Chello BA: vypadavanie spojenia

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ZaseJa 24. 5. 2009 23:53

Mozem potvrdit, ze to nie je sposobene torrentami. Ja si len tak surfujem, chatujem na irc a zrazu vypadok. V poslednej dobe sa to deje dost casto, ale modem neblika, tvari sa ze je vsetko ok.
V logu modemu klasicke - DHCP failed.

Mohla by byt redakcia zive trosku aktivnejsia a zistit co sa deje? Do upc volat nejdem, strateny cas, okrem toho nekradnem, keby som mal zaujem dokola pocuvat tu ich blbu zvucku, tak urcite nie cez telefon.
ZaseJa
Junior

Odeslat příspěvekod Lolofon 25. 5. 2009 16:14

ako som napisal - vymena modemu pomohla. ak mas start terayon, tak im zavolaj, ze ho chces vymenit... vedia o tom a hadzu ich rovno do kosa...
Lolofon
Junior

Odeslat příspěvekod vratnik 25. 5. 2009 18:55

caute pisem len z mobilu takze uz je vam asi jasne, ze nieco nie je ok. poslednych par dni vypadaval net, boli nutne restarty modemu a routra. niekedy net spomalil, niekedy vypadol uplne. dnes som prisiel domov a net zas nejde, tentokrat restart routra ani modemu nezabral. modem ani neprideli ip adresu routru a tak nie je mozne sa nanho dostat. zaujimave je, ze ak pridem s notebookom k routru a prepojim ich kratkym kablom, router dostane ip adresu od modemu (ale internet nadalej nejde.) . Aj ked nastavim pevnu ip na routri, nespoji sa. modem mame scientific atlanta. Vsetko svieti a blika ako ma, na oboch zariadeniach. dokonca aj kontrolka wan na routri svieti. To je problem, co?! no a teraz si dame deli.
vratnik
Junior

Odeslat příspěvekod ZaseJa 26. 5. 2009 14:00

Mam arris. Presnejsie "ARRIS DOCSIS 2.0 Touchstone Cable Modem"
ZaseJa
Junior

Odeslat příspěvekod Pavvuk 27. 5. 2009 21:29

Lolofon píše:ako som napisal - vymena modemu pomohla. ak mas start terayon, tak im zavolaj, ze ho chces vymenit... vedia o tom a hadzu ich rovno do kosa...

cafte, mne uz 3 tyzdne vypadava net: kazdych 15-20 min. tak asi na minutu. Poslal som do UPC asi 60 MAIL-ov a ziadna odpoved. Ked som tam volal a povedal som ze "24% packets lost", tak ani nevedeli o com tocim. Oni ze vsetko OK. Porozmyslal som a siel do UPC vymenit modem. Odvtedy vsetko funguje. To ako mam ist robit ho hotline-u? Sak to su tam sami dementi. Stale ze problem je u mna a v mojej sieti, ktora je momochodom v 100% poriadku. To ich nenapadlo, ze asi je modem na pi..?
Naposledy upravil Pavvuk dne 27. 5. 2009 21:33, celkově upraveno 1
Pavvuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavvuk 27. 5. 2009 21:30

Lolofon píše:ako som napisal - vymena modemu pomohla. ak mas start terayon, tak im zavolaj, ze ho chces vymenit... vedia o tom a hadzu ich rovno do kosa...

Ja som ani nevolal, proste som s nim prisiel(aj s adapterom) a vymenili mi ho bez problemov
Pavvuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dj Addams 28. 5. 2009 18:37

no to mne zase zmenilo vcera samo IP adresu,neviem ako a nic nestahujem, ale kontrolka mi blika ako diva na DATA a pritom nic nestahujem..dokonca to robi aj ked je pc vypnuty...stale ako keby nieco tahalo ale nema co...divne, je to od vcera...

nerozumiem... :(
LG OLED65E6V
Philips 58PFL9955 Cinema 21:9 3D
Philips HTS 9800W
Philips BDP9600
Mobil:
Samsung Galaxy S9 Plus
PC:
Intel i7 4930K
32GB Ram
Asus Rampage Extreme IV
Msi GTX780Ti SLi
Win 10
Asus ROG Swift PG384Q
Dj Addams
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lolofon 28. 5. 2009 19:01

odkedy upgraduju siet, tak tam furt behaju broadcasty, deje sa to uz dlhsie...
Lolofon
Junior

Odeslat příspěvekod ZaseJa 28. 5. 2009 19:02

Hej, zacalo to robit aj mne, podla logov ide o windowsacke broadcasty, ale aj klasicke scany, utoky, floody a vsetka ta haved. Neviem teda, preco to v upc pomenili, ale predtym to nerobilo. Pamatam si ale, ze kedysi sa to spravalo rovnako.
Ale IPcku mam novu aj ja a vyzera to, ze inet ide (klop, klop).
ZaseJa
Junior

Odeslat příspěvekod radagast 3. 6. 2009 13:51

Konečne som sa dočkal od UPC odpovede:

=====================
Dovoľujeme si Vás informovať, že na základe Vašej reklamácie boli vykonané preverenia Vašej linky. Vyťaženosť uzla na ktorý ste pripojený je v norme. Na modeme sú hodnoty signálu taktiež vynikajúce, odozvy sú cca 10 ms a ku strácaniu packetov nedochádzalo. Chyby modemu sú na nule, čiže chod modemu je v poriadku. Všetky údaje boli merané spätne za posledný mesiac, samozrejme okrem pingu, ktorý bol kontrolovaný aktuálne.

Ďalej by sme Vás chceli požiadať aby ste sa pokúsili kontrolovať stav kontroliek v čase keď zaregistrujete nefunkčný internet. Ak sa budú aj naďalej objavovať problémy prosím dajte nám vedieť najlepšie telefonicky na oddelenie technickej podpory kde ak sa nám nepodarí špecifikovať závadu, dohodneme si termín výjazdu technika. Prípadne nám zašlite emailom aj aký bol stav kontroliek na modeme v čase výpadku.

Prajeme Vám príjemný deň.
=====================

Na počudovanie, posledné dni mi pripojenie nevypadáva. Ale ak to začne znova, tak skúsim rovno tú výmenu modema ako poradil Lolofon.
radagast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vratnik 7. 6. 2009 11:38

my sme vymenili providera. Dali sme si orange fibernet 20/2. Realna rychlost je do 14mbit. Realna skusenost s internetom je otrasna. Je to neskutocne nespolahlive, nacita to asi kazdu piatu stranku, aj to len ked sa jemu zachce. Najhorsie to je s facebookom. Ajaxova stranka+fibernet=slucka. Kukat videa na youtube? nehrozi. Internet cez vikend a vecer? Zabudnite. NIKDY FIBERNET!!! Velmi vas od toho varujem, je to ten najhorsi internet aky je v nasej krajine dostupny. To je tak, ked do krajiny 3. sveta (rozumej nase zaostale slovensko) zavedu opticky internet z buducnosti. Proste to nebude nikdy fungovat.
vratnik
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 9. 6. 2009 12:59

Ja som doteraz nemal s Chellom problemy, ale teraz som potreboval streamovat asi 10-15 minut video z Adobe Flash Encoderu na web a kazde 2-3 minuty sa mi rozpoji spojenie (zhasne Cable LED na Terayon modeme) a hned sa zase modem pripoji. Teraz neviem, ci je to v modeme, alebo ma odpajaju... Ked budem doma pri PC a bude sa to opakovat, skusim sa dovolat na podporu, som zvedavy co mi povedia :(
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Junior

Odeslat příspěvekod Yalk 17. 6. 2009 16:36

Tiez sa musim pripojit k tejto teme.
Dnes mi to uz 2x padlo, akoze dost ma to sere...
Niekedy to spojenie nabehne po 5,10,.. min
Core 2 duo 8200 2,6@3,6GHz - ASUS P5E - ASUS GeForce GTX280 1GB HTDP PCX - Creative X-Fi Xtreme Audio -ZEROtherm Nirvana NV120 Premium - 2x CORSAIR DDR2 2x1024MB 800MHz TWIN2X C4 - 1x500GB, 1x300GB - 2xDVD-ROM - Fortron 600W Epsilon - TH Soprano
Yalk
Junior

Odeslat příspěvekod Ladislav2 18. 6. 2009 12:36

vratnik: To budes asi jediny komu to robi :D Podla mna je problem niekde pri stolicke ...
Ladislav2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pappale 18. 6. 2009 17:20

no tak ludia pripajam sa tiez s tym rozdielom, ze problem mam uz vyse 6mesiacov! Problem je taky isty ako popisujete restart modemu. U mna s tym rozdielom, ze len pri vysokych upload rychlostiach nnapr. nad 90kb/s. Predtym to fycalo bez obmedzenia, ale teraz musim vssetko na 80% stiahnut alebo niekedy ani to nepomoze a modem len restartuje restartuje a restartuje doookola dookola, jedno stastie, ze spojenie naviaze za 10s. znovu, ale ajtak je to trapne! Modem mam Arris 450 takze problem bude asi tam, ale tak nechapem ako to mohlo fungovat pol roka bez problemov a potom bum bac nejde...:( smutne je to. ALE nasiel som jejden zaujimavy figel s ktorym som sa dopracoval k tomu, ze sa modem restartuje minimalne... skuste sa pohrat s nastaveniami MTU! ak mate wifi router tak ho nastavte tam ak sa pripojuje modem od CHELLA priamo do PC tak si cez google vyhladajte program na zmenu MTU! mne to pomohlo...z defaultnych 1500 som to znizil na 900 a odvtedy mi upload zas fici nad 100kb/s bez restartovania!!!! a to je uz velke slovo :)
Pappale
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka