Jeden internet, dva počítače

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zzuzu 6. 6. 2009 20:32

Ahoj,

doufám, že mi opět poradíte :) Mám připojené k sobě přes LAN stolní PC a notebook (pomocí kříženého LAN kabelu - 20m pozn. jde to přes celý byt, wifi signál tu není). Stolní PC je připojeno přes modem (adsl). Propojení počítačů funguje skvěle (oba mají XP), soubory hned vidím. Ale jakmile dojde na net, někdy se notebook připojí, někdy zas ne. Je to o náhodě. Zkoušela jsem připojit i bráchův notebook (s Vistou) a ten šel hned nebo max. s 1 minutovým opožděním. Můj notebook je Acer Aspire One.

Předem děkuji za rady.
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 6. 2009 20:57

Ano, sdílení internetu přes windows bývá náladové.

Co je to za DSL-modem? Nemá zabudovaný router (4 ethernetové výstupy)?
Pokud ano, doporučuji zapojit PC i laptop přímo k routeru.
Pokud ne, doporučil bych zakoupit nějaký jednoduchý router (třeba TL-R460) nebo wifi-router (wifi pro budoucnost) a zajistit sdílení internetu i komunikaci mezi PC přes tento router nebo wifi-router.

Má ten notebook v době, kdy nejede internet, správnou IP-adresu, bránu a DNS? Možná by pomohlo tyto nastavit ručně.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod zzuzu 6. 6. 2009 21:43

Je to USB modem Siemens A-100-i.

Nastavení jsem dělala podle tohoto návodu: http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006090003

Takhle... notebook mi ukazuje, že je připojen i k internetu, ale stránky nenaběhnou. Ačkoli např. ICQ ano.
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod sumo-- 17. 6. 2009 20:45

ak internet ide len web ti nenabehne, problem bude pravdepodobne s DNS... kukni si ci ti priradilo neake DNS servre.. ak nie zadaj ich rucne..

PS: ak xces mat istotu ze je problem v DNS, daj si do prehliadaca, tam kde davas www. adresy tuto IP - 74.125.77.104 ,je to adresa google.sk.. takze ak ti google nabehne.. na 100% je chyba v DNS ;)
sumo--
Junior