nepovedený flash firmwaru- D-LINK DSLG684T

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod admsima 20. 2. 2009 10:30

zdravim, kvůli zrychlení netu od O2 jsem chtěl přehrát firmware v našem routero modemu(v 02 řikaly, že jinak těch 8Mbit nezvládne), ale po stažení příslušných souborů a provedení flashe přes rozhraní routeru s ekněmu nemůžu připojit..nepomůže ani restart..nefunguje jak původní I 10.0.0.138, tak 192.168.1.1 kterou jsem někde vyčet na internetu..nevíte někdo co stim?díky za rady
admsima
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 2. 2009 11:27

No provést tvrdý reset aby se nastavil do továrního nastavení a potom by jsi se měl na něj dostat na tu jejich defaultní IP co je nastavená z fabriky. (Jak se to dělá nevím nemám ho)

No a taky musíš většinou zrušit různé firewaly které ti můžou blokovat provoz a po nastavení routeru si je zase nastavit podle toho jakou IP budeš v PC používat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod admsima 20. 2. 2009 11:52

no právě na tu defaultní adresu se nějak nemůžu dostat..jestli to je teda ta co myslim:-)nastavil jsm i ve správci připojení pevnou ip u mého počítače(stejnou jako ta u routeru, jen jiný poslední číslo), ale ani to neponohlo..hard reset proběhnul několikrát, fakt mám strach, že se tam ten firmware nahrál nějak divně...

edit: tak začínám nabývat pocitu, že tam už žádné rozhraní není..ve škole to tedka s klukama zkoušíme a nic to nedělá..funguje to jako router(vidíme se v síti). ale nejde to nijak nakonfigurovat, takže se nepřipojím k internetu..nevíte teda jestli s nějak dá přehrát firmware "zvenku"?prostě jinak než přes klasický rozhraní v prohlížeči...jinak to vidim na reaktivaci adsl u o2 a novej modem se slevou..tak totiž vyjde na 990Kč, nebo se dá něco pořídit levnějc(musí to být jak moddem tak router a to wifi se taky hodí)
admsima
Junior

Odeslat příspěvekod admsima 20. 2. 2009 14:13

můžem se i navzájem pingnout...a rozdělí nám i IP..sice dost divný, ale rozdělí..jedna je 169.254.131.13..a já mám 169.254.33.152..já jsem vždycky myslel že budou stejný první 3 čísla, ale jsou stejný jenom dvě..když dáme 169.254.1.1 tak nic..0.0. taky ne..0.1 nic:-)prostě nic
admsima
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 20. 2. 2009 14:33

169.x.x.x je APIPA adresa. Tu mate nikoliv od zmrseneho routeru ale od windows ktere se nedockaly DHCP. Je to vicemene dukaz toho ze router je minimalne ve stavu kdy nefunguje DHCP.

Muzes zkusit "nastaveni" IP adresy routeru zaznamem nejake fiktivni IP do ARP table, ale moc tomu nedavam ...

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod igino73 20. 2. 2009 16:03

defaultná ip routera po resete je 192.168.0.1, nie ako si uviedol. treba sa samozrejme pripojiť káblom
igino73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod igino73 20. 2. 2009 17:05

ešte ma napadlo, že u niektorých modelov je to aj 192.168.0.30 alebo 192.168.0.50 . login je: admin , bez hesla
igino73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xroot 21. 2. 2009 01:51

Kdyz si to nahraval mel jsi ten modem pripojeny kabelem a nastavenou pevnou ip (vyple dhcp)? pokud ne tak te asi potkalo to same co asi pred rokem me. Firmware se neprehral, ale mel by tam byt nejaky bootloader a pomoci nejake utilitky se mi to povedlo prehrat, zitra zkusim ten program najit. Vim ze mi to dalo docela praci ho sehnat tak ho snad nekde vyhrabu.
フルメタル パニック!
xroot
Junior

Odeslat příspěvekod admsima 21. 2. 2009 10:47

jj to by se hodilo...jinak psal jsem do d-linku maila a odpověděli hned..ip je 192.168.1.1 nebo těch 10.0.0.138 a jestli to nejde tak mi tam prej za 400 nahrajou firmware přes seriovej kabel..nevim teda kam ho chtěj připojit:-)vevnizř teda je něco co vypadá tak, že by se tam dalo něco píchnout, ale nevim..no jestli to jde nějakym bootloaderem, tak ok..bylo by to super..jinak samozřejmě dhcp jsem nechal zapnutý, takže to je asi tim..
admsima
Junior

Odeslat příspěvekod xroot 21. 2. 2009 12:23

No ve vnitr je myslim konektor na isp programovani, zapojeni se taky da nalezt na netu, ale nezkousel jsem to.
Bohuzel ten soft na programovani najak nemuzu najit...
Zkus hledat googlem, ale ja uspesny nebyl, nevim jak se to presne jmenovalo. kdyztak mrkni do diskuze na http://www.dsl.cz tam by neco byt melo.
フルメタル パニック!
xroot
Junior