ADSL od O2 8 Mbps od 1. února 09 ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod diane 1. 2. 2009 11:11

Zdravím... minulý rok Telefónica O2 oznámila, že bude zvyšovat rychlost, radoval jsem.. bohužel jsem posléze zjistil, že pro nás, kteří již nějaký ten pátek internet od o2 měli, budou "rychlejší" až od 1. února 2009. A jak tak zkouším, zatím beze změny....
Jak jste na tom Vy? :-)
diane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 2. 2009 11:28

migrace 1. února začne, ne že to všem 1. února zrychlí...

migrace je plánována až do konce května, pokud si dobře pamatuju...

nic ti nebránilo si ten osmimegabit pořídit hned v září, stačilo přemigrovat manuálně, navíc bys ušetřil +/- 400,- měsíčně, jelikož aktuálně jistojistě platíš +/- 1200,- minimálně za telefonní paušál a ADSL...platil bys necelých 800,- za telefonní paušál a ADSL, navíc v lednu byla akce dokonce za 500,-...

mohl jsi ušetřit až +/- 3600,- v závislosti na datu, kdy tě přemigrují automaticky...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod haley 3. 2. 2009 10:21

Nemáš pravdu.Je to scestná informace. Zákazníci O2 obdrželi dopisy,že jim bude rychlost navýšena začátkem února.Pokud vím každý měsíc začíná 1.
haley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 2. 2009 11:29

http://www.lupa.cz/clanky/komu-kdy-a-ja ... chli-adsl/

já jsem ten dopis viděl, dostali ho všichni, plošně, bez ohledu na využívaný služby a nic z toho, o čem mluvíš, se v něm nepíše...

píše se v něm jen o změně portfolia, o zrychlení konkrétního zákazníka konkrétní linky ani slovo...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod haley 3. 2. 2009 11:45

Musíte číst 2 věty nad tou větou kterou zmiňujete a tu další si přečíst celou.
haley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 2. 2009 12:00

já se o tom nechci nijak handrkovat, nijak se mě to netýká a zjevně se to nedotklo ani tisíců návštěvníků tohoto fóra, jelikož se tu doposud neobjevil nikdo, kdo by potvrdil automatickou migraci...

z mýho okolí velkoměsta neznám dodnes nikoho, komu by byla provedena automatická migrace, přestože je už třetího února...

tím samozřejmě netvrdím, že v republice nejsou uživatelé, kteří byli přemigrování prvního, druhýho nebo dokonce dnes...

ale s určitostí se nebojím tvrdit, že stejně tak budou zákazníci, jimž bude linka přemigrována až patnáctýho, třiadvacátýho a nedejbože třebas i v březnu...no a některým vůbec...

kouzeným, klíčovým a pochopitelným slovem je to "OD", na jeho významu se jistě shodneme, ne? určitě se domluvíme i na tom, že technicky prostě nelze všem klientům "cvaknutím tlačítka" v rámci jednoho dne změnit službu, ikdyby se na to O2 celýho půl roku vehementně připravovala...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod wendy 3. 2. 2009 12:24

Můžete mi prosím někdo, jako laikovi, ozřejmit technické detaily tohoto zrychlení?
Znamená to, že O2 fyzicky upravuje všechna svá zařízení tak, aby všichni zákazníci dosáhli na rychlost 8 Mbs? Až dosud totiž maximální možností mojí linky bylo 3,5 Mbs, tak mě zajímá, jestli budu platit službu AŽ 8Mbs s maximální rychlostí 3,5 Mbs, nebo se přiblížím těm 8 Mbs?
Díky a omlouvám se za možná blbý dotaz...
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Junior

Odeslat příspěvekod KOLEMJDOUCI 3. 2. 2009 12:33

Od 1. 2. 2009 zrychlujeme internetové připojení u stávajících služeb s O2 Internetem ADSL. Rychlost stahování se zvýší až na 8 Mb/s nebo 16 Mb/s a rychlost odesílání až na 512 kb/s nebo 768 kb/s u O2 Internetu ADSL 16M.
toliko z webu O2 (http://www.zrychlujeme.cz/jnp/cz/domacnosti/index.html)

Bohužel však zrychlení se nekoná. Rychlost stále 1,2 - 1,5 Mb. Tak že jsem volal na O2 a můj požadavek na zrychlení si zadali ručně, s tím že by do týdne měl být realizován. Týden holt počkám a pak holt budu migrovat ke kabelovce.
KOLEMJDOUCI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tweaker 3. 2. 2009 12:43

Bylo asi zbytečné čekat. Po negativní zkušenosti s telefonickým spojením jsem v říjnu zašel do prodejny O2, oznámil zapojení rychlejšího modemu a požádal o zvýšení rychlosti. Pracovník prodejny mně sdělil, že musím čekat až na mě přijde řada. Zašel jsem tedy do jiné prodejny o dvě ulice dále a tam velmi ochotně mi změnu zařídili. Během pěti dnů byla rychlost zvýšena. Je to prostě v lidech.
Tweaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOLEMJDOUCI 3. 2. 2009 13:03

Tady je jasně vidět, že O2 je stávající zákazník zcela u p....e. O2 se zajímá o zákazníka maximálně, když ho verbuje.
KOLEMJDOUCI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haley 3. 2. 2009 13:23

Samozřejmě musím jenom souhlasit,ale možná existují dva druhy dopisů.Mě se to zvýšení konkretně týká,ale se součastnou rychlostí problém nemám.Nedalo mě to a napsal jsem na uvedený e-mail uveřejněný v dopise o více informací. Bylo mě odpovězeno toto: Vaše linka
odpovídá,modem také, pro Vaši linku bude navýšena rychlost v únoru 2009.
haley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 2. 2009 14:42

já bych vůči O2 nebyl až tak zaujatej...tahleta automatická migrace je sice fajn, ale pokud zákazníkovi záleží na získávaných službách a na penězích, který za ně platí, měl už od září možnost přemigrovat manuálně a ještě k tomu ušetřit několik stokorun měsíčně...

O2 je sice moloch, ale absolvoval jsem tu manuální migraci u šesti lidí a vždy byla provedena řádově v hodinách, obvykle 3 - 7 hodin od zanesení požadavku na migraci do aplikace "moje konto"...můžu si na O2 stěžovat jakkoliv, ale tohle mě příjemně překvapilo a nadmíru uspokojilo...

ano, ta manuální migrace měla jednu stinnou stránku, anulovala se doba závazku, čili od přemigrování na novej tarif běží nová roční výpovědní lhůta...což se samozřejmě málokomu líbí, ale když si spočítá, že za ten půlrok (září 08 - únor 09) platil měsíčně +/- o 400,- víc, než musel, tak v součtu rozhodně na tom vyčkávání na automatickou migraci bez závazku neušetřil ani nevydělal...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod haley 3. 2. 2009 17:30

To je sice pěkné,že se Ti to podařilo a přejiTi to.Já mám bohužel jinou zkušenost.Po zavolání
v září a žádosti o zrychlení mě bylo nabídnuto okamžité navýšení rychlosti,ale jenom formou
balíčku o který jsem nestál a nebo čekat do února2009.O žádném prodloužení smlouvy nebyla ani zmínka.
haley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 2. 2009 17:52

balíčkem jistě myslíš O2 duo nebo trio...

řekněme, že O2TV nechceš, O2 trio tedy padá...

ale pak je tu O2 duo, čili kombinace pevná+ADSL, mobil+ADSL nebo O2TV+ADSL...

předpokládejme, že ani mobil nechceš, takže nám zbývá pevná+ADSL...

jelikož v té době O2 nenabízela a doposud nenabízí takzvaný "naked ADSL", tak či tak jsi platil paušál za pevnou linku...no a on ten balíček O2 duo není nic jinýho, než paušál za pevnou a ADSL, jinými slovy jen to, co máš (měl jsi) akorát pod jiným názvem...a za nižší cenu...

pokud bych se teď měl držet toho dopisu, píšou v něm, že dojde ke zrychlení internetu za stejnou cenu...jestliže by starým zákazníkum zachovali cenu, budou jistojistě platit víc, než je aktuální ceníková sazba jednotlivých tarifů...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod haley 3. 2. 2009 18:00

Zdravím, co by jsi mě poradil. Já totiž za pevnou linku neplatím,jenom provolané.Telefon a internet je manželky.Já to za ní jen píši. Manželka má ZTP/P a proto za tel.linku neplatí a dále má
ADSL 2 Mb/s.
haley
Kolemjdoucí

Další stránka