Spolehlivé připojení na horách, ve vlaku, všude.

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 12. 2008 00:27

Dobrý den,
na bytech jsem připojen od UPC, maximální spokojenost, ale venku je to mnohem horší. Potřeboval bych poradit s připojením, které by nemělo problém ve vlaku, v autě, na horách či v údolí. Rychlost nemusí být stálá ani vysoká, jde mi jen o to, abych se mohl připojit pokud možno kdekoliv a kdykoliv.
Ocenil bych připojení i jinde v Evropě, ale není to nutné. Teď mám CDMA od O2, je to bída s nouzí a k hranicím se nedá ani přiblížit.
Cenu vůbec netuším. Do 1 000Kč by to bylo super, když jediná možnost bude třeba za 5 000Kč, dám to taky. Pokud možno cena fixní a ne podle stažených dat atp.
Děkuji
Jack111
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 12. 12. 2008 21:49

Nic s lepším pokrytím než O2 CDMA neseženeš. Nejlepší je asi Internet Mobil 512 Plus a tak kde nemáš CDMA se připojit přes bídný GPRS(EDGE). :-l
skype

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 12. 2008 22:49

Tak to je špatný. Kolem hor se s tím vůbec nedá fungovat. Letošní zimu se budu muset obejít bez lyží, to bude dlouhá zima... :-(
Jack111
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Actus 12. 12. 2008 22:56

Na horách nechytáš ani gprs?
Btw. v najväčšej núdzi by sa dalo použíť vytáčacie pripojenie cez mobil - HSCDA. Na to by ti mal stačiť signál na mobile na takej úrovni, aby sa dalo aspoň volať.
Actus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 12. 2008 11:59

Ak by si bol dolezita osoba alebo by si pracoval v armadnych zlozkach vedel by si napr. o projekte iridium s celosvetovym pokrytim (okrem juzneho a severneho polu), prip. ineho podobneho projektu.. neviem ci este iridium funguje, malo totiz problemy s rentabilitou...
Pre "obycajnych" ludi je dostupna len bezna technologia spolocnosti ako O2 a pod.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 13. 12. 2008 17:08

Ještě možná přes satelit internet. Ale to je potřeba přijímač keterej není zrvna moc malej. Asi jako notebook.
skype

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 12. 2008 18:43

Actus: Dvakrát třikrát do roka jedu do Krkonoš na chatu, není tam kanalizace, voda jedině z potoka, ani autem se nedá zajet blíž než 200 metrů od vchodu, v zimě je vzdálenost občas i kilometr, když mě sousedi nechaj stát na dvorku. Ještě před rokem nebo dvěma tam musel člověk štelovat deset minut mobilem, aby mohl poslat SMS, teď už se dá téměř bez problémů i volat. Prostě díra. Tebou navrhované řešení by se sice dalo využít, ale musel bych si to zařizovat v podstatě jen na pár dní v roce. Asi jsem pohodlný, ale než takové připojení, to radši na hory pojedu jinam.

hunter21: Bohužel jsem bezvýznamný človíček :-D

skype: To by nebyl problém. Zkoušel jsem hledat na internetu, ale našel jsem pouze nabídky, kde byl velmi nízký FUP limit. A co si budeme povídat, cena je hodně vysoká, ale na rychlosti to vidět neni.

Zkusím na hory zajet, vyzkoušet stávající připojení a teprve pak jednat. Asi jsem doufal v něco lepšího, ale jak se zdá, budu se muset spokojit s tím, co mám. Každopádně díky za rady!
Jack111
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků