ADSL od O2 a nejde se přes route připojit na net

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 4. 2009 20:17

Zdravím, koupil jsem si router ASUS WL-520gC, zapojil jsem ho za modem ale nemůžu se připojit na net, na router se dostanu ale na net ne...co šlo(IP DNS atd...) jsem dal nastavit automaticky, ale jednu IP jsem musel dávat ručně, tak samo masku atd...nastavil jsem 192.168.0.1 masku 255... a výchozí bránu jsem dal 10.0.0.1, nevíte v čem by mohl být problém?

A ještě mám takový problém, že pokud připojím cokoliv do síťpvky na PC, tak se nemůže dostat na net...i když připojím externí síťovku...
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 4. 2009 12:25

Slawall píše:nastavil jsem 192.168.0.1 masku 255... a výchozí bránu jsem dal 10.0.0.1, nevíte v čem by mohl být problém?

Kde jsi co nastavil?
WAN strana routeru si asi přebírá nastavení z modemu (modemu s integrovaným routerem) nebo z PPPoE, takže jsi obě adresy nastavil na LAN straně routeru? Pak je to špatně, pokud má lan strana routeru adresu 192.168.0.1, tak výchozí brána musí být taky 192.168.0.1. (výchozí brána je v tomto případě asi v nastavení DHCP serveru a tato hodnota je předávána počítačům).
Spusť na PC ipconfig -all . Jestli máš adresu 192.168.0.x a bránu 10.0.0.1, je to tento případ.

Pokud moje rada nepomohla, musíš specifikovat, co jsi nastavil na LAN straně routeru, co na WAN straně, zda PPPoE protokol končí v modemu (to by byl modem s integrovaným routerem a měl bys dvojí NAT překlad adres a je to asi ten tvůj případ) nebo až v tom Asusu (to by byl modem v módu bridge - doporučuji), zda si PC přebírají nastavení automaticky z routeru... Typ modemu by taky neškodil.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 4. 2009 17:11

Mám tam toto nastavení: Obrázek
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 4. 2009 07:23

V nastavení WAN máš samé nuly (v těch zašedlých políčkách). Asus si tedy nepřebírá nastavení.

1. možnost: máš zvolený špatný režim PPPoE. Uživatelské jméno je O2 a heslo taky O2, ale to tam nikde nevidím nastavené, takže mi připadá, že používáš PPPoE bez autentizace. O2 ale používá PPPoE s autentizací.

2. možnost: Zkus nastavení WAN strany Asuse změnit z PPPoE na Cable modem (nebo co ti tam je nabízeno - nějaký režim, který si převezme nastavení z DHCP na modem-routeru - možná máš modem-router a router jsi nevypl. Typ modemu jsi stále nesdělil.)

3. možnost: nechej Asuse v PPPoE režimu a přepni modem do režimu bridge, teda pokud to umožňuje. Do vlastností PPPoE připojení toho Asusu bys pak zadal uživatelské jméno jméno O2 a heslo O2.

Druhá chyba - v nastavení DHCP serveru ti chybí defaultní brána, musí to být adresa lan strany routeru, tedy 192.168.1.1 (v původním dotazu jsi asi omylem psal o adrese 192.168.0.1)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Slawall 24. 4. 2009 09:43

Ok, dik, až přijdu domů, vyzkouším to.
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 24. 4. 2009 16:09

Router mám Zyxel Prestige 660RU-T3...zkoušel jsem všechny možnosti a nešly, asi dělám něco špatně...když jsem nastavil modem na bridge, tak to taky nešlo...a když jsem připojený přes modem i router tak se dostanu i do modemu, jen ven to nejde...:'(
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jsmach 24. 4. 2009 16:43

máš nastavenu gateway? její IP musí být stejná jako IP modemu.Při dynamickém přidelování adres (DHCP) to musíš nastavit v modem.u při statickém přidělování pak v .PC .Laici většonou jedoun a defaultní DHC.P takže se podívej do modemu.
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 4. 2009 07:33

Slawall píše:když jsem připojený přes modem i router tak se dostanu i do modemu, jen ven to nejde...:'(

Když se dostaneš do modemu, ale nedostaneš spojení do internetu, připadá mi, jako bys neměl na LAN straně routeru nadefinovanou defaultní bránu nebo DNS (z důvodu špatné konfigurace DHCP-serveru na modem-routeru?).

Ping na adresu 77.75.72.3 (seznam.cz) ti jede ? Pokud ano, je chyba v DNS. Pokud ne, je chyba v bráně.

Zkus nastavit tomu Asusovi parametry sítě ručně. Psal jsi, že máš modem-router Zyxel, ten má IP-adresu defaultně 10.0.0.1, takže pokud jsi ji neměnil, nastav na LAN rozhraní Asusu IP-adresu 10.0.0.2, bránu a DNS 10.0.0.1.
vladimir
Expert