. 2009 08:57

diki ti velmi moc, zatial to frci tak ako ma a malo by to aj nadalej, eteraz diki
Redislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matesp 15. 12. 2009 12:25

otazecka
chcem si dat od t-comu internet optik 2 teraz mam magio internet s tv
zaujimama ci si musim zobrat ten belkin n+ ked uz mam vigor 2700v gst
v hot-centre mi povedali ze ano ze kvoli tej optike
no ale mne sa nechce moc verit ze ho treba predsa len 20evri je dost
dik za odpoved
matesp
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka