Rýchlosť sťahovania pri Wi-Fi pripojení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hal_sk 23. 12. 2008 13:50

Zdravím.
Na konekciu s netom používam notebook (NB), ktorý mám káblom napojení na domáci router. Konekcia na net je takto bezroblémová. Ak však chem využiť internet v inej miestnosti a napojím sa cez Wi-Fi v NB, na ten istý router, tak rýchlosť sťahovania zo ZAHRANIČNÝCH serverov je asi 10x pomalšia, než normálne, cez kábel. Pritom mi stav Wi-Fi pripojenia hlási "Very good" signál a z sk a cz serverov sa sťahuje klasickou rýchlosťou.
V čom môže byť problém?

EDIT
Info:
Mám statickú IP, zdielanú s viacerými užívateľmi v meste.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.ZUBR 24. 12. 2008 10:07

Tento problém nemá co společného s wifi! Konektivitu se zahraničními servery si poskytovatel hlídá, protože je docela drahá ... ale je hloupost si myslet, že na to má vliv připojeni drátem nebo bezdrátově ... spíš se jedná o náhodný problém na straně poskytovatele, ale logika v tom doopravdy není.
S idiotem nelze diskutovat, musíme se spokojit pouze s faktem, že je to idiot.
Dr.ZUBR
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 24. 12. 2008 10:13

Pokud to z cz serveru jede naplno, pak je problém jinde než ve wifi.

Jedině, že by rychlost stahování překračovala rychlost tvé wifi. :)

Zkus to prostě vyzkoušet znovu po kabelu a wifi.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod hal_sk 25. 12. 2008 02:45

Písal som že cez kábel mám konekciu dobrú ako s našimi tak aj so zahraničnými servermi. Problém je, ak sa na môj router namiesto kábla, napojím cez wi-fi. Takže poskytovateľ v tom zrejme nehrá rolu. Používam WPA šifrovanie, nemá to s tým nič?
Router:
http://www.msicomputer.com/product/p_sp ... &class=com
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 25. 12. 2008 03:40

Napsal si to tak, že jsem pochopil, že z Cz Sk ti to jede přez wifi plnou rychlostí a ze zahraničních nikoli. Nebo špatně rozumím psanému slovu. :) To by pak neznamenalo, že jde o wifi problém, ale jen o náhodný stav zkoušeného zahraničního serveru.

Jinak to může být i šifrováním, ale asi jen při špatném software.
Ovšem není nic lehčího než tuhle možnost pokusem vyloučit. :)

Pravděpodobně to však bude zarušením a špatným signálem. Ikdyž píšeš že je signál OK, tak to neříká nic o linku quality, rušení atd.

Umí tvoje zařízení na notebooku normu 802.11 g? Router to umí podle odkazu.
O jakých stahovacích rychlostech tu hovoříme?
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 25. 12. 2008 08:24

Ak by bol problém vo WiFi, tak by ti chodili slabo aj tie československé servery...
Chupacabras
Pokročilý