Vaše skúsenosti: DSL Wifi router D-Link 2641 R od T - Comu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Khamo 17. 1. 2009 13:48

Zdravím. Chcem sa opýtať, aké sú vaše reálne skúsenosti s DSL Wifi routerom D-Link 2641 R od T - Comu. Mám ho asi týždeň a nie som s ním moc spokojný. Po zapnutí routra trvá 5 - 8 minút, kým sa zosynchronizuje a nadviaže spojenie a môžem používať internet. Vždy tomu predchádza niekoľko neúspešných pokusov (bliká kontrolka DSL, potom zasvieti na červeno kontrolka Internet a zase sa to všetko opakuje odznova).
Volal som aj do T - Comu. Vraj linka je ok. Predtým som mal "deduška" USB modem Microcom a po zapnutí PC som sa pripojil takmer okamžite bez problémov.
Kvôli NTB som si od nich zobral wifi router.
Khamo
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 17. 1. 2009 15:12

Moje skusenosti su popisane tu: viewtopic.php?f=960&t=1062426

Takze neni to bohvieco ten D-Link...zrejme ho asi po vrateni z reklamacie strelim a kupim si iny router...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Khamo 17. 1. 2009 21:49

Je mi jasné, že zariadenia, ktoré ponúkajú provideri nie sú zrovna špička. Ale, aby boli s nimi takéto problémy...to sa mi nezdá byť úplne normálne. :pozor
Khamo
Junior

Odeslat příspěvekod Lubčo 27. 1. 2009 22:32

Mám ho asi 14 dní, funguje bez problémov...:-)
C2Q8200,Gigab.EP45,8GB Kingston HPX 1066MHz,Samsung HD642JJ 640 GB,NVIDIA Gigab.9600GT-512MB-pasív,Enermax Modu82+525W,TT Matrix VD3000BN,DVDRW LG GH24NS90,Win 8 Pro,HP L2208W.22“
Ntb:Dell Studio1537+Win 7,Dell Inspiron N5040+Win 7
Mobil: Nokia Lumia 920
Lubčo
Junior

Odeslat příspěvekod luigi66 18. 1. 2010 13:07

Mám bohužiaľ rovnaké, nepríjemné skúsenosti S D-Link 2641R. Dosah WiFi, ak vôbec funguje, je 1-2 m!!! Chcel som ho vymeniť iv miestnom T-Centre. V okolí LV to nevedia - nemajú náhradné zariadenia. Ale budú ich mať dosť, lebo kurier sa sťažoval, že každý druhý zákazník zásielku neprebral. To majú asi za ten mesiac čakania. Mne zostala jedine reklamácia na 30 dní, alebo cestovať s tým do krajského mesta 120km. To sú služby!!! Vrátiť ho podľa T-Comu nemôžem, aj keď som ho objednával cez internet a som v 7 dňovej lehote podľa prísluš. zákona. Pre istotu som si objednal SMC router za 40 € a dokonca ani nebol v akcii, ako sa T-Com s tým šmejdom, vraj v akciovej cene bije do pŕs. Pre istotu som napísal sťažnosť na Zákaznícke centrum, je to a si sypanie hrachu na stenu.
luigi66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 1. 2010 14:48

Khamo píše:Predtým som mal "deduška" USB modem Microcom a po zapnutí PC som sa pripojil takmer okamžite bez problémov.
Když jsi měl doteď nějaký starý modem, napadá mě, máš ADSL2+ linku? Ten ADSL2+ modem D-link sice má autodetekci typu připojení, ale možná to trvá tak dlouho, než se pokusí připojit na všech podporovaných módech.

Pokud ji nemáš, je možnost zkusit zavolat na O2 a nechat linku přepnout na ADSL2 (pokud to ústředna podporuje, udělají to na počkání), nebo bys mohl vlézt do nastavení modemu a zkusit ten modem ručně přepnout na obyčejné ADSL. (kdybys to nějak rozhasil, tak zapnout autodetekci nebo zresetovat modem do původního nastavení jde vždycky).

Možná to pojede o něco rychleji.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Džonson 18. 1. 2011 12:00

tento wifi router mam uz daky ten piatok a som snim spokojny. tu spominane problemy s wifi signalom nemozem potvrdit, mne telefonka chyta wifi este dole v pivnici co je cez 4 steny a 20 metrov. na nepochopenie.
podlamna je to velmi schopny adsl wifi router,
velmi pekny a hlavne prakticky clanok je na abc linuxu http://www.abclinuxu.cz/blog/minimal/2009/2/co-ostalo-skryte-v-modeme-dsl-2641r

jedine co asi zamrzi je defaultne nastavenie routru. neviem ktora kapacita s Tcomu vymyslela ze router ma na defaultnych nastaveniach otvorenu vzdialenu spravu z WAN ako aj s lan. dalej dost zamrzi ze sa neda dostat do admin modz vo vewovom rozhrani. najpr treba cez telnet nastavit rozsah ip adries as tak sa da pristupovat na router cez webove rozhranie. po restarte routra to treba nastavit znova. inak funkcne tomuto routru nechyba nic. pre prevadzku malej domacej alebo firemnej siete bohate postacujuce riesenie.
Džonson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubos679 18. 1. 2011 21:19

Tak presne ako vravi Džonson, pozri si ten link na abclinuxu.cz
Lebo to, v akom stave predava tie zariadenia T-Com, ze sa tam neprihlasis ani ako admin, je strasne.

Ale inak ten D-Link funguje zatial bez problemov, aj ked neviem ci mrzne pri dlhsom behu, pretoze ho na noc vypinam.
lubos679
Junior

Odeslat příspěvekod baiba 19. 1. 2011 12:36

zrovna vcera som instalovala tento uzasny router. presne tak, dlho nacitava kym sa pripoji na pevno a o wifine ani nehovorim. to vobec nejde. asi to budem riesit kupou niecoho normalneho, lebo volat stale do T-comu a instalovat nieco viacej ako 1/2h je otras.
baiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod azbest8 29. 8. 2011 21:52

dobry vecer, prosim o radu, dnes mi od t comu dosiel router D-Link 2641R, pokusil som sa ho nakonfigurovat na adrese 192.168.1.1 ako to pise v navode, nastavil som wifi siet, restartoval a v PC mi nabehla wifi siet aku som nastavil ale bohuzial sa k nej nemozno pripojit (pise ze je pripojena ale je tam zlty vykricnik), internet neide ani cez kabel napojeny z routeru vypise iba ziadne pripojenie k internetu, neviem co mam s tym robit a pozeram ze vela ludi ma podobny problem
azbest8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 8. 2011 09:48

Ping na 192.168.1.1 a vstup do webové administrace přes kabel funguje?
Ping na 192.168.1.1 přes wifi funguje?

Dej sem výpis ipconfig -all z doby, kdy je počítač připojený kabelem.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mirotuh 30. 8. 2011 12:07

mam tento router na Turbo 3 Solo 6Mbit/512kbit a som velmi spokojny, obcas ked taham torrenty tak spadne ale nie je to tak casty jav, urcite to nie je take zle ako je di-524, ktory dava orange k ich optike a ten teda padal furtom

admin nastavenia ani netreba ak ti nevadi ze sa na teba moze provider kedykolvek napojit, vraj to maju aby mohli robit udrzbu na dialku ale niekomu by to mohlo vadit, ze mozu spehovat

s wi-fi nemam akykolvek problem, funguje az do cca. 25m mimo bytu, skusal som pripojit NB v aute
NB Acer Aspire 5672WLMi, Core2Duo T7600, 4GB DDR2 667MHz RAM, MRX1600, 320GB SATA2 HDD 7500rpm Hitachi, Windows 7 Ultimate 64bit
mirotuh
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 8. 10. 2011 11:10

napisem aj ja svoje skusenosti (budem mierny):
tato sra*ka je neuveritelna. Nemoznost pristupu k administracii cez web zarucuje ze si clovek precvici aspon zaklady pouzivania telnetu. Pristroj si sam meni rozsah pridelovania IP adries, aj ked je nastavene presne rozmedzie. Co sa tyka wifi, dosah mam dalej ako 1-2m. Zalezi od zariadenia. Mobily a 3ks notebookov nemaju problem. 1ks notebooku problem ma, siet nevidi vobec. Esteze mam doma routre 2 (TP link), takze aspon ten druhy vidi.
Dnes si zmyslel, ze ma opat zamestna zmatenym pridelovanim IP adries. Pri snahe o administraciu ma privital Bad Loginom, ci uz user alebo admin. Nefungovala ani snaha cez telnet. Proste odmietal akekolvek pripojenie do web administracie. Jedine stastie som mal, ze sa po asi 10 minutach spamatal a adresu pridelil spravne, takze uz internet fungoval.
Jedno je jasne: 60€ za novy adsl router sa mi za usetrene nervy oplati investovat. A to som bol taky nadseny ze za 1€ budem mat Dlink haha.

P.S. A ten novy firmware o ktorom ma Tcom poctivo informoval tam ani davat nebudem. Proste cely dlink vymenim.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior