Nenačíta spravovanie routeru

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 2. 2009 07:56

Pokud máš nahlášenou i originální MAC adresu routeru, tak ji v routeru nebudeš nastavovat - ta už je nastavená z výroby.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod FTTx 11. 2. 2009 11:26

Jasne pokial mas nahlasene obe mac adresy, tak nemusis nastavovat ziadnu. Len si pozri ci mas nahlasenu spravnu adresu WAN portu z routra.
IP adresa ktoru ti prideluje satro sa ti nezmeni, stale budes mat tu istu verejnu ip, lebo ta sa eviduje k zmluve a nie k mac adrese. Takze keby si mal nahlasenych aj 5 mac adries vzdy ti bude pridelena rovnaka ip adresa. Pomocou mac adries je kontrolovany pristup k sieti a ak dhcp server zisti, ze sa jedna o mac adresu ktoru mas nahlasenu ty, tak ti automaticky prideli staticku verejnu ip.

Modem restartuj potom ked budes mat komplet nastaveny router.
FTTx
Junior

Odeslat příspěvekod ChristianoErwen 11. 2. 2009 14:38

Takže zvládol som to na výbornú. Modem je pripojený ku konektoru WAN a nie LAN ako som to mal doteraz, potom som sa mohol čudovať, že prečo nešli pripojiť iné notebooky. Ďakujem za pomoc :)
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3,0GHz, 3 GB RAM 800 mhz, GeForce 7600GT 256MB, 1x120GB HDD, 1x320GB HDD, 1x500GB EX HDD, Windows Vista Home Basic (32-bit), Creative GigaWorks G550W

www.cheworld.sk
ChristianoErwen
Junior

Odeslat příspěvekod FTTx 11. 2. 2009 17:34

Nemas za co, hlavne ze ti to funguje spravne. :tleskani
FTTx
Junior

Předchozí stránka